Remont budynku przy ul. Św. Jerzego 13 we Wrocławiu w zakresie wydzielenia węzła cieplnego, wykonania instalacji sanitarnych, remontu dachu oraz przyłącza wodociągowego

Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00485145
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00485145/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-12-08 14:30
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bdacaca6-2e8d-11ed-8832-4e4740e186ac
Identyfikator
8982123598
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne hydrauliczneInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówKładzenie i wykładanie podłógBetonowanieInstalowanie wentylacjiRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejRoboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00485145 z dnia 2022-12-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont budynku przy ul. Św. Jerzego 13 we Wrocławiu w zakresie wydzielenia węzła cieplnego, wykonania instalacji sanitarnych, remontu dachu oraz przyłącza wodociągowego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 020610504

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Namysłowska 8

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-304

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wm.wroc.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wm.wroc.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://wm-wroc.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont budynku przy ul. Św. Jerzego 13 we Wrocławiu w zakresie wydzielenia węzła cieplnego, wykonania instalacji sanitarnych, remontu dachu oraz przyłącza wodociągowego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bdacaca6-2e8d-11ed-8832-4e4740e186ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00485145

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-12-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00351371/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WM/SZP/TP/50/2022/G

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Rodzaj zamówienia: robota budowlana.
2. Przedmiotem zamówienia jest remont budynków przy ul. Św. Jerzego 13 we Wrocławiu w zakresie wydzielenia węzła cieplnego, montaż instalacji sanitarnych włącznie z instalacją węzła oraz remontem dachu i więźby dachowej oraz budową przyłącza wodociągowego.
4. Opis przedmiotu zamówienia i obowiązki stron określają:

Roboty budowlane w budynku przy ul. Św. Jerzego 13
a) Dokumentacja projektowa stanowiąca zał. do SWZ, w tym: \ Zaświadczenie o braku sprzeciwu dla prac budowlanych nr 16784/2021 z dnia 09.11.2021
b) Warunki przyłączenia do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej z dnia 09.02.2021r.
c) Opinia w zakresie zabytków archeologicznych WUOZ nr WZA.5183.7049.2021.EOZ
z dnia 04.11.2021 r.
d) Warunki Fortum nr WRO/WTP/F/2021/0472 z dnia 07.09.2021r.
e) Opinia kominiarska nr O22/100014 z dnia 10.01.2022r.
f) Zalecenia Miejskiego Konserwatora Zabytków nr MKZ-IZN.410.336.2021 z dnia 19.05.2021r.
i opinia nr MKZ-IZN.410.189.2021 z dnia 06.05.2021r.
g) Wielobranżowa dokumentacja projektowa
h) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych;
i) Przedmiary robót;
2) Projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 4 do SWZ).
3) Harmonogram rzeczowo-finansowy – wzór – załącznik nr 9 do SWZ.
Budowlana dokumentacja projektowa opisująca przedmiot zamówienia obejmuje wszystkie roboty niezbędne do wykonania remontu budynku w zakresie prac wskazanym w projekcie budowlanym stanowiącym załącznik do zaświadczenia 16784/2021 z dnia 09.11.2021 r. zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na wykonanie robót budowlanych oraz projektach wykonawczych.

5. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:

Roboty budowlane w wielorodzinnym budynku mieszkalnym przy ul. Św. Jerzego 13 we Wrocławiu.
a) branża architektura i konstrukcja:
1) remont elewacji frontowej wraz z odtworzeniem balkonów;
2) remont i docieplenie elewacji podwórzowej;
3) remont dachu i więźby dachowej oraz stropu poddasza;
4) remont klatki schodowej;
5) zmiany podłączeń do kanałów wentylacyjnych;
6) wykonanie systemowej obudowy pionów i poziomów instalacji sanitarnej;
7) wykonania robót wyburzeniowych tj. przebicia, przekucia, odłączenie i likwidacja istniejących
pieców kaflowych;
8) wykonania robót budowlanych remontowych wykończeniowych tj. zamurowania, uzupełnienia posadzek, tynki, malowanie, przejścia instalacyjne p.poż;
9) wykonania robót budowlanych remontowych w pomieszczeniu wodomierza głównego
b) branża instalacje sanitarne:
1) wykonania robót montażowych instalacji wewnętrznej zimnej wody, ciepłej wody użytkowej,
cyrkulacji;
2) wykonania robót montażowych instalacji kanalizacji sanitarnej;
c) branża instalacje elektryczne
3) wykonanie zasilania węzła cieplnego wraz z przebudową rozdzielnicy ADMINISTRACYJNEJ;
4) wymiana WLZ wraz z wymianą tablic piętrowych;
d) przyłącze wodociągowe
wykonanie nowego przyłącza wodociągowego.
6. Zamawiający ustala minimalny wymagany okres gwarancji na roboty budowlane objęte przedmiotem zamówienia na 60 miesięcy, licząc od dnia następnego po zakończeniu odbioru końcowego robót. Zamawiający przewidział w niniejszym postępowaniu jedno z kryteriów oceny ofert „Okres gwarancji na roboty budowlane”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg

45262300-4 - Betonowanie

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp. Zgodnie z jego treścią Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne
Najkorzystniejszą ofertę w złożył wykonawca PELESCRIME Sp. z o.o.ul. Krupnicza 13, 50-075 Wrocław - cena brutto 3.669.422,72 zł.
Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia kwotę brutto 2.934.491,72 zł.
Zamawiający podjął decyzję o niezwiększaniu kwoty finansowania do wartości umożliwiającej zawarcie umowy.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3669422,72 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5287588,97 PLN

2022-12-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane