„Wzmocnienie Systemu Cyberbezpieczeństwa w Gminie Kocierzew Południowy uwzględniając rozwiązania organizacyjne, kompetencyjne i techniczne w ramach konkursu grantowego "Cyberbezpieczny Samorząd”- II
Gmina Kocierzew Południowy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00029771
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00029771/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-14 09:34
- Lokalizacja
- Kocierzew Południowy, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7272e965-2c6c-4111-8c2a-0257667efc88
- Identyfikator
- 8341859590
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00029771 z dnia 2025-01-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Wzmocnienie Systemu Cyberbezpieczeństwa w Gminie Kocierzew Południowy uwzględniając rozwiązania organizacyjne, kompetencyjne i techniczne w ramach konkursu grantowego "Cyberbezpieczny Samorząd”- II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kocierzew Południowy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750148288
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kocierzew Południowy 83
1.5.2.) Miejscowość: Kocierzew Południowy
1.5.3.) Kod pocztowy: 99-414
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki
1.5.7.) Numer telefonu: 468084825
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@kocierzew.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.kocierzewpoludniowy.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7272e965-2c6c-4111-8c2a-0257667efc881.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Wzmocnienie Systemu Cyberbezpieczeństwa w Gminie Kocierzew Południowy uwzględniając rozwiązania organizacyjne, kompetencyjne i techniczne w ramach konkursu grantowego "Cyberbezpieczny Samorząd”- II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7272e965-2c6c-4111-8c2a-0257667efc88
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00029771
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00011018/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Organizacja szkoleń w ramach projektu "Wzmocnienie Systemu Cyberbezpieczeństwa w Gminie Kocierzew Południowy ..."
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Wzmocnienie Systemu Cyberbezpieczeństwa w Gminie Kocierzew Południowy uwzględniając rozwiązania organizacyjne, kompetencyjne i techniczne w ramach konkursu grantowego "Cyberbezpieczny Samorząd2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00668302
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPF.271.12.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie cyklu szkoleń dla pracowników Gminy Kocierzew Południowy oraz jednostek organizacyjnych Gminy Kocierzew Południowy z zakresu Cyberbezpieczeństwa, przepisów prawa związanego z cyberbezpieczeństwem, funkcjonującego w Gminie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji, przeprowadzanie testów socjotechnicznych oraz przeszkolenie administratorów IT pracujących w Urzędzie Gminy oraz Szkole Podstawowej w Kocierzewie Południowym w ramach projektu pn. „Wzmocnienie Systemu Cyberbezpieczeństwa w Gminie Kocierzew Południowy uwzględniając rozwiązania organizacyjne, kompetencyjne i techniczne w ramach konkursu grantowego "Cyberbezpieczny Samorząd”, realizowanego w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” – Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach FUNDUSZY EUROPEJSKICH NA ROZWÓJ CYFROWY 2021-2027 (FERC) „Cyberbezpieczny Samorząd”, Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2.- Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ tj. załącznik nr 4.
4.5.3.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
80511000-9 - Usługi szkolenia personelu
73430000-5 - Testy i ocena
55100000-1 - Usługi hotelarskie
55110000-4 - Hotelarskie usługi noclegowe
55300000-3 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 ust. 6 PZP Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał, że w Szkoleniach wyjazdowych z zakresu cyberbezpieczeństwa w formie konferencji eksperckiej oraz warsztatów dla pracowników Urzędu Gminy w Kocierzewie Południowym będzie uczestniczyła delegacja przedstawicieli Urzędu Gminy składająca się z 34 osób. Stanowi to wadę niemożliwą do usunięcia z uwagi na fakt, iż pracowników Urzędu Gminy jest 17. Zamawiający na etapie oceny złożonych w postępowaniu ofert nie ma możliwości dokonania zmiany w opisie przedmiotu zamówienia- co stanowi o tym, że wada postępowania jest nieusuwalna.
Postępowanie prowadzone jest w ramach projektu pn. „Wzmocnienie Systemu Cyberbezpieczeństwa w Gminie Kocierzew Południowy uwzględniając rozwiązania organizacyjne, kompetencyjne i techniczne w ramach konkursu grantowego "Cyberbezpieczny Samorząd”.
Ilość delegowanych na szkolenia osób musi się zgadzać z wnioskiem oraz umową o dofinansowanie projektu, w innym przypadku beneficjent narażony jest na korekty finansowe ze względu na nieprawidłową realizację umowy o dofinansowanie projektu.
Biorąc pod uwagę powyższe, udzielenie zamówienia w wyniku rozstrzygnięcia postępowania obarczonego ww. wadliwością naraziłoby Zamawiającego na korektę dofinansowania i w konsekwencji zwrot części dofinansowania. W tych okolicznościach, w związku z brakiem możliwości sanacji ww. wadliwości tego postepowania w inny sposób oraz z uwagi na nieuchronność korekty dofinansowania w przypadku wyboru w nim wykonawcy, przez wzgląd na interes Zamawiającego należy uznać, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
-----| 2025-01-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |