Rozbudowa drogi gminnej nr 603901K od km 0+000 do km 0+232 wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną oraz budową i przebudową zjazdów w miejscowości Brzeźnica
Gmina Brzeźnica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00499365
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00499365/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-12-15 16:20
- Lokalizacja
- Brzeźnica, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c1b38079-359c-11ed-9171-f6b7c7d59353
- Identyfikator
- 5511123918
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00499365 z dnia 2022-12-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi gminnej nr 603901K od km 0+000 do km 0+232 wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną oraz budową i przebudową zjazdów w miejscowości Brzeźnica
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Brzeźnica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182048
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Krakowska 109
1.5.2.) Miejscowość: Brzeźnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-114
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.7.) Numer telefonu: 33 8792029
1.5.8.) Numer faksu: 33 8792092
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@brzeznica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.brzeznica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c1b38079-359c-11ed-9171-f6b7c7d593531.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa drogi gminnej nr 603901K od km 0+000 do km 0+232 wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną oraz budową i przebudową zjazdów w miejscowości Brzeźnica2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c1b38079-359c-11ed-9171-f6b7c7d59353
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00499365
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-12-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024077/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Rozbudowa drogi gminnej nr 603901K od km 0+000 do km 0+232 wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną oraz budową i przebudową zjazdów w miejscowości Brzeźnica
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00351859/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.273.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem inwestycji jest modernizacja drogi poprzez rozbudowę drogi gminnej nr 603901K w km 0+000 do km 0+232 wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną w zakresie przebudowy i zabezpieczenia sieci teletechnicznej, budowy kanału technologicznego i kanalizacji deszczowej oraz budowy i przebudowy w miejscowości Brzeźnica.
W ramach robót budowlanych planowana jest kompleksowa przebudowa, która obejmuje roboty:
- Rozbiórki i budowy sieci kolidujących z inwestycja,
- Rozbudowy drogi długości 0,23km;
- Przebudowy skrzyżowania z drogą powiatową;
- Budowy odwodnienia drogi;
- Budowy kanału technologicznego;
- Przebudowie oraz budowie zjazdów;
- Rozbiórka budynku nietrwale związanego z gruntem (budynek gospodarczy ).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, projekty techniczne, Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót oraz
pomocniczo przedmiar robót stanowiące załącznik nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233330-1 - Fundamentowanie ulic
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przedmiotowe dla sprawy zamówienie objęte jest dofinansowaniem z Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład.Zgodnie z pkt. 5 ppkt. 1 lit. b) wstępnej promesy dofinansowania inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych nr Edycja2/2021/6943/PolskiLad warunkiem udzielenia promesy inwestycyjnej jest m.in. spełnienie następującego warunku: przeprowadzenie Postępowania zakupowego zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, w tym w szczególności z ustawą z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych oraz dodatkowo: ustalenie w Umowie/Umowach zawartych z Wykonawcą/Wykonawcami warunków wypłaty wynagrodzenia zgodnych z warunkami dofinansowania z Programu, które zostaną wskazane w Promesie, tj.: w przypadku inwestycji realizowanych w okresie nie dłuższym niż 12 miesięcy, zaliczka przekazywana Wykonawcy w kwocie nie mniejszej niż 5 % wynagrodzenia, dofinansowanie wypłacane po zakończeniu realizacji Inwestycji.
Zamawiający określił w SWZ, że nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet realizacji zamówienia.
Skoro warunkiem udzielenia Promesy Inwestycyjnej było m.in. ustalenie w umowie zawartej z Wykonawcą, że otrzyma zaliczkę na poczet realizacji zamówienia w wysokości nie mniejszej niż 5 % wynagrodzenia, niewprowadzenie tego warunku do wzoru umowy stanowiącego załącznik do SWZ naraża Zamawiającego na odmowę wypłaty środków objętych dofinansowaniem, jednocześnie Zamawiający na tym etapie postępowania (po złożeniu ofert) nie jest w stanie dokonać zmiany SWZ w powyższym zakresie.
W konsekwencji, uwzględniając powyższe ryzyko, uznać należy, że prowadzenie postępowania i wykonanie zamówienia na zasadach określonych w SWZ nie leży w interesie publicznym, ponieważ w razie odmowy wypłaty dofinansowania przez BGK Zamawiający nie będzie dysponował środkami finansowymi pozwalającymi mu zaspokoić roszczenia Wykonawcy zamówienia o zapłatę całości wynagrodzenia umownego. Wówczas, aby dokonać zapłaty należności Wykonawcy, Zamawiający zmuszony będzie do wygospodarowania dodatkowych środków, przez co nie zrealizuje innych zaplanowanych zadań publicznych.
W świetle powyższego, prowadzenie postępowania i wykonanie zamówienia, bez uprzedniego powtórzenia postępowania o jego udzielenie z uwzględnieniem wprowadzenia do SWZ dodatkowych wymagań wynikających z założeń Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład, nie leży w interesie publicznym, stąd postępowanie niniejsze należało unieważnić.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 927805,14 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1068618,39 PLN
| 2022-12-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |