Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej dla budynku przy ul. Lipnickiej 26 w Bielsku-Białej.

Miasto Bielsko-Biała - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00487217
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00487217/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-12-09 12:05
Lokalizacja
Bielsko-Biała, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-affa5d6b-74b0-11ed-b4ea-f64d350121d2
Identyfikator
070019077
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Słoneczne moduły fotoelektryczneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneOchrona odgromowaInstalacje zasilania elektrycznegoRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoElektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00487217 z dnia 2022-12-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej dla budynku przy ul. Lipnickiej 26 w Bielsku-Białej.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bielsko-Biała - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 070019077

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lipnicka 26

1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@zgm.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgm.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/Postepowania/3f618bd6-b0d4-4883-ae6a-2704de78bde1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej dla budynku przy ul. Lipnickiej 26 w Bielsku-Białej.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-affa5d6b-74b0-11ed-b4ea-f64d350121d2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00487217

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-12-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00028920/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.16 dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej dla Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku-Białej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00477102/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZGM/22/199/DS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem postępowania jest udzielenie zamówienia na wykonanie, podłączenie i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej o mocy 29,7 kWp na dachu budynku garażowego, na potrzeby budynku biurowego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej przy ul. Lipnickiej 26 w Bielsku-Białej. 3) krótki opis:
a) planowana inwestycja obejmuje:
 zakup i dostawę paneli fotowoltaicznych , falowników oraz pozostałego osprzętu,
 budowę instalacji fotowoltaicznej zgodnie z załączoną dokumentacją,
 wykonanie niezbędnych elementów konstrukcyjnych dla montażu paneli fotowoltaicznych,,
 montaż modułów na konstrukcji stalowej ,
 wykonanie okablowania wraz z podłączeniem do układu pomiarowego, (urządzenia towarzyszące, inwertery, falowniki itp.),
 podłączenie oraz integracja instalacji fotowoltaicznej z istniejącym systemem elektroenergetycznym,
 roboty budowlane niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia,
 kontrole, próby, uruchomienie i regulacja instalacji wraz z pomiarami,
 opracowanie instrukcji obsługi oraz przeprowadzenie szkolenia w zakresie obsługi i eksploatacji instalacji fotowoltaicznych
 zgłoszenie instalacji do lokalnego Operatora Systemu Dystrybucyjnego – Tauron
 wykonanie dokumentacji powykonawczej w zakresie wykonanej instalacji

4.5.3.) Główny kod CPV: 09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający po wszczęciu postępowania powziął informację, że może zaistnieć sytuacja, w wyniku której dalsze prowadzenie postępowania będzie nieuzasadnione. W trakcie przeprowadzonych czynności wyjaśniających okazało się, że dokumentacja projektowa instalacji fotowoltaicznej na podstawie, której przyszły wykonawca winien wykonać przedmiot zamówienia, nie jest jeszcze ukończona. Zamieszczone na stronie prowadzonego postępowania na miniPortalu, zamieścił dokumenty stanowiące załącznik nr 2 do SWZ o nazwie „Dokumentacja projektowo-techniczna”, które mają w części charakter koncepcyjny a nie wykonawczy. W związku z tym, że prace projektowe są jeszcze w toku, opis przedmiotu zamówienia może ulec zmianie. W związku z powyższymi okolicznościami dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione. Wobec powyższego zachodzi przesłanka do unieważnienia postępowania w oparciu o art. 256 ustawy PZP.
2022-12-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane