Wykonanie przeglądu centralnego Systemu Zbierania i Przetwarzania Danych Pomiarowych Onyks FT/MIL zgodnie z umową licencyjną AIT/A/024/08
22 BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00031820
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00031820/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-14 13:16
- Lokalizacja
- Malbork, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-efeedb3f-e69b-44a7-8a52-3e16469ca67b
- Identyfikator
- 5791927841
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00031820 z dnia 2025-01-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie przeglądu centralnego Systemu Zbierania i Przetwarzania Danych Pomiarowych Onyks FT/MIL zgodnie z umową licencyjną AIT/A/024/08
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: 22 BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 192471265
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 17 MARCA 20
1.5.2.) Miejscowość: Malbork
1.5.3.) Kod pocztowy: 82-200
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: 22blt.przetargi@ron.mil.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.22blot.wp.mil.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.platformazakupowa.pl/pn/22blt1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Obrona
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie przeglądu centralnego Systemu Zbierania i Przetwarzania Danych Pomiarowych Onyks FT/MIL zgodnie z umową licencyjną AIT/A/024/082.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-efeedb3f-e69b-44a7-8a52-3e16469ca67b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00031820
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00241764/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Wykonanie przeglądu centralnego Systemu Zbierania i Przetwarzania Danych Pomiarowych ONYKS FT/MIL zgodnie z umową licencyjną AIT/A/024/08 dla 22. BLT w Malborku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00609063
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 22.BLT.SZP.2612.138.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest comiesięczna usługa, która polegać będzie na wykonaniu przeglądu centralnego Systemu Zbierania i Przetwarzania Danych Pomiarowych Onyks FT/MIL zgodnie z umową licencyjną AIT/A/024/08. Przeglądy powinny odbywać się co miesiąc i realizowane są przez wykwalifikowany personel posiadający upoważnienie do wykonania prac serwisowych systemu Onyks FT/Mil producenta systemu firmę AGAT IT S.A.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50312610-4 - Konserwacja sprzętu technologii informacji
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówieniapublicznego, jeżeli cena lub koszt najniższej oferty lub oferta z najniższą ceną, przewyższała
kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że
zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Oferta 2 Wykonawcy O&S Computer-Soft Sp. z o.o. ul. Żwirki i Wigury 8-12, 58-301 Wałbrzych
(zamówienie podstawowe) przewyższa znacznie kwotę, którą Zamawiający zamierzał
przeznaczyć na realizację zamówienia o kwotę – 48.147,12 zł brutto, co stanowi odpowiednio
30,38% kwoty wyjściowej.
Mając na uwadze orzecznictwo KIO, nie ma obowiązku zwiększania kwoty przeznaczonej na
sfinansowanie konkretnego zadania, tak aby obowiązkowo dokonać wyboru. Możliwość
zwiększenia budżetu uwarunkowana jest z pewnością wieloma czynnikami, a Wykonawca nie ma
prawnych możliwości domagać się zwiększenia budżetu, ponieważ takie zachowanie w pewnych
przypadkach mogłoby narazić Zamawiającego na zarzut niegospodarczego zarządzania środkami
publicznym (wyrok z KIO 964/12). Zamawiający obecnie nie może zwiększyć środków
finansowych do wysokości ceny najkorzystniejszej oferty. Podkreślenia wymaga również fakt, że
taka możliwość zwiększania środków finansowych jest prawem, a nie obowiązkiem
Zamawiającego. Dodatkowo zgodnie z brzmieniem art. 44 ust. 3 pkt. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia
2009r. o finansach publicznych wydatki publiczne powinny być dokonywane w sposób celowy
i oszczędny.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 206640,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 206640,00 PLN
| 2025-01-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |