Przebudowa dróg na terenie Gminy Gołymin - Ośrodek - opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy dróg
Gmina Gołymin-Ośrodek
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00028696
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00028696/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-13 15:36
- Lokalizacja
- Gołymin-Ośrodek, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a5bd32d9-22b4-49d4-9456-976f8d9e38e4
- Identyfikator
- 5661886687
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00028696 z dnia 2025-01-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przebudowa dróg na terenie Gminy Gołymin - Ośrodek - opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy dróg
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gołymin-Ośrodek
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130378090
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Szosa Ciechanowska 8
1.5.2.) Miejscowość: Gołymin-Ośrodek
1.5.3.) Kod pocztowy: 06-420
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@golymin-osrodek.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.golymin-osrodek.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/ug_golyminosrodek1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa dróg na terenie Gminy Gołymin - Ośrodek - opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy dróg2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a5bd32d9-22b4-49d4-9456-976f8d9e38e4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00028696
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00049505/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.4 Przebudowa dróg na terenie Gminy Gołymin-Ośrodek
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00668237
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IOŚ.271.30.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest usługa obejmująca opracowanie dokumentacji projektowej związanej z realizacją zadania pn. „Przebudowa dróg w Gminie Gołymin-Ośrodek”
2.Przedmiotowe postępowanie obejmuje swoim zakresem wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy i/lub rozbudowy dróg gminnych pod nazwą:
1) Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 120444W relacji Morawy Kafasy – Pajewo Wielkie – odc. I (Załącznik nr 1 do OPZ)
2) Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 120444W relacji Morawy Kafasy – Pajewo Wielkie – odc. II (Załącznik nr 2 do OPZ)
3) Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 120409W relacji dr. wojewódzka nr 618 – Osiek Górny – Garnowo Duże (Załącznik nr 3 do OPZ)
4) Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 120424W relacji Garnowo Duże – Ciemniewo (Załącznik 4 do OPZ)
5) Przebudowa odcinka drogi gminnej Nr 120463W przez wieś Gołymin-Północ (Załącznik nr 5 do OPZ)
6) Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 120453W relacji Konarzewo-Sławki – Konarzewo-Marcisze – Mierniki (Załącznik nr 6 do OPZ)
7) Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 120456W relacji Nieradowo – Łęki – odc. II (Załącznik nr 7 do OPZ).
oraz w imieniu Zamawiającego przygotowanie wniosku oraz uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej na podstawie ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t.j. Dz. U. z 2024r., poz. 311) bądź dokonania zgłoszenia robót. Opracowana dokumentacja projektowa ma służyć do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) –stanowić będzie opis przedmiotu zamówienia na roboty budowlane. Przedmiot niniejszego zamówienia obejmuje również – nadzór autorski w okresie rękojmi i gwarancji udzielonej na okres 36 miesięcy od daty odbioru kompletnej dokumentacji projektowej.
W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie opracować dla każdego odcinka drogi m.in.:
1) projekt roboczy (koncepcyjny),
2) projekt budowlany
3) projekt techniczny,
4) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych,
5) przedmiar robót oraz kosztorys inwestorski i kosztorys ofertowy,
6) projekt docelowej organizacji ruchu.
Zakładany harmonogram prac projektowych:
Etap I – wykonanie koncepcji projektowej do 90 dni od daty podpisania umowy w tym:
1) opracowanie mapy do celów projektowych,
2) opracowanie projektu koncepcyjnego (roboczego),
Etap II – wykonanie pełnej dokumentacji projektowej wraz z przygotowaniem i złożeniem kompletnego wniosku o wydanie decyzji ZRID oraz uzyskanie prawomocnej decyzji ZRID i/lub zgłoszenia robót budowlanych oraz uzyskanie zaświadczenia o braku sprzeciwu na zgłoszenie robót budowlanych do 350 dni od daty podpisania umowy w tym:
1) przekazanie dokumentacji projektowej w zakresie niezbędnym do złożenia wniosku o wydanie decyzji ZRID/zgłoszenia robót budowlanych,
2) opracowanie przedmiarów robót, kosztorysów inwestorskich, kosztorysów ofertowych, projektów docelowej organizacji ruchu, STWiORB,
3) uzyskanie decyzji ZRID i/lub zaświadczenia o braku sprzeciwu na zgłoszenie robót budowlanych.
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia został określony w Załączniku nr 8 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie obarczone jest niemożnością do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego -postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą polegającą na dopuszczeniu Wykonawcy do uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych służących potwierdzeniu zgodności z kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert. Zgodnie z art. 107 ust. 3 ustawy Pzp – Przepisu art. 107 ust. 2 nie stosuje się, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. W prowadzonym postępowaniu, z uwagi na wystąpienie nieprawidłowości w dokumentach przetargowych, Zamawiający zobowiązany jest do wprowadzenia modyfikacji SWZ oraz ogłoszenia o zamówieniu, które zmienią charakter zamówienia.Zgodnie z utrwalonym w orzecznictwie Krajowej Izby Odwoławczej poglądem, naruszenie przepisów ustawy regulującej udzielenie zamówienia (wada postępowania), tj. wada skutkująca niemożliwością zawarcia niepodlegającej unieważnieniu umowy o udzieleniu zamówienia publicznego i równocześnie niemożliwa do usunięcia oraz mająca charakter trwały i rzeczywisty stanowi przesłankę unieważnienia postepowania opisaną w przywołanym art. 255 pkt 6 ustawy Pzp.W związku z powyższym unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Pzp jest konieczne i zasadne.
| 2025-01-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |