„Zakup i dostawa artykułów żywnościowych do Szkoły Podstawowej nr 8 w Rumi z podziałem na cztery części”.
GMINA MIEJSKA RUMIA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00028470
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00028470/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-01-13 14:55
- Lokalizacja
- Rumia, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b6b1fe05-6ad8-45be-95a1-50f35d5b02a2
- Identyfikator
- 5882367750
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
3 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00028470 z dnia 2025-01-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Zakup i dostawa artykułów żywnościowych do Szkoły Podstawowej nr 8 w Rumi z podziałem na cztery części”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEJSKA RUMIA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675178
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Sobieskiego 7
1.5.2.) Miejscowość: Rumia
1.5.3.) Kod pocztowy: 84-230
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@um.rumia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.rumia.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/um_rumia1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Zakup i dostawa artykułów żywnościowych do Szkoły Podstawowej nr 8 w Rumi z podziałem na cztery części”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b6b1fe05-6ad8-45be-95a1-50f35d5b02a2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00028470
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00589578
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.35.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest „Zakup i dostawa artykułów żywnościowych do Szkoły Podstawowej nr 8 w Rumi z podziałem na cztery części:Część 1: Różne artykuły spożywcze, produkty mleczarskie, produkty mączne, jaja.
2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki:
a) Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) – załącznik A do SWZ,
b) Część 1 obejmująca zakup i dostawę różnych artykułów spożywczych, produktów mleczarskich, produktów mącznych, jaj.
- Zbiorcze zestawienie artykułów żywnościowych – załącznik nr 1a do SWZ*.
c) Wzór umowy – załącznik nr 8 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 15800000-6 - Różne produkty spożywcze
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
15500000-3 - Produkty mleczarskie
03142500-3 - Jaja
4.5.5.) Wartość części: 333333,33 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest „Zakup i dostawa artykułów żywnościowych do Szkoły Podstawowej nr 8 w Rumi z podziałem na cztery części:Część 2: Warzywa i owoce świeże, kiszone.
2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki:
a) Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) – załącznik A do SWZ,
b) Część 2 obejmująca zakup i dostawę warzyw i owoców świeżych, kiszonych.
- Zbiorcze zestawienie artykułów żywnościowych – załącznik nr 1b do SWZ*.
c) Wzór umowy – załącznik nr 8 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 15300000-1 - Owoce, warzywa i podobne produkty
4.5.5.) Wartość części: 95238,10 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest „Zakup i dostawa artykułów żywnościowych do Szkoły Podstawowej nr 8 w Rumi z podziałem na cztery części:Część 3: Mięso, wędliny i produkty mięsne,
2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki:
a) Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) – załącznik A do SWZ,
b) Część 3 obejmująca zakup i dostawę mięsa, wędlin i produktów mięsnych.
- Zbiorcze zestawienie artykułów żywnościowych – załącznik nr 1c do SWZ*.
c) Wzór umowy – załącznik nr 8 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 15100000-9 - Produkty zwierzęce, mięso i produkty mięsne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
15112000-6 - Drób
15131500-0 - Produkty drobiowe
15130000-8 - Produkty mięsne
4.5.5.) Wartość części: 222857,14 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest „Zakup i dostawa artykułów żywnościowych do Szkoły Podstawowej nr 8 w Rumi z podziałem na cztery części:Część 4: Ryby świeże i wędzone, filety rybne świeże oraz pozostałe produkty rybne.
2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki:
a) Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) – załącznik A do SWZ,
Część 4 obejmująca zakup i dostawę ryb świeżych i wędzonych, filety rybne świeże oraz pozostałe produkty rybne.
- Zbiorcze zestawienie artykułów żywnościowych – załącznik nr 1d do SWZ*.
c) Wzór umowy – załącznik nr 8 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 15220000-6 - Ryby mrożone, filety rybne i pozostałe mięso ryb
4.5.5.) Wartość części: 80952,38 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 3
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 251838,2 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 297207,86 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 251838,2 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MLH Marita Laga
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5871720763
7.3.4) Miejscowość: Władysławowo
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 251838,20 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-02 do 2025-12-31Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 76972,40 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 119728,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 76972,40 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Maria Srok Przetwórnia Warzyw i Owoców VEGAFRUIT
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5871375823
7.3.4) Miejscowość: Połchowo
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 76972,40 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-02 do 2025-12-31Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 20 listopada 2024 roku o godz. 10:00 upłynął termin składania ofert. Do wyznaczonego terminu dla Części 3 wpłynęło 6 ofert.
W trakcie badania złożonych ofert, Zamawiający dostrzegł błąd w udostępnionym na stronie prowadzonego postępowania załączniku do SWZ - „Załączniku nr 1c Zbiorcze zestawienie artykułów żywnościowych MIĘSO, WĘDLINY”.
Zamawiający w Załączniku nr 1 c, w kolumnie E „Cena jednostkowa netto” i kolumnie F „Wartość netto”, żądał podania przez Wykonawcę wartości netto poszczególnego asortymentu, natomiast poniżej wpisał: „Łączna cena brutto za całość przedmiotu zamówienia - część 3”, jednocześnie uzupełniając formularz formułą, która miała kopiować wartości z kolumny F.
Skonstruowanie przez Zamawiającego formularza cenowego w opisany sposób, mogło doprowadzić do sytuacji, w której Wykonawcy zinterpretowali powyższą treść Załącznika nr 1c do SWZ dla Części 3 postępowania w sposób odmienny.
Złożone w przedmiotowym w postępowaniu dla Części 3 oferty są, z powodu błędu Zamawiającego, nieporównywalne i trudno jest ostatecznie przesądzić o ich zgodności z dokumentacją postępowania. Ingerencja Zamawiającego na tym etapie procedury, w treść ofert obejmującą tak istotny aspekt, jakim jest formularz cenowy, jest niemożliwa.
Krajowa Izba Odwoławcza w orzeczeniu z dnia 2.03.2010 r., sygn. KIO/UZP 184/10 stwierdziła, iż „nieporównywalność ofert w naturalny sposób wiąże się z naruszeniem uczciwej konkurencji”, czym potwierdziła swoje wcześniejsze stanowisko wyrażone w orzeczeniach sygn. KIO/UZP 812/09
i 833/09.
Ponad powyższe, zwrócić należy uwagę na sytuację w której znalazłby się Zamawiający, kontynuując postępowanie, gdyż zgodnie z duchem Pzp ugruntowanym w orzecznictwie KIO, poprawienie oczywistej omyłki nie może prowadzić do wytworzenia nowej treści oświadczenia woli (KIO
z 17.1.2008 r., KIO/UZP 77/07), które by nastąpiło gdyby Zamawiający kontynuował postępowanie i postanowił oceniać oferty (oferta w której nie została podana wartość brutto),
a poprawienie oferty nie może de facto stanowić wytworzenia zupełnie odmiennego, nowego oświadczenia woli wykonawcy (KIO 1341/13), czego konsekwencją byłoby odrzucenie oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp tj. niezgodności treści oferty z warunkami zamówienia.
Poprawianie dokumentacji postępowania po otwarciu ofert jest niemożliwe. Faktem jest, że stosunkowo „łatwo” można by zastosować instytucję poprawienia omyłek, jednak omyłka zaistniała nie po stronie Wykonawcy, lecz z winy Zamawiającego. Z uwagi na to, iż Wykonawca składając ofertę, godzi się z ustaleniami poczynionymi w dokumentach zamówienia całościowo, wysoce prawdopodobne jest, że zamierzał on złożyć ofertę zgodną z zapisami odnoszącymi się do „kwoty brutto” nie „kwoty netto”.
UZASADNIENIE PRAWNE:
W związku z powyższym zgodnie z art. 255 pkt 6) ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie, w przypadku jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 61553,50 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 91836,15 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 61553,50 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GELATO FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA ALEKSANDRA, ANDRZEJ ADAMOWICZ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8390206161
7.3.4) Miejscowość: REBLINKO
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 61553,50 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-02 do 2025-12-31| 2025-01-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |