Konserwacja oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie Gminy Miejskiej Kościan stanowiących własność ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. ul. Ku Słońcu 34, 71-080 Szczecin
GMINA MIEJSKA KOŚCIAN
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00028672
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00028672/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-13 15:28
- Lokalizacja
- Kościan, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-407d81ec-621b-4384-a6eb-c442767b0972
- Identyfikator
- 6981805739
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00028672 z dnia 2025-01-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Konserwacja oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie Gminy Miejskiej Kościan stanowiących własność ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. ul. Ku Słońcu 34, 71-080 Szczecin
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEJSKA KOŚCIAN
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050600
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Kościuszki 22
1.5.2.) Miejscowość: Kościan
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-000
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.7.) Numer telefonu: 655114345
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@koscian.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.koscian.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
platformazakupowa.pl/pn/koscian1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Konserwacja oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie Gminy Miejskiej Kościan stanowiących własność ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. ul. Ku Słońcu 34, 71-080 Szczecin2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-407d81ec-621b-4384-a6eb-c442767b0972
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00028672
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00047379/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 Konserwacja oświetlenia ulicznego ENEA
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Usługa polegająca na utrzymaniu i konserwacja oświetlenia drogowego, zlokalizowanego na terenie Gminy Miejskiej Kościan, może być świadczona tylko przez przedsiębiorcę pod nazwą ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. z siedzibą w 71-080 Szczecin, ul. Ku Słońcu 34, z uwagi na kwestię własności urządzeń. Zamówieniem objęta jest usługa polegająca na konserwacji oświetlenia drogowego i miejsc publicznych, będącego we władaniu ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. w administracyjnym obszarze Gminy Miejskiej Kościan.
Art. 305 pkt 1, w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.).
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.1.14.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 153512,20 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest konserwacja oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie Gminy miejskiej Kościan stanowiących własność ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. ul. Ku Słońcu 34, 71-080 Szczecin.
2. Zakres zamówienia obejmuje:
1) stałe czynności nakazane prawem i zabiegi obligatoryjne. W okresie obowiązywania umowy będzie to część objęta wynagrodzeniem ryczałtowym,
2) uruchomienie prac każdorazowo na podstawie dodatkowych zleceń przekazywanych przez Zamawiającego, które to nie zostały objęte częścią pierwszą zgodnie z cennikiem czynności i prac eksploatacyjnych sieci oświetlenia drogowego Wykonawcy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 188820,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 188820,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 188820,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENEA Oświetlenie sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 811084325
7.3.3) Ulica: Ku Słońcu 34
7.3.4) Miejscowość: Szczecin
7.3.5) Kod pocztowy: 71-080
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 188820,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-31SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zgodnie z art. 18 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2020 r., poz. 833) do zadań własnych gminy w zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną należy finansowanie oświetlenia ulic, placów i dróg publicznych znajdujących się na terenie gminy. Aby móc realizować wyżej wymienione zadanie Gmina Miejska Kościan wszczęła postępowanie, którego przedmiotem jest konserwacja oświetlenia na terenie Gminy Miejskiej Kościan, obejmujące swoim zakresem usługę polegająca na oświetleniu ulic za pomocą infrastruktury, której jest właścicielem. Enea Oświetlenie Sp. z o.o. posiada niezbędną infrastrukturę do zapewnienia zasilania elektroenergetycznego sieci oświetleniowej w częścimiasta Kościan. Obecnie Enea Oświetlenie Sp. z o.o. prowadzi usługę oświetlenia dla punktów świetlnych w Kościanie. Zamawiający (Gmina Miejska Kościan) nie posiada do w/w majątku jakiegokolwiek tytułu prawnego, tym samym nie jest uprawniona do zlecenia innym podmiotom wykonania usług związanych z konserwacją instalacji oświetlenia ulicznego, której właścicielem jest Enea Oświetlenie Sp. z o.o. bowiem naruszyłoby to uprawnienia właścicielskie przedsiębiorstwa energetycznego.
| 2025-01-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |