„KONSERWACJA OŚWIETLENIA DRÓG I MIEJSC PUBLICZNYCH NA TERENIE GMINY KROBIA”
GMINA KROBIA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00032093
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00032093/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-14 13:44
- Lokalizacja
- Krobia, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4d2ce9fc-3935-494c-9667-351b0860a141
- Identyfikator
- 6961749038
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00032093 z dnia 2025-01-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„KONSERWACJA OŚWIETLENIA DRÓG I MIEJSC PUBLICZNYCH NA TERENIE GMINY KROBIA”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KROBIA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050623
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: RYNEK 1
1.5.2.) Miejscowość: Krobia
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-840
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.7.) Numer telefonu: 655711111
1.5.8.) Numer faksu: 655711111
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@krobia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.krobia.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/krobia1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„KONSERWACJA OŚWIETLENIA DRÓG I MIEJSC PUBLICZNYCH NA TERENIE GMINY KROBIA”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4d2ce9fc-3935-494c-9667-351b0860a141
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00032093
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00028571/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Konserwacja oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie Gminy Krobia
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzas. prawne:
Art. 214 ust.1 pkt 1 lit. a, b ustawy Pzp.
Uzas. faktyczne:
Świadcz. usługi serwisu sieci i urządzeń oświetlenia drog. na terenie G. Krobia będącego własnością ENEA Oświet. Sp. z o.o Spółka jest jedynym podmiotem uprawnionym do korzystania z infrastruktury oświetleniowej.
Wobec powyższego pełna odpowiedział. za prawidłowe prowadzenie czynności eksploatacyjnych spada na przedsiębior., które jest właścicielem urządzeń.
W związku z powyższym, zastos. zam. z wol.ręki na konserwację urządzeń oświetlenia jest uzasadnione. Nie istnieje możliwość zaw. umowy z jakimkolwiek innym podmiotem. Skorzystanie z innego trybu pozwoliłoby na wyłonienie wykon., ale wykon. nie mógłby zapewnić osiągnięcia celu w postaci zapewnienia bezawaryjnego funkcjonowania sieci oświetlenia ulic.
Wykazany stan faktyczny i prawny wskazuje na spełnienie przesłanki określonej w art. 214 ust.1 pkt. 1 lit. a i b Pzp dla udziel. zamówienia pub. w celu zapewnienia realizacji zadania własnego gminy.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WO.271.38.2024.ZP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 191590,39 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie usług w zakresie:
1. Utrzymanie i konserwacja oświetlenia drogowego zgodnie z obowiązującymi przepisami:
a) ustawą z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne ( tekst jednolity Dz.U.
z 2024 r. poz. 266 ze zm. ),
b) instrukcją organizacji bezpiecznej pracy przy urządzeniach i instalacjach energetycznych w ENEA Operator Sp. z o.o.,
c) instrukcją ruchu i eksploatacji sieci dystrybucyjnej ENEA Operator Sp. z o.o. oraz z zaleceniami i wytycznymi Zamawiającego.
2. Eksploatacja urządzeń w sposób zapewniający:
a) bezpieczeństwo obsługi i otoczenia,
b) optymalną żywotność urządzeń,
c) utrzymanie efektywności i jakości urządzeń oświetlenia drogowego,
d) zachowanie wymagań ochrony środowiska,
e) bezpieczną i ekonomiczną pracę urządzeń,
f) racjonalne i oszczędne użytkowanie energii elektrycznej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 181990,21 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 181990,21 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 181990,21 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENEA OŚWIETLENIE SP. Z O.O. ODDZIAŁ POZNAŃ REJON OŚWIETLENIOWY KOŚCIAN UL. PÓŁNOCNA 3 64-000 KOŚCIAN
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8521962912
7.3.3) Ulica: UL. PÓŁNOCNA 3
7.3.4) Miejscowość: KOŚCIAN
7.3.5) Kod pocztowy: 64-000
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 181990,21 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-01-31| 2025-01-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |