Przebudowa stadionu MOSiR w Rudniku nad Sanem

GMINA I MIASTO RUDNIK NAD SANEM

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00485943
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00485943/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-12-09 08:02
Lokalizacja
Rudnik nad Sanem, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d73e21c0-601b-11ed-8832-4e4740e186ac
Identyfikator
6020008858
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanychRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00485943 z dnia 2022-12-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa stadionu MOSiR w Rudniku nad Sanem

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA I MIASTO RUDNIK NAD SANEM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409465

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 40

1.5.2.) Miejscowość: Rudnik nad Sanem

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-420

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.) Numer telefonu: 158761002

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@rudnik.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rudnik.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://bip.rudnik.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa stadionu MOSiR w Rudniku nad Sanem

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d73e21c0-601b-11ed-8832-4e4740e186ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00485943

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-12-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00026918/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Przebudowa stadionu MOSiR w Rudniku nad Sanem

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00432408/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPF.271.34.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie stadionu MOSiR w Rudniku nad Sanem.
2. Zamawiający informuje, że zadanie określone w ust.1 jest dofinansowane z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
3. Środki o których mowa powyżej zostaną przyznane Zamawiającemu. Zamawiający uzyskał wstępną promesę Banku Gospodarstwa Krajowego dofinansowania tego zadania. W związku z zapisami umowy o dofinansowanie, która zostanie zawarta pomiędzy Zamawiającym, a Bankiem Gospodarstwa Krajowego i nałożonymi tą umową na Zamawiającego obowiązkami, w szczególności co do terminowego rozliczenia przedmiotu umowy objętego dofinansowaniem, niezwykle istotne jest dotrzymanie przez Wykonawcę wskazanego w §4 niniejszej SWZ terminu wykonania przedmiotu zamówienia.
4. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art.310 ustawy Pzp jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
5. Zakres przedmiotu zamówienia to:
1) Branża budowlana:
a) prace przygotowawcze i rozbiórkowe,
b) roboty ziemne oraz uzupełnienie podbudowy,
c) budowa sektora rzutów z nawierzchnią z trawy naturalnej,
d) dostawa i montaż wyposażenia boiska piłkarskiego,
e) wykonanie nawierzchni ciągów komunikacyjnych z kostki betonowej o grubości 6 cm wraz z
obrzeżami betonowymi i krawężnikami,
f) wykonanie nawierzchni z trawy naturalnej z rolki,
g) wygrodzenie trybun od płyty boiska piłkarskiego – balustrady,
h) budowa zadaszenia trybun,
i) budowa trybun prefabrykowanych,
2) Branża instalacyjna:
a) wykonanie kanalizacji deszczowej,
b) wykonanie instalacji wodociągowej,
c) wykonanie instalacji zraszania murawy boiska piłkarskiego,
d) wykonanie odwodnienia drenarskiego,
e) wykonanie odwodnienia liniowego systemem korytek oraz liniowego.
3) Branża elektryczna:
a) likwidacja istniejących instalacji elektrycznych,
b) wykonane rozdzielnic R1, R2 i R3 obiektu wraz z liniami kablowymi,
c) wykonanie instalacji uziemień ochronnych i połączeń wyrównawczych,
d) wykonanie instalacji kontenera technicznego,
e) wykonanie rurarzu i studnie na potrzeby instalacji - kanalizacja kablowa,
f) wykonanie okablowania i montaż gniazd 230V w studniach,
g) wykonanie okablowania pod startery,
h) wykonanie okablowania wiatromierzy,
i) wykonanie instalacji elektrycznej zraszaczy oraz oświetlenia trybun,
j) wykonanie instalacji okablowania strukturalnego,
k) wykonanie instalacji monitoringu oraz nagłośnienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212000-6 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
Kwota jaką Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia wynosiła 5 555 500,00 zł brutto. Cena najkorzystniejszej oferty Wykonawcy - ZAKŁAD REMONTOWO – BUDOWLANY RACHWAŁ Sp. J., ul. Cisowa 2, 23-300 Janów Lubelski z kwotą: 6 654 000,00zł przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Po dokonanej analizie możliwości finansowej jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
Okoliczności, o których mowa wyżej stanowią wypełnienie dyspozycji normy wynikającej z art.255 pkt 3) ustawy Pzp.
Uzasadnienie prawne:
Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie – cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6654000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7979315,52 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

2022-12-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane