Budowa drogi Piecewo w Lęborku – etap I

Gmina Miasto Lębork

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00496119
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00496119/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-12-14 14:25
Lokalizacja
Lębork, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-17bc4fad-55d7-11ed-8832-4e4740e186ac
Identyfikator
8411622090
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00496119 z dnia 2022-12-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi Piecewo w Lęborku – etap I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Lębork

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979737

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Armii Krajowej 14

1.5.2.) Miejscowość: Lębork

1.5.3.) Kod pocztowy: 84-300

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.7.) Numer telefonu: 59 8624-280

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@um.lebork.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.lebork.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa drogi Piecewo w Lęborku – etap I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-17bc4fad-55d7-11ed-8832-4e4740e186ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00496119

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-12-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00412983/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.20.2022.R

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1245135,59 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa odcinka drogi o przekroju półulicznym o długości 157 m wraz z niezbędną infrastrukturą (kanalizacją deszczową, kanałem technologicznym) oraz usunięciem kolizji z istniejącą infrastrukturą (z sieciami oświetleniową, elektroenergetyczną, teletechniczną). Zamówienie obejmuje również przebudowę skrzyżowania z drogą krajową nr 6.
2. Numer kategorii wg Wspólnego Słownika Zamówień:
45230000-8 – Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu.
3. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową pn. „Budowa drogi –Piecewo w Lęborku” stanowiącą załącznik nr 9 do SWZ, obejmującej;
3.1. Projekt budowlany - Projekt zagospodarowania terenu, Projekt architektoniczno-budowlany;
3.2. Projekt techniczny – branż drogowej, elektrycznej, sanitarnej, teletechnicznej, docelowej organizacji ruchu;
3.3. Szczegółowa specyfikacja techniczna;
3.4. Przedmiar.
3.5. Zakres robót podlegający realizacji:
3.5.1. Zakres drogowy objęty realizacją rozpoczyna się na km 0+000.00 i kończy na km około 160.
3.5.2. Należy zrealizować cały zakres związany z budową kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego oraz usunięciem kolizji.
3.5.3. Na obszarze przeznaczonym pod zieleń należy wykonać jedynie humusowanie, bez obsiewania trawą;
3.5.4. Chodnik wraz ze zjazdami w chodniku został wyłączony z realizacji.
4. Zakres robót do realizacji zgodnie z dokumentacją projektową obejmuje w szczególności:
4.1. Przebudowę skrzyżowania drogi gminnej z DK nr 6:
- rozbiórka istniejącego zjazdu – powierzchnia około 450 m2;
- frezowanie istniejącej nawierzchni – powierzchnia około 110 m2;
- jezdnia o nawierzchni bitumicznej- powierzchnia około 520 m2;
- wyspa separacyjna z pachwinami z kostki kamiennej - powierzchnia około 60 m2;
4.2. Budowę drogi klasy D o kategorii ruchu KR 2
- jezdnia o nawierzchni bitumicznej- powierzchnia około 850 m2;
- chodnik z kostki brukowej betonowej - powierzchnia około 430 m2;
- oznakowanie poziome malowane grubowarstwowo;
- oznakowanie pionowe;
- pobocze o nawierzchni z kruszywa łamanego - powierzchnia około 17 m2;
4.3. Budowę kanalizacji deszczowej
- kanalizacja z rur PCV długości około 110 m Ø 160-200 SN8;
- kanalizacja z rur PP długości około 510 m Ø 250-500 SN8;
- studnia rewizyjna PP425 - 4 szt.;
- studnia rewizyjna betonowa Ø1200 - 2 szt.;
- studnia rewizyjna betonowa Ø2000 - 10 szt.;
- jednokomorowy osadnik o przepływie wirowym – 1 szt.;
- wysokosprawny separator lamelowy – 1 szt.;
- wylot DN500 – 1 szt.;
4.4. Kanał technologiczny
- rura RO Ø 110 – długości około 260 m;
- studnia kablowa – 6 kpl.;
4.5. Budowę sieci teletechnicznej – telekomunikacyjnej (usunięcie kolizji z ORANGE)
- rura typu PE Ø 40 – długość około 50 m;
- słup telekomunikacyjny drewniany 7m, pojedynczy ze szczudłem żelbetowym i Elką ustojową z rurą osłonową HDPE 40/3,7 do wysokości min. 3m;
- kabel telekomunikacyjny XcTKMXpw 5x4x0,5 mm – długość około 51 m;
4.6. Budowę sieci elektrycznej (usunięcie kolizji)
- zmiana lokalizacji latarnii oświetlenia drogowego – słup żelbetowy, kabel YAKY 4x24 mm2 długości około 26/31 m; montaż i stawianie słupa żelbetowego oświetlenia ulicznego – 1szt. wraz z oprawami – 4 kpl.;
- wymiana i zmiana lokalizacji słupów linii napowietrznej 0,4 kV – słup żelbetowy wirowany 3 szt,
4.7. Wycinka drzew – 2 szt.. W przypadku realizacji projektu w okresie pokrywającym się z okresem ochronnym oraz dynamiką zjawisk przyrodniczych, zobowiązuje się Wykonawcę do wykonania ekspertyzy ornitologicznej bezpośrednio przed planowaną wycinką.
5. Zakres zamówienia obejmuje również:
5.1. Wykonawca opracuje i uzgodni w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku projekt czasowej organizacji ruchu.
5.2. Przed przystąpieniem do realizacji robót w pasie drogowym drogi krajowej nr 6 Wykonawca w imieniu Inwestora wystąpi do Generlnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad O/Gdańsk z wnioskiem o przekazanie pasa drogowego drogi krajowej nr 6.
5.3. Ogrodzenie terenu budowy (odcinków prac tego wymagających);
5.4. Wykonanie niezbędnych pomiarów, prób i sprawdzenia prawidłowości realizowanych robót wynikających z obowiązujących przepisów dotyczących wykonania i odbioru robót budowlanych (z przekazaniem Zamawiającemu odpowiednich protokołów);
5.5. Organizację terenu budowy z zasileniem w niezbędne media, obsługę geodezyjną w trakcie budowy, bariery tymczasowe, pomosty przejściowe, uzyskanie decyzji zezwalającej na zajęcie pasa drogowego (wraz z wniesieniem opłaty) jeżeli zachodzi taka potrzeba. Zamawiający nie zapewnia dostawy wody, energii elektrycznej, odprowadzania ścieków w trakcie realizacji zadania. Wykonawca winien jest zapewnić je sobie własnym kosztem i staraniem;
5.6. Usuwanie wszelkich kolizji i prac nie wymienionych w dokumentacji technicznej, które można było przewidzieć po szczegółowym zapoznaniu się z zakresem robót i dokumentacją;
5.7. Uporządkowanie terenu po zakończonych pracach budowlanych;
5.8. Przygotowanie i dostarczenie Zamawiającemu inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej, z potwierdzeniem o przyjęciu do zasobu geodezyjnego;
5.9. Przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej w 2 egzemplarzach, uwzględniającej wszelkie zmiany w stosunku do dokumentacji projektowej (wraz z uzyskaniem niezbędnych podpisów), zawierającej wszelkie potrzebne atesty, certyfikaty itp. dla wbudowanych materiałów;
5.10. Wszelkie materiały nie nadające się do ponownego wykorzystania Wykonawca wywiezie i zutylizuje we własnym zakresie. Koszty te należy wliczyć w cenę ryczałtową;

4.5.3.) Główny kod CPV: 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnieniem unieważnienia postępowania jest fakt, że cena drugiej najkorzystniejszej oferty (pierwsza najkorzystniejsza oferta z powodu niezłożenia przez Wykonawcę podmiotowych środków dowodowych została odrzucona) przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1134798,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1626519,07 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-12-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane