Rozbudowa i remont stacji uzdatniania wody w miejscowości Lubochowo, Gmina Stary Dzierzgoń.

Gmina Stary Dzierzgoń

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00503327
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00503327/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-12-19 11:13
Lokalizacja
Stary Dzierzgoń, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2930e7af-6b06-11ed-abdb-a69c1593877c
Identyfikator
5792069730
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnejPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty na placu budowyRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania gruzuRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty ciesielskieZbrojenieBetonowanieRoboty w zakresie naprawy betonuRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty murarskie i muroweTynkowanieRoboty izolacyjnePokrywanie podłóg i ścianWykonywanie pokryć dachowychIzolowanie dachuUszczelnianie dachuNaprawa i konserwacja dachówRoboty malarskie i szklarskieRoboty elewacyjneRoboty przy wznoszeniu rusztowańRoboty instalacyjne elektryczneRoboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00503327 z dnia 2022-12-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa i remont stacji uzdatniania wody w miejscowości Lubochowo, Gmina Stary Dzierzgoń.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stary Dzierzgoń

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170748100

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stary Dzierzgoń 71

1.5.2.) Miejscowość: Stary Dzierzgoń

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-450

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki

1.5.7.) Numer telefonu: 55 276 14 81

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@starydzierzgon.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://ug.starydzierzgon.samorzady.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/ oraz http://ug.starydzierzgon.samorzady.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa i remont stacji uzdatniania wody w miejscowości Lubochowo, Gmina Stary Dzierzgoń.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2930e7af-6b06-11ed-abdb-a69c1593877c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00503327

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-12-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024562/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja stacji uzdatniania wody w miejscowości Lubochowo

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00453390/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Rg.271.24.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa i remont stacji uzdatniania wody w Lubochowie wraz z:
• przyłączami wodociągowymi: wody surowej, wody uzdatnionej, przelewu zbiornika retencyjnego,
• przyłączem kanalizacji wód popłucznych,
• przyłączami elektroenergetycznymi do budynku SUW, studni głębinowych,
• odcinkiem sieci wodociągowej,
• zbiornikiem retencyjnym,
• hydrantem z zasuwą.
PARAMETRY TECHNICZNE SIECI I URZĄDZEŃ UZBROJENIA TERENU
• Przyłącza wodociągowe:
- wody surowej - PE 100-RC Ø75mm, L=105,6m;
- ssący zbiornika - PE 100-RC Ø110mm, L=7,6m;
- tłoczny zbiornika - PE 100-RC Ø9Omm, L=10,0m;
- przelewu i spustu zbiornika - PE 100-RC Ø110mm, L=4,8m.
• Sieć wodociągowa:
- wody uzdatnionej - PE 100-RC Ø110mm, L=10,8m wraz z hydrantem p.poż. DN 80;
• Przyłącze kanalizacji wód popłucznych:
- PVC Ø 160mm, L=14,0m;
• Przyłącza elektroenergetyczne nN:
- kabel YAKXS 4x70mm2 L=54,0m (do budynku SUW);
- kabel YAKXS 4x25mm2 L=58+90=148,0m (zasilenie pomp głębinowych);
• Zbiornik retencyjny: objętość V=75m3, wys. całk. H=5,8m, średnica zewn. = 4,7m.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji projektowej: przedmiarze robót, specyfikacji
technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz projektach budowlanych stanowiących załącznik nr 10 do niniejszej SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45252126-7 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45262310-7 - Zbrojenie

45262300-4 - Betonowanie

45262330-3 - Roboty w zakresie naprawy betonu

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45410000-4 - Tynkowanie

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45261410-1 - Izolowanie dachu

45261420-4 - Uszczelnianie dachu

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45252120-5 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W dniu 14 grudnia 2022 r. przed otwarciem ofert, Zamawiający udostępnił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia w wysokości: 1 561 786,95 zł brutto.

W przedmiotowym postępowaniu do upływu terminu składania ofert, tj. 14.12.2022 r., do godz. 10:00, złożono 2 oferty:
Oferta nr 1 - EKO-TECH Karol Słomski, ul. Konopnickiej 16, 83-140 Gniew: Cena brutto oferty 2 895 421,84 zł.
Oferta nr 2 - DAVAL Dawid Hoffman, ul. Jana Pawła II 4A/2, 14-100 Ostróda: Cena brutto oferty 2 613 750,00 zł.

Oferty nr 1 i 2 przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia.
Zamawiający po analizie swoich możliwości finansowych stwierdził, iż nie jest możliwe zwiększenie kwoty przeznaczonej na realizację przedmiotowego zamówienia do ceny złożonych ofert.
Biorąc powyższe pod uwagę, Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. 2022, poz. 1710 ze zm.), tj. „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2613750,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2895421,84 PLN

2022-12-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane