Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Wielbark
GMINA WIELBARK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00030243
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00030243/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-14 10:22
- Lokalizacja
- Wielbark, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c99fd475-4342-4f0a-b60e-ca21d3fe1ce1
- Identyfikator
- 7451811247
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00030243 z dnia 2025-01-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Wielbark
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WIELBARK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743278
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Grunwaldzka 2
1.5.2.) Miejscowość: Wielbark
1.5.3.) Kod pocztowy: 12-160
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.7.) Numer telefonu: 896218106
1.5.8.) Numer faksu: 896218106
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@wielbark.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://wielbark.com.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c99fd475-4342-4f0a-b60e-ca21d3fe1ce11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Wielbark2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c99fd475-4342-4f0a-b60e-ca21d3fe1ce1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00030243
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00071267/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkalych z terenu Gminy Wielbark
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00672277
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Przeprowadzona analiza prawna i ekonomiczna wskazała, że w przypadku EKO Wielbark Sp. z o.o. zachodzi okoliczność łącznego spełnienia wszystkich warunków zawartych w art. 214 ust. 1 pkt. 11 ustawy Prawo zamówień publicznych. Spółka została powołana aktem notarialnym nr 5640/2020 z dnia 12.11.2020 r. oraz Uchwałą Rady Miejskiej w Wielbarku nr XVII/137/20 z dnia 10.11.2020r. i będzie realizowała zadania w zakresie zadań własnych Gminy Wielbark na rzecz społeczności lokalnej na terenie Gminy Wielbark w formie zadań powierzonych przez gminę. Gmina Wielbark sprawuje pełną kontrolę nad Spółką w całym okresie jej funkcjonowania (od powstania do chwili obecnej). Spółka w 100% należy do Gminy a funkcję Walnego Zgromadzenia pełni Burmistrz Wielbarka
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZ.271.12.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbierania i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych znajdujących się na terenie Gminy Wielbark w sposób zgodny z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024, poz. 399 z późn. zm.) a także przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wielbark oraz innymi przepisami prawa ustawowego i miejscowego. Przedmiot zamówienia obejmuje również przekazywanie przez Wykonawcę odebranych zmieszanych i selektywnie zebranych odpadów komunalnych bezpośrednio do instalacji komunalnej Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o. o. w Olsztynie., stacja przeładunkowa w Trelkowie, gm. Szczytno
4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EKO Wielbark Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7451854759
7.3.3) Ulica: Polna 8
7.3.4) Miejscowość: Wielbark
7.3.5) Kod pocztowy: 12-160
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 742608,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2025-01-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |