Usługa utrzymania oraz rozwoju dla bazy wiedzy Uniwersytetu Opolskiego funkcjonującej z wykorzystaniem oprogramowania OMEGA-PSIR

UNIWERSYTET OPOLSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00032063
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00032063/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-01-14 13:40
Lokalizacja
Opole, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bc2867bc-06b3-48ec-b9e7-bbbc88e6a601
Identyfikator
7540007179
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pakiety oprogramowania dla baz danych

Wykonawcy

1 przyznane

SAGES SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
152 151 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00032063 z dnia 2025-01-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Usługa utrzymania oraz rozwoju dla bazy wiedzy Uniwersytetu Opolskiego funkcjonującej z wykorzystaniem oprogramowania OMEGA-PSIR

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET OPOLSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001382

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Mikołaja Kopernika 11

1.5.2.) Miejscowość: Opole

1.5.3.) Kod pocztowy: 45-040

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@uni.opole.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zamowienia.uni.opole.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa utrzymania oraz rozwoju dla bazy wiedzy Uniwersytetu Opolskiego funkcjonującej z wykorzystaniem oprogramowania OMEGA-PSIR

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bc2867bc-06b3-48ec-b9e7-bbbc88e6a601

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00032063

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00101449/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.12 [58] Obsługa serwisowa, licencje na system biblioteczny ALEPH, PRIMO, HAN, OMEGA PSiR i inne systemy wspierające funkcjonowanie biblioteki

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamówienie może być zrealizowane wyłącznie przez jednego Wykonawcę – firmę Sages Sp. z o.o., która jest autoryzowanym przez Instytut
Informatyki Politechniki Warszawskiej, obecnie jedynym dostawcą usługi wsparcia technicznego oraz utrzymania oprogramowania OMEGA-
PSIR oferowanego instytucji, w której wcześniej nastąpiło wdrożenie systemu, tak jak miało to miejsce w przypadku Uniwersytetu Opolskiego.
Sages posiada prawo wyłączności w tym zakresie, na co firma przedłożyła stosowne oświadczenie. Usługa obejmuje aktualizację oprogramowania,
naprawę błędów lub zapewnienie obejścia oraz bieżące konsultacje, wspierające funkcjonowanie systemu OMEGA-PSiR i jego dostosowanie do
bieżących potrzeb uczelni w zakresie ustalonym umową. Nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub zastępcze, a brak konkurencji nie jest
wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: D/100/2024/ZWR

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 123700,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: Usługa utrzymania oraz rozwoju dla bazy wiedzy Uniwersytetu Opolskiego funkcjonującej z wykorzystaniem oprogramowania OMEGA-PSIR.
2. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszym Zaproszeniu oraz załącznikach do Zaproszenia tj. Opisie przedmiotu zamówienia/umowy (załącznik nr 1.1. do Zaproszenia) oraz projekcie umowy (załącznik nr 3 do Zaproszenia).
3. Termin wykonania przedmiotowego zamówienia: 12 miesięcy od dnia 29.12.2024r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 48611000-4 - Pakiety oprogramowania dla baz danych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Sages Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1132737407

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 152151,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2025-01-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy