Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych celem dostosowania pomieszczeń w budynku głównym szpitala do wymogów pomieszczeń łóżkowych i działalności w obrębie rehabilitacji.

MAŁOPOLSKI SZPITAL CHORÓB PŁUC I REHABILITACJI IM. EDMUNDA WOJTYŁY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00484271
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00484271/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-12-08 12:22
Lokalizacja
Jaroszowiec, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0e14af66-4aeb-11ed-9171-f6b7c7d59353
Identyfikator
6371265836
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznejUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi projektowania konstrukcji nośnychRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00484271 z dnia 2022-12-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych celem dostosowania pomieszczeń w budynku głównym szpitala do wymogów pomieszczeń łóżkowych i działalności w obrębie rehabilitacji.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MAŁOPOLSKI SZPITAL CHORÓB PŁUC I REHABILITACJI IM. EDMUNDA WOJTYŁY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000294214

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kolejowa 1A

1.5.2.) Miejscowość: Jaroszowiec

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-310

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.7.) Numer telefonu: 326428090

1.5.8.) Numer faksu: 326428100

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@wschp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wschp.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0e14af66-4aeb-11ed-9171-f6b7c7d59353

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych celem dostosowania pomieszczeń w budynku głównym szpitala do wymogów pomieszczeń łóżkowych i działalności w obrębie rehabilitacji.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0e14af66-4aeb-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00484271

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-12-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00339236/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Budowa pawilonu rehabilitacji w Małopolskim Szpitalu Chorób Płuc i Rehabilitacji im. Edmunda Wojtyły w Jaroszowcu, wraz z dostosowaniem pomieszczeń w Budynku Głównym

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

REACT-EU OŚ priorytetowa 14.REACT-EU dla zdrowia i gospodarki w Małopolsce pod nazwą: Budowa odrębnego pawilonu rehabilitacji, w tym ukierunkowana na minimalizację następstw po przebytej chorobie wywołanej Covid-19 (nr RPMP.14.01.00-12-0006/22)

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00391856/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.I.2.224/18/22

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych dla dostosowania II piętra szpitala (blok główny) do wymogów pomieszczeń łóżkowych (skrzydło lewe), dostosowanie pomieszczeń po rehabilitacji ambulatoryjnej i Ośrodku Rehabilitacji Dziennej do działalności w obrębie rehabilitacji stacjonarnej w budynku głównym;

Dotyczy Projektu w ramach realizacji projektu REACT-EU OŚ priorytetowa 14.REACT-EU dla zdrowia i gospodarki w Małopolsce pod nazwą:
Budowa odrębnego pawilonu rehabilitacji, w tym ukierunkowana na minimalizację następstw po przebytej chorobie wywołanej Covid-19 (nr RPMP.14.01.00-12-0006/22)

Zamówienie nie jest podzielone na części. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
Powody niedokonania podziału zamówienia na części , zgodnie z art. 91 ust.2 ustawy:
Podział zamówienia na części powodowałby nadmierne trudności techniczne i organizacyjne wykonania przedmiotu zamówienia, co mogłoby skutkować groźbą wydłużenia czasu wykonywania prac i spowodować nadmierne koszty wykonania zamówienia w stosunku do kosztów jakie generować będzie realizacja zamówienia przez jednego Wykonawcę. Ponadto mogłoby również dojść do sporów Wykonawców robót dotyczących między innymi odpowiedzialności za wykonane prace oraz ich jakość czy ewentualne zniszczenia mienia. Podział zamówienia na części nie jest również uzasadniony z powodów ekonomicznych, gdyż mógłby w takich okolicznościach nastąpić wzrost kosztów związanych z realizacją przedmiotu zamówienia . Przedmiot zamówienia stanowi ponadto integralną część pod względem użytkowym. Zgodnie z prawem budowlanym zostanie ustanowiony jeden Kierownik budowy. Jeden Wykonawca gwarantuje taki sam poziom wykonania przedmiotu umowy.
Brak podziału niniejszego zamówienia na części nie ogranicza wzięcia udziału w postępowaniu przez małe i średnie przedsiębiorstwa.

1) Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych dla dostosowania II piętra szpitala (blok główny) do wymogów pomieszczeń łóżkowych (skrzydło lewe), dostosowanie pomieszczeń po rehabilitacji ambulatoryjnej i Ośrodku Rehabilitacji Dziennej do działalności w obrębie rehabilitacji stacjonarnej w budynku głównym, zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym zwanym dalej „PFU”, oraz uzupełnieniem do PFU (w/w dokumenty stanowią załącznik nr 1 do Projektowanych postanowień umowy, zwanych dalej „PPU”).
2) Przedmiotem działania jest przebudowa części pomieszczeń na trzech poziomach istniejącego budynku szpitalnego w związku ze zwolnieniem części pomieszczeń przez przenoszony do nowego pawilonu ośrodek rehabilitacji dziennej i rehabilitacji ambulatoryjnej, a dzięki temu dostosowanie II piętra do wymogów pomieszczeń łóżkowych oraz poprawa warunków prowadzenia rehabilitacji stacjonarnej (szpitalnej) w budynku głównym. W związku z tym przewiduje się następujące prace przystosowawcze:
a) II piętro (poziom +2): adaptacja pomieszczeń po rehabilitacji stacjonarnej na sale łóżkowe z łazienkami,
b) parter (poziom 0) – pomieszczenia po rehabilitacji ORD: przystosowanie pomieszczeń dla rehabilitacji stacjonarnej wraz z przebudową istniejącej sali gimnastycznej pacjentów stacjonarnych,
c) pomieszczenia po rehabilitacji ambulatoryjnej (poziom -1): zmiana sposobu użytkowania części pomieszczeń po fizykoterapii na małą salę konferencyjną oraz pomieszczeń po szatniach pacjentów zewnętrznych na magazyn bielizny czystej. Przystosowanie jednego z pomieszczeń dla funkcji schowka porządkowego. Przystosowanie jednego z sanitariatów dla personelu.
3) Powierzchna użytkowa pomieszczeń objętych projektem wyniesie 556,51 m2, w tym:
a) II piętro: 172,51 m2;
b) parter: 278,58 m2;
c) pomieszczenia po rehabilitacji ambulatoryjnej: 110,42 m2,
4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres obowiązków Wykonawcy zostały określone w załącznikach do SWZ, w tym m.in. w PPU.
6) Wizja lokalna – Zamawiający informuje Wykonawców o ich uprawnieniu do udziału w wizji lokalnej budynku oraz otoczenia planowanej Inwestycji. Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej, a także zdobył, na własną odpowiedzialność i ryzyko, wszelkie potrzebne informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i realizacji przedmiotu zamówienia. Koszt odbycia wizji lokalnej w budynku oraz otoczenia planowanej inwestycji poniesie Wykonawca.
Jednocześnie Zamawiający informuje, że za brak odbycia wizji lokalnej nie przewiduje odrzucenia ofert.
7) Roboty budowlane i opracowana dokumentacja projektowa , stanowiące przedmiot zamówienia muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie wymogami zawartymi w szczególności :
a) ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity: Dz.U. 2020 poz. 1333 z późn. zm.),
b) — ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (tekst jednolity: Dz.U. 2020 poz. 215 z późn. zm.),
c) — ustawie z dnia 24sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (tekst jednolity: Dz.U. z 2021 poz. 869),
d) — rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2019, poz. 1065 z późniejszymi zmianami),
e) — rozporządzeniu ministra zdrowia z dnia 26 marca 2019 r. w sprawie wymagań, jakim powinny opowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej (Dz. U. 2019 poz.595),
f) — rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (tekst jednolity: Dz.U. 2003 nr 169 poz. 1650 z późn. zm.),
g) — rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwo i ochrony zdrowia (Dz. U. 2003 nr 120 poz. 1126
h) rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 14września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. 2020 poz. 1609 z późn. zm.)
i) rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno- użytkowego (Dz.U. 2021 poz. 2454 ),
j) rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 29 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno- użytkowym (Dz.U. 2021 poz. 2458 ),
k) — obowiązujących Polskich Normach Budowlanych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45215000-7 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznej

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71327000-6 - Usługi projektowania konstrukcji nośnych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
W niniejszym postępowaniu złożono 2 (dwie) oferty:
Numer oferty Nazwy Wykonawców, adresy Cena wykonania zamówienia brutto [zł]
1 FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA RYSZARD STRASZAK , 32-310 Bydlin , ul. Zawadka 8A 1 737 000,00
2 CEW Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, Romana Dmowskiego 33, 41-219 Sosnowiec 1 783 500,00

Dnia 7.11.2022 Zamawiający przystąpił do otwarcia złożonych w/w postępowaniu ofert poprzez dokonanie ich deszyfrowania na platformie e-Zamówienia. Następnie Zamawiający przystąpił do weryfikacji poprawności złożonych ofert, w tym poprawności podpisania ofert za pomocą kwalifikowalnego podpisu elektronicznego, lub profilu zaufanego, lub podpisu osobistego.
Oferta nr 1 podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c) – „Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli: została złożona przez wykonawcę, który nie złożył w przewidzianym terminie oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, lub podmiotowego środka dowodowego, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, przedmiotowego środka dowodowego, lub innych dokumentów lub oświadczeń".
Oferta nr 2 podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 – „Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli: jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia".

Mając na uwadze powyższe, zachodzi przesłanka do unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2022-12-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane