Konserwacja urządzeń oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Andrychów w 2025r.

GMINA ANDRYCHÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00030955
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00030955/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-14 11:46
Lokalizacja
Andrychów, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d7c9cdd4-c3f5-4543-bf14-837ce758656b
Identyfikator
5510013406
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznegoOświetlenie zewnętrzne

Wykonawcy

1 przyznane

TAURON NOWE TECHNOLOGIE SPÓŁKA AKCYJNAWrocław, PL · lot 0
264 012,12 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00030955 z dnia 2025-01-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Konserwacja urządzeń oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Andrychów w 2025r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ANDRYCHÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182031

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 15

1.5.2.) Miejscowość: Andrychów

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-120

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.7.) Numer telefonu: 338429900

1.5.8.) Numer faksu: 338752916

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@andrychow.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.andrychow.eu

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Konserwacja urządzeń oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Andrychów w 2025r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d7c9cdd4-c3f5-4543-bf14-837ce758656b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00030955

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00070018/16/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Konserwacja urządzeń oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Andrychów w 2025 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie prawne:
Zamówienie udzielone jest na podstawie art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt. 1 lit. a) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.
Uzasadnienie faktyczne:
Przedmiotem zamówienia jest konserwacja urządzeń oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Andrychów, która może być świadczona tylko przez jednego Wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze. Przyczyną techniczną do powyżej wskazanego zamówienia jest monopol naturalny na świadczenie tego typu usług. TAURON Nowe Technologie S.A. jest jedynym właścicielem urządzeń oświetlenia ulicznego objętych niniejszym postępowaniem i nie wyraził zgody na konserwację tych urządzeń przez inne podmioty (wg pisma o numerze GK24-11-1628486-01 z dnia 26.11.2024r.) Jedynym wykonawcą możliwym do zaproszenia do negocjacji jest: TAURON Nowe Technologie S.A., ul. Plac Powstańców Śląskich 20, 53-314 Wrocław.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.44.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 912601,62 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 212601,62 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) oględziny infrastruktury oświetleniowej,
2) wykonywanie wymaganych pomiarów infrastruktury oświetleniowej,
3) wymiana niesprawnych źródeł światła,
4) utylizacja zużytych źródeł światła pochodzących z wymiany,
5) lokalizacja i naprawa uszkodzeń linii kablowej i napowietrznej, wymiana uszkodzonych, odcinków linii.
6) utrzymywanie tabliczek zaciskowo – bezpiecznikowych słupów oświetleniowych w sprawności technicznej z uniemożliwieniem dostępu do wnęk słupowych osobom postronnym oraz wymiana uszkodzonych zamknięć wnęk słupowych,
7) utrzymanie sprawności technicznej opraw oświetleniowych przez wymianę ich poszczególnych elementów (dławików, układów zapłonowych, kondensatorów, zasilaczy, paneli LED itp.) lub całych opraw,
8) wymiana uszkodzonych przewodów zasilających w słupach i wysięgnikach,
9) wymiana uszkodzonych elementów zabezpieczających oprawy oświetleniowe oraz dostosowanie zabezpieczeń do poboru mocy,
10) bieżąca kontrola i utrzymywanie rozdzielnic oświetleniowych w dobrej sprawności technicznej poprzez ich konserwację i wymianę uszkodzonych elementów sterowniczych i zabezpieczających.
11) kontrola prawidłowości czasów załączania i wyłączania oświetlenia oraz wymiana uszkodzonych elementów urządzeń sterowania,
12) odnawianie i uzupełnianie brakujących napisów informacyjnych na słupach, latarniach i szafkach sterowniczo – zabezpieczeniowych,
13) prowadzenie dokumentacji techniczno – ruchowej z aktualizowaniem oznakowania informacyjnego, o którym mowa w pkt.12,
14) utrzymanie opraw w należytej czystości,
15) dokonywanie cięć pielęgnacyjnych drzew i gałęzi w celu spełnienia wymagań normy
PN-E-05100-1:1998,
16) likwidacja zagrożeń dla osób postronnych, wynikłych z losowych (wypadek drogowy, wichura, akty wandalizmu, itp.) uszkodzeń urządzeń oświetleniowych, z niezwłocznym zabezpieczeniem miejsca uszkodzeń, wraz z potwierdzeniem Zamawiającemu ich zabezpieczenia w terminie do 14 dni.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TAURON Nowe Technologie Spółka Akcyjna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8991076556

7.3.3) Ulica: Plac Powstańców Śląskich 20

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 53-314

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 264012,12 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-01-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi