Przebudowa drogi powiatowej Nr 0437 T Samsonów-Odrowąż-Boków- granica województwa polegająca na:„Budowie chodnika w ciągu drogi powiatowej Nr 0437 T w m. Nowy Odrowążek”. - ETAP I
Powiat Skarżyski reprezentowany przez Zarząd Dróg Powiatowych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00477603
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00477603/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-12-06 09:28
- Lokalizacja
- Skarżysko-Kamienna, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5f554074-4eab-11ed-8832-4e4740e186ac
- Identyfikator
- 6631624842
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00477603 z dnia 2022-12-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej Nr 0437 T Samsonów-Odrowąż-Boków- granica województwa polegająca na:„Budowie chodnika w ciągu drogi powiatowej Nr 0437 T w m. Nowy Odrowążek”. - ETAP I
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Skarżyski reprezentowany przez Zarząd Dróg Powiatowych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 299943988
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pl. Floriański 1
1.5.2.) Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-110
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdp@skarzysko.powiat.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdpskarzysko.bip.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie drogami powiatowymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi powiatowej Nr 0437 T Samsonów-Odrowąż-Boków- granica województwa polegająca na:„Budowie chodnika w ciągu drogi powiatowej Nr 0437 T w m. Nowy Odrowążek”. - ETAP I2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5f554074-4eab-11ed-8832-4e4740e186ac
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00477603
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-12-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00030215/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Przebudowa drogi powiatowej Nr 0437 T Samsonów – Odrowąż – Boków - granica województwa polegająca na: „Budowie chodnika w ciągu drogi powiatowej Nr 0437T w m. Nowy Odrowążek”.- Etap I
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00396774/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDP.272.13.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 809303,42 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych niezbędnych do zrealizowania zadania pn: „Przebudowa drogi powiatowej Nr 0437 T Samsonów - Odrowąż - Boków - granica województwa polegająca na: „Budowie chodnika w ciągu drogi powiatowej Nr 0437 T w m. Nowy Odrowążek”, w km 12+500,00 do 13+620,00 – dł. 1 120,00 m.”
ETAP I - CHODNIK STRONA PRAWA w km 12+506,00 do 12+956,00 – dł. 450,00 m.
Zakres robót obejmuje:
Kategoria drogi powiatowej – Z,
Budowa chodnika o szer. 2,00/1,50m – 450,00 mb. (strona prawa od km 12 + 506,00 do km 12 + 956,00) - etap I.
Przebudowa odwodnienia – 450,00 mb.
Przebudowa zjazdów z betonowej kostki brukowej – 389,20 m2
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający działają na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 ze zm.) informuje o unieważnieniu w/w postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych postępowanie unieważnia się, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty. W trakcie niniejszego postępowania oferta z najniższą ceną została złożona przez Firmę Usługowo-Handlowa „LECH” Leszek Pióro z siedzibą w Górnie. Cena ofertowa Wykonawcy, który złożył ofertę, znacznie przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, ponieważ bezpośrednio przed otwarciem ofert Zamawiający podał, iż zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości 10 000,00 zł.
Zamawiający nie posiada środków finansowych na zwiększenie tej kwoty do ceny ofertowej. W związku z powyższym zasadnym jest unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 765700,73 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1437607,89 PLN
| 2022-12-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |