„Utrzymanie czystości centrum miasta wraz z czyszczeniem przejść podziemnych na terenie Miasta Bielska – Białej”
Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00030166
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00030166/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-14 10:14
- Lokalizacja
- Bielsko-Biała, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f115917e-5b15-4d98-9a17-86b76cffd283
- Identyfikator
- 9372686990
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00030166 z dnia 2025-01-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Utrzymanie czystości centrum miasta wraz z czyszczeniem przejść podziemnych na terenie Miasta Bielska – Białej”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181741
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Ratuszowy 1
1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.bielsko-biala.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.bielsko.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Utrzymanie czystości centrum miasta wraz z czyszczeniem przejść podziemnych na terenie Miasta Bielska – Białej”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f115917e-5b15-4d98-9a17-86b76cffd283
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00030166
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00048636/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.20 Utrzymanie czystości ścisłego centrum miasta wraz ze zmywaniem przejść podziemnych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00581877
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 13 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamówienie ma zostać udzielone Spółdzielni Socjalnej Synergia, która posiada osobowość prawną i działa przez swoje organy w sposób przewidziany przepisami prawa oraz postanowieniami Statutu Spółdzielni. W niniejszym postępowaniu spełnione zostały przesłanki tj.: a) Zamawiający - Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej wspólnie z innym
Zamawiającym - Gminą Kozy, sprawuje nad Spółdzielnią kontrolę, która odpowiada kontroli sprawowanej przez nich nad własnymi jednostkami: - W skład organów decyzyjnych Spółdzielni wchodzą przedstawiciele ww. Zamawiających, - Zamawiający wspólnie wywierają dominujący wpływ na cele strategiczne oraz istotne decyzje Spółdzielni, - Spółdzielnia nie działa w interesie sprzecznym z interesami ww. Zamawiających, b) ponad 90% działalności Spółdzielni dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez ww. Zamawiających sprawujących nad nią kontrolę, Ciąg dalszy uzasadnienia znajduje się w SEKCJI VI NFORMACJE DODATKOWE.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.89.2024.WM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 803965,37 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie czystości ścisłego centrum miasta wraz ze zmywaniem przejść podziemnych na terenie Miasta Bielska – Białej.
Zadanie oczyszczania polega na cyklicznym, zgodnym z harmonogramem podejmowaniu prac mających na celu utrzymanie przestrzeni ścisłego centrum i przejść podziemnych we właściwym stanie estetycznym, zgodnie z zapisami zawartymi w Opisie przedmiotu zamówienia. Zakres świadczonej usługi obejmuje m.in.:
a) mechaniczne i ręczne oczyszczanie chodników, schodów, placów, ciągów pieszych
i innych nawierzchni utwardzonych (zgodnie z wykazem);
b) mycie szyb wagi miejskiej na bieżąco, wg potrzeb;
c) mycie „schodów NOT”;
d) mycie płyty placu Bolesława Chrobrego (bez kostki) i elementów małej architektury
(1 raz w miesiącu);
e) mycie przejść podziemnych (zgodnie z wykazem);
f) wywóz nieczystości do Instalacji Komunalnej – Zakładu Gospodarki Odpadami S.A.
w Bielsku-Białej przy ul. Krakowskiej 315 d, a w przypadku odpadów, które nie mogą być przyjęte we wskazanym miejscu - do najbliższej instalacji zastępczej wraz z poniesieniem opłat za ich zagospodarowanie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 874284,84 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 874284,84 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 874284,84 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Spółdzielnia Socjalna Synergia
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5472218602
7.3.3) Ulica: Aleja Armii Krajowej 220
7.3.4) Miejscowość: Bielsko-Biała
7.3.5) Kod pocztowy: 43-316
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 874284,84 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-02 do 2025-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2025-01-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |