Dostawa i montaż kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła na terenie Gminy Tuczna

GMINA TUCZNA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00492457
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00492457/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2022-12-13 12:20
Lokalizacja
Tuczna, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0a5f2692-fc4a-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
5372340137
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Kolektory słoneczne do produkcji ciepłaRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne hydrauliczneEnergia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowaPompy grzewcze

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00492457 z dnia 2022-12-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i montaż kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła na terenie Gminy Tuczna

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA TUCZNA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 030237730

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 191A

1.5.2.) Miejscowość: Tuczna

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-523

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminatuczna.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugtuczna.bip.lubelskie.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ugtuczna.bip.lubelskie.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i montaż kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła na terenie Gminy Tuczna

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0a5f2692-fc4a-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00492457

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-12-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00000248/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Dostawa i montaż kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła na terenie Gminy Tuczna

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie realizowane jest w ramach projektu „Instalacja odnawialnych źródeł energii w Gminie Tuczna - 2 etap” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00239368/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FZ.271.4.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 249778,44 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Dostawa i montaż instalacji kolektorów słonecznych na terenie Gminy Tuczna”, obejmująca w szczególności:

1) dostawę i montaż w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację techniczną 14 zestawów instalacji kolektorów słonecznych, wraz z konstrukcją dostosowaną do miejsca montażu,
2) posadowienie podgrzewacza c.w.u.,
3) podłączenie podgrzewacza c.w.u. do istniejących instalacji wody zimnej, c.w.u. oraz cyrkulacji c.w.u., jeżeli budynek jest w nią wyposażony,
4) podłączenie górnej wężownicy do istniejącego kotła c.o., ewentualny montaż grzałki elektrycznej,
5) wykonanie instalacji łączącej kolektory z podgrzewaczem c.w.u.,
6) montaż armatury, zespołu pompowego naczynia przeponowego
i pozostałych elementów wg schematu technologicznego,
7) instalacja układu sterującego,
8) wykonanie płukania oraz prób ciśnieniowych instalacji,
9) napełnienie instalacji,
10) uruchomienie instalacji,
11) przeszkolenie Użytkowników,
12) sporządzenie instrukcji obsługi i przekazanie jej Użytkownikom
13) uzupełnienie ubytków ścian, stropów, uszczelnienie pokrycia dachowego po przejściach przewodów,
14) wykonanie przewodów instalacji c.o., wody zimnej, c.w.u., cyrkulacji c.w.u. poza pomieszczeniem montażu podgrzewacza, lecz niezbędnych do połączenia z projektowanym systemem solarnym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09331100-9 - Kolektory słoneczne do produkcji ciepła

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

4.5.5.) Wartość części: 148087,62 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Dostawa i montaż pomp ciepła na terenie Gminy Tuczna”, obejmująca w szczególności:
1) dostawę i montaż w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację techniczną 8 sztuk pomp ciepła w budynkach mieszkalnych wraz z osprzętem,
2) posadowienie pompy ciepła zintegrowanej z podgrzewaczem c.w.u.,
3) podłączenie podgrzewacza c.w.u. do istniejących instalacji wody zimnej, c.w.u. oraz cyrkulacji c.w.u., jeżeli budynek jest w nią wyposażony,
4) podłączenie wężownicy do istniejącego kotła c.o., montaż grzałki elektrycznej
5) montaż armatury, zespołu pompowego naczynia przeponowego i pozostałych elementów wg schematu technologicznego,
6) instalacja układu sterującego
7) wykonanie płukania oraz prób ciśnieniowych instalacji
8) napełnienie instalacji
9) uruchomienie instalacji
10) przeszkolenie Użytkowników
11) sporządzenie instrukcji obsługi i przekazanie jej Użytkownikom
12) uzupełnienie ubytków ścian, stropów,
13) wykonanie przewodów instalacji c.o., wody zimnej, c.w.u., cyrkulacji c.w.u. poza pomieszczeniem montażu podgrzewacza, lecz niezbędnych do połączenia z projektowanym systemem.

4.5.3.) Główny kod CPV: 42511110-5 - Pompy grzewcze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.5.5.) Wartość części: 101690,82 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający przed otwarciem ofert działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy PZP, zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o maksymalnej kwocie jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, tj.:
249 778,44 zł, a w tym:
- w zakresie części 1 zamówienia – „Dostawa i montaż instalacji kolektorów słonecznych na terenie Gminy Tuczna”: 148 087,62 zł
- w zakresie części 2 zamówienia – „Dostawa i montaż pomp ciepła na terenie Gminy Tuczna”: 101 690,82 zł


Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły następujące oferty:

1.

Ekologika Sp. z o.o.
ul. Polna 6
21-560 Rzeczyca

cz. 1: 288 396,90 zł
cz. 2: 152 064,00 zł

2.
DAJK Maciej Kańczugowski Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Chemiczna 8G
20-329 Lublin

cz. 1: 240 702,90 zł

cz. 2: 128 023,20 zł

3.
Ergo Ekologia Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Gierdziejewskiego 7 lok. 17
02-495 Warszawa


cz. 1: 265 487,40 zł

cz.2: 121 996,80 zł


Cena najkorzystniejszej oferty w niniejszym postępowaniu w zakresie cz. 1 i 2 przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

Reasumując, występują wszystkie przesłanki uzasadniające unieważnienie przedmiotowego postępowania w oparciu o przepisy art. 255 pkt 3 w zw. z art. 266 ustawy Pzp.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający przed otwarciem ofert działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy PZP, zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o maksymalnej kwocie jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, tj.:
249 778,44 zł, a w tym:
- w zakresie części 1 zamówienia – „Dostawa i montaż instalacji kolektorów słonecznych na terenie Gminy Tuczna”: 148 087,62 zł
- w zakresie części 2 zamówienia – „Dostawa i montaż pomp ciepła na terenie Gminy Tuczna”: 101 690,82 zł


Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły następujące oferty:

1.

Ekologika Sp. z o.o.
ul. Polna 6
21-560 Rzeczyca

cz. 1: 288 396,90 zł
cz. 2: 152 064,00 zł

2.
DAJK Maciej Kańczugowski Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Chemiczna 8G
20-329 Lublin

cz. 1: 240 702,90 zł

cz. 2: 128 023,20 zł

3.
Ergo Ekologia Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Gierdziejewskiego 7 lok. 17
02-495 Warszawa


cz. 1: 265 487,40 zł

cz.2: 121 996,80 zł


Cena najkorzystniejszej oferty w niniejszym postępowaniu w zakresie cz. 1 i 2 przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

Reasumując, występują wszystkie przesłanki uzasadniające unieważnienie przedmiotowego postępowania w oparciu o przepisy art. 255 pkt 3 w zw. z art. 266 ustawy Pzp.

2022-12-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy