Modernizacja drogi powiatowej o nawierzchni gruntowej ulepszonej (ul. Piasecka w Świdniku) na odcinku o długości 800 m.

Powiat Świdnicki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00483864
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00483864/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-12-08 11:03
Lokalizacja
Świdnik, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8dfe1e71-0992-11ed-8000-d680d39e541a
Identyfikator
7122904539
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi inżynieryjneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00483864 z dnia 2022-12-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja drogi powiatowej o nawierzchni gruntowej ulepszonej
(ul. Piasecka w Świdniku) na odcinku o długości 800 m.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Świdnicki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019460

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Niepodległości 13

1.5.2.) Miejscowość: Świdnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-040

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@powiatswidnik.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiatswidnik.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/powiatswidnik

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja drogi powiatowej o nawierzchni gruntowej ulepszonej
(ul. Piasecka w Świdniku) na odcinku o długości 800 m.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8dfe1e71-0992-11ed-8000-d680d39e541a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00483864

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-12-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00272033/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WID.272.7.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1 Zakres robót obejmuje wykonanie:
Etap I: opracowanie dokumentacji projektowej zgodnie z wytycznymi Inwestora tj. kompletnej dokumentacji zgłoszeniowej, lub kompletnej dokumentacji projektowej w zakresie umożliwiającym wykonanie powierzonych robót drogowych na wyszczególnionych ulicach.
Etap II: wykonanie robót budowlanych
3.2 Zamówienie zakłada wykonanie modernizacji 800 m nawierzchni drogi powiatowej.
3.3 W zakresie planowanego przedsięwzięcia jest opracowanie dokumentacji projektowej zgodnie
z wytycznymi Inwestora tj. kompletnej dokumentacji zgłoszeniowej, lub kompletnej dokumentacji projektowej w zakresie umożliwiającym wykonanie powierzonych robót drogowych na przedmiotowej ulicy oraz uzyskanie stosownych pozwoleń, a następnie realizacja zamierzenia budowlanego (wykonanie robót budowlanych) zgodnie z opracowaną dokumentacją.
3.4 Wykonawca przygotuje dokumentacje projektową. W skład zamawianej dokumentacji projektowej wchodzą następujące elementy:
1) W przypadku materiałów zgłoszeniowych, w skład zamawianej dokumentacji projektowej wchodzą następujące elementy:
a) Materiały niezbędne do uzyskania przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego, skutecznego przyjęcia zgłoszenia wykonania robót budowlanych.
2) Opracowania niezależne od przyjętego rodzaju dokumentacji projektowej:
a) Przedmiary i kosztorysy inwestorskie (dla całości zadania),
b) Szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
c) Projekty czasowej organizacji ruchu, obejmujące obszar oddziaływania projektowanych inwestycji, zatwierdzone przez organ zarządzający ruchem,
d) Operat wodno-prawny (jeżeli będzie wymagany),
e) Projekty stałej organizacji ruchu obejmujące obszar oddziaływania projektowanych inwestycji, zatwierdzone przez organ zarządzający ruchem,
f) Inwentaryzacja powykonawcza z potwierdzeniem zgłoszenia do ośrodka geodezyjnego
i przyjęciem do zasobów,
g) Inne opracowania niezbędne do zrealizowania zadania zgodnie z przepisami prawa.
3) Opinie, uzgodnienia, wnioski, pozwolenia oraz inne dokumenty wymagane przepisami szczególnymi, pozwalające uzyskać przyjęcie zgłoszenia.
3.5 Wykonawca wykona roboty budowlane w oparciu o przygotowaną przez niego i zatwierdzoną przez Zamawiającego dokumentację projektową.
3.6 Dokumentem potwierdzającym przebieg robót budowlanych oraz zdarzeń i okoliczności zachodzących w czasie wykonywania robót – będzie wewnętrzny dziennik budowy.
3.7 Charakterystyczne parametry określające zakres przedmiotu zamówienia
1) W ramach robót Wykonawca zobowiązany jest do wykonania prac mających na celu modernizację odcinka drogi powiatowej o długości około 800 m.
2) Obowiązkiem wykonawcy jest dokonać szczegółowej analizy zakresu prac, weryfikacja ilości, wykonanie niezbędnych badań nośności podłoża oraz dobór adekwatnego rozwiązania projektowego. Faktyczna lokalizacja ulicy i rzeczywista długość odcinka do modernizacji będzie przedstawiana zamawiającemu do akceptacji na etapie zatwierdzania koncepcji projektowej i może ulec zmianie w stosunku do szacowanego z uwagi na uwarunkowania terenowe lub wymagania konkretnych rozwiązań projektowych.
3) Zamawiający zakłada do wykonania 17 zjazdów. Faktyczna ilość musi zostać zweryfikowana przez Wykonawcę i wkalkulowana w cenę robót.
3.8 Zakres robót podstawowych:
1) podstawowa szerokość jezdni – 5,5 m,
2) konstrukcja nawierzchni jezdni – Zamawiający przewiduje wykonanie następujących warstw konstrukcji:
a) wzmocnienie podłoża – stabilizacja gruntu cementem Rm=2,5Mpa gr. min. 20 cm,
b) warstwa podbudowy zasadniczej z mieszanki niezwiązanej z kruszywa 0-31,5 mm gr, min. 15 cm,
c) warstwa z BA AC11S gr. min. 6 cm,
d) pobocza z kruszywa stabilizowanego mechanicznie – Zamawiający przewiduje wykonanie warstwy wyrównawczej z mieszanki niezwiązanej z kruszywa 0-31,5 mm gr, min. 10 cm,
e) zjazdy do posesji (do każdej działki wyodrębnionej ewidencyjnie) z kruszywa stabilizowanego mechaniczni – Zamawiający przewiduje wykonanie warstwa wyrównawcza z mieszanki niezwiązanej z kruszywa 0-31,5 mm gr, min. 15 cm,
f) odwodnienie powierzchniowe z wykorzystaniem istniejącego rowu przydrożnego,
g) istniejące elementy pasa drogowego nie wymagające przebudowy wykorzystać jako spójne z projektowanymi elementami zagospodarowania terenu,
h) elementy zagospodarowania pasa drogowego do uzgodnienia z Zamawiającym.
3.9 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa program funkcjonalno–użytkowy wraz z mapą sytuacyjno – wysokościową z zaznaczoną lokalizacją odcinka drogi,
3.10 Oznakowanie obszaru i miejsca prowadzonych robót należy do Wykonawcy.
3.11 Wykonawca w czasie trwania robót przejmuje odpowiedzialność za stan oznakowania i zabezpieczenia wykonywanych robót oraz zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
3.12 Wykonawca jest odpowiedzialny również za przejezdność i bezpieczeństwo ogólnodostępnego ruchu drogowego zgodnie z zatwierdzoną organizacją ruchu.
3.13 Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania zgodnie z art. 257 Ustawy PZP.
3.14 Wykonawca, któremu zostanie udzielone zamówienie udzieli zamawiającemu gwarancji i rękojmi na okres zadeklarowany w ofercie. Minimalny wymagany okres gwarancji i rękojmi na wykonane roboty wynosi 36 miesięcy. Wykonawca może zaproponować dłuższy okres, przedłużając okres minimalny o dodatkowe 12 albo maksymalnie o 24 miesiące, co będzie uwzględnione podczas oceny i badania ofert na zasadach określonych w rozdziale KRYTERIA OCENY OFERT (sekcja 14 SWZ). Okres gwarancji równy jest okresowi rękojmi. Zamawiający wymaga gwarancji w formie pisemnej.
3.15 Wskazane jest aby Wykonawca dokonał sprawdzenia w terenie warunków wykonania zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający – stosownie do art. 222 ust. 3 ustawy Pzp – bezpośrednio przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia tj. 700 000,00 zł.
Po analizie możliwości finansowych, Zamawiający stwierdził, iż w chwili obecnej nie ma możliwości zwiększenia kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację przedmiotu zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej (tj. do kwoty 1 069 793,12 zł) zaoferowanej przez LS COMPLEX SP. Z O.O.
W związku z powyższym zamawiający unieważnił postępowanie.
2022-12-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane