„Budowa ogólnodostępnych chodników na terenie Gminy Marcinowice„- Przebudowa drogi powiatowej nr 2879D w miejscowości Zebrzydów w zakresie budowy chodnika"
Gmina Marcinowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00487198
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00487198/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-12-09 12:03
- Lokalizacja
- Marcinowice, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-43aa4cc0-6014-11ed-9171-f6b7c7d59353
- Identyfikator
- 8842365290
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00487198 z dnia 2022-12-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa ogólnodostępnych chodników na terenie Gminy Marcinowice„- Przebudowa drogi powiatowej nr 2879D w miejscowości Zebrzydów w zakresie budowy chodnika"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Marcinowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718366
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Juliana Tuwima 2
1.5.2.) Miejscowość: Marcinowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-124
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@marcinowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.marcinowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://marcinowice.logintrade.net/zapytania_email,106900,dd2f5dca782650bd45dcdf044f9be813.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa ogólnodostępnych chodników na terenie Gminy Marcinowice„- Przebudowa drogi powiatowej nr 2879D w miejscowości Zebrzydów w zakresie budowy chodnika"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-43aa4cc0-6014-11ed-9171-f6b7c7d59353
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00487198
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-12-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00020903/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Budowa ogólnodostępnych chodników na terenie gminy Marcinowice - II etap
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00431683/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GK.271.21.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 284552,85 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest budowa 175 mb chodnika przy drodze powiatowej nr 2879D od dz. 102/2, 102/1, dr 122, dz. 103/3, 103/6 do początku dr. 104 w miejscowości Zebrzydów na terenie Gminy Marcinowice.
1) Zakres prac obejmować będzie:
- przebudowę odcinka drogi powiatowej 2879D od dz. 102/2, 102/1, dr 122, dz. 103/3, 103/6 do początku dr. 104 polegającej na budowie chodnika o szerokości - 2 m, wraz z przebudową istniejących zjazdów indywidualnych i publicznych. Projektowany chodnik, zjazdy będą posiadać nawierzchnię z kostki betonowej ograniczoną krawężnikiem i obrzeżem betonowym,
- budowę sieci kanalizacji deszczowej, w skład której będą wchodzić studnie betonowe włazowe fi1200, kanały o średnicy fi200- fi500 z rur PCV SN8 (lite) oraz fi600 z rur PP SN8 oraz wpusty uliczne ściekowe tradycyjne ustawione na studzienkach ściekowych z kręgów betonowych o średnicy fi500 mm i osadnikiem o głębokości 0,7m.
2) Zestawienie powierzchni:
Długość chodników – 175 mb
Ilość zjazdów – zgodnie z dokumentacją techniczną na wskazanym odcinku.
3) Zakres przewidywanych robót:
-roboty rozbiórkowe istniejących nawierzchni oraz elementów ulicy,
-wywóz gruntu z wykopu na składowisko,
-wykonanie koryta z profilowaniem i zagęszczeniem podłoża,
-wykonywanie ław betonowych pod krawężniki, obrzeża,
-ułożenie krawężników, obrzeży,
-wykonanie warstwy podbudowy z mieszanki kruszywa kamiennego łamanego o uziarnieniu ciągłym,
-wykonanie nawierzchni z jezdni, chodnika.
4) Zakres robót obejmuje ponadto geodezyjną inwentaryzację powykonawczą dla prac zrealizowanych w ramach przedmiotu zamówienia, przy czym:
a) Wykonawca dostarczy mapę zasadniczą z naniesionymi zmianami, zatwierdzoną przez Powiatowe Biuro Geodezji i Katastru w Świdnicy, w skali 1:500, w wersji:
-papierowej - 1 egz. ;
-elektronicznej - 1 egz. (cała sekcja),
b) parametry zeskanowanej mapy winny być następujące:
-skan w rozdzielczości min. 300 DPI,
-kolor 2 bity (czarno - białe)
-cała sekcja mapy
-przycięta do ramki,
-zapis w postaci pliku TIFF na płycie CD
c) treść mapy nie może zostać przysłonięta przez inne elementy umieszczone na mapie np. pieczątki, linie określające obszar opracowania, metryki, zamalowania itp.
5) Zakres robót obejmuje również inne prace niezbędne do należytego wykonania przedmiotu zamówienia, w tym:
a) wykonanie, uzgodnienie oraz zatwierdzenie projektów tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót budowlanych,
b) oznakowanie placu budowy,
c) organizację zaplecza budowy ( miejsce, pobór energii, wody, dozorowanie itd.),
d) bieżący wywóz materiałów nieużytecznych z terenu budowy na składowisko odpadów oraz i ich unieszkodliwienie o ile będzie to konieczne,
e) uporządkowanie i doprowadzenie do stanu pierwotnego terenu sąsiadującego z placem budowy po zakończeniu wszystkich robót objętych zamówieniem,
f) niezwłoczne zawiadomienie Zamawiającego o wszelkich zagrożeniach lub nowych okolicznościach wynikłych w trakcie prowadzenia robót,
g) sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
h) inne czynności wynikające ze specyfiki danych robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 24.11.2022 r., przed otwarciem ofert, zamawiający zamieścił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia w wysokości 110 000,00 zł brutto. Oferta z najniższą ceną (dodatkowa) wynosi 289 970,35 zł i przewyższa kwotę jaką zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia.Po analizie możliwości finansowych Gminy Zamawiający stwierdził, iż w chwili obecnej nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty z najniższą ceną.
W związku z tym przedmiotowe postępowanie zostało unieważnione
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 289970,35 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 318000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2022-12-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |