Dostawa ciepła w postaci gorącej wody dla celów ogrzewania obiektów stanowiących własność Gminy Chełmek
Gmina Chełmek
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00028247
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00028247/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-01-13 14:27
- Lokalizacja
- Chełmek, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2292e9bd-5ebd-43ac-801c-1ab762b7809d
- Identyfikator
- 5492197441
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00028247 z dnia 2025-01-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa ciepła w postaci gorącej wody dla celów ogrzewania obiektów stanowiących własność Gminy Chełmek
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Chełmek
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181801
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Krakowska 11
1.5.2.) Miejscowość: Chełmek
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-660
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.7.) Numer telefonu: 338449042
1.5.8.) Numer faksu: 338449019
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@chelmek.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.chelmek.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2292e9bd-5ebd-43ac-801c-1ab762b7809d1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa ciepła w postaci gorącej wody dla celów ogrzewania obiektów stanowiących własność Gminy Chełmek2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2292e9bd-5ebd-43ac-801c-1ab762b7809d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00028247
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00056189/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostarczanie ciepła dla celów ogrzewania obiektów będących własnością Gminy Chełmek w 2025r.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00665801
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Na podstawie art. 305 pkt. 1 ustawy w zw. z art. 214 ust.1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320).
Uzasadnienie:
Z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze przedmiotowe dostawy mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę. Właścicielem sieci ciepłowniczej na terenie Chełmka oraz jedynym dostawcą ciepła jest Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i Gospodarki Wodno-Ściekowej "ENWOS" Spółka z o.o., Pl. Kilińskiego 1, 32-660 Chełmek. Ze względu na posiadanie koniecznej infrastruktury na terenie Chełmka dostarczanie ciepła przez inny podmiot jest niemożliwe.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IN.271.21.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 390243,90 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Dostarczanie ciepła z własnej sieci w postaci gorącej wody w okresie sezonu grzewczego o parametrach określonych dla poszczególnych budynków:
- Budynek wielorodzinny przy ul. Głogowej 4 oraz ul. Klonowej 12 w Chełmku:
a) ciśnienie wody zasilającej max – do 0,3 MPa
b) ciśnienie wody powrotnej – do 0,15 MPa
- Budynek wielorodzinny przy ul. Krakowskiej 16 i ul. Żeromskiego 1 w Chełmku
a) ciśnienie wody zasilającej max – do 0,7 MPa
b) ciśnienie wody powrotnej – do 0,4 MPa
- Budynek Urzędu Miejskiego przy ul. Krakowskiej 11 w Chełmku
a) ciśnienie wody zasilającej max – do 0,7 MPa
b) ciśnienie wody powrotnej – do 0,4 Mpa
2. Przepływ czynnika, który odpowiada największemu poborowi mocy potrzebnej na ogrzewanie budynku, jaki może występować w warunkach obliczeniowych tj. przy temp. Zewn. – 20ºC. Dla przyłączy odbiorcy przepływ wynosi odpowiednio:
- przyłącz do budynku przy ul. Głogowej 4 – 1,45 m3/h co odpowiada mocy zamówionej 30 kW,
- przyłącz do budynku przy ul. Klonowej 12 – 1,45 m3/h co odpowiada mocy zamówionej 30 kW,
- przyłącz do budynku przy ul. Krakowskiej 16 – 3,05 m3/h co odpowiada mocy zamówionej 140 kW,
- przyłącz do budynku przy ul. Żeromskiego 1 – 3,65 m3/h co odpowiada mocy zamówionej 170 kW,
- przyłącz do CWU budynku przy ul. Żeromskiego 1– 0,9 m3/h co odpowiada mocy zamówionej 70 kW,
- przyłącz do budynku przy ul. Krakowskiej 11 – 1,45 m3/h co odpowiada mocy zamówionej 55 kW.
3. Dostosowanie sieci ciepłowniczej i przyłącza do zamówionej przez Odbiorcę mocy cieplnej i natężenia przepływu nośnika ciepła.
4. Prowadzenie bieżącej regulacji temperatury zasilania nośnika ciepła zgodnie z obowiązującą tabelą regulacyjną.
5. Utrzymanie urządzeń i sieci ciepłowniczych w należytym stanie technicznym.
6. Wykonywanie prac remontowych w okresie letnim.
7. Informowanie odbiorcy o przyczynach występowania zakłóceń w dostarczaniu ciepła oraz o terminach ich usunięcia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i Gospodarki Wodno Ściekowej „ENWOS” Spółka z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 549-000-39-06
7.3.3) Ulica: Pl. Kilińskiego 1
7.3.4) Miejscowość: Chełmek
7.3.5) Kod pocztowy: 32-660
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 480000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-31| 2025-01-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |