Modernizacja Filii nr 2 Białogardzkiej Biblioteki Publicznej im. Karola Estreichera w Białogardzie
BIAŁOGARDZKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. KAROLA ESTREICHERA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00505167
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00505167/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-12-20 08:36
- Lokalizacja
- Białogard, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-61148535-6023-11ed-8832-4e4740e186ac
- Identyfikator
- 6721831556
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00505167 z dnia 2022-12-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja Filii nr 2 Białogardzkiej Biblioteki Publicznej
im. Karola Estreichera w Białogardzie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: BIAŁOGARDZKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. KAROLA ESTREICHERA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 331259055
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kościelna 1
1.5.2.) Miejscowość: Białogard
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-200
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: 94 35 79 750
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biblioteka@bialogard.info
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.biblioteka.bialogard.info/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://bip.biblioteka.bialogard.info1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja Filii nr 2 Białogardzkiej Biblioteki Publicznejim. Karola Estreichera w Białogardzie
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-61148535-6023-11ed-8832-4e4740e186ac
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00505167
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-12-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BBP.ZP.1.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1254600,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. W ramach niniejszego zamierzenia budowlanego przewiduje się przebudowę budynku Filii nr 2 Białogardzkiej Biblioteki Publicznej (działka ewid. nr 206 obręb 0010 m. Białogard):polegającą na przebudowie parterowego budynku, w wyniku czego powstaną nowe pomieszczenia użytkowe, wymianie okien oraz dociepleniu ścian zewnętrznych, wykonaniu wewnętrznej instalacji wodociągowej, instalacji kanalizacji sanitarnej, instalacji c.o. i elektroenergetycznej.
2. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych zgodnie z dokumentacją projektową, decyzjami administracyjnymi i obowiązującymi przepisami oraz wykonanie dokumentacji powykonawczej.
3. W ramach robót budowlanych (zgodnie z dokumentacja projektową) przewidziano w szczególności:
3.1 prace przygotowawcze;
3.2 prace demontażowe i rozbiórkowe (rozbiórka ścianek działowych);
3.3 budowa ścianek działowych;
3.4 wykonanie instalacji wodociągowo – kanalizacyjnej;
3.5 wykonanie docieplenia ścian zewnętrznych;
3.6 roboty wykończeniowe;
3.7 wykonanie i umieszczenie w sposób trwały tablicy informacyjnej, której treść, rodzaj i wymiar należy uzgodnić z Zamawiającym;
3.8 zagospodarowanie terenu;
3.9 roboty porządkowe;
3.10 wykonanie dokumentacji powykonawczej.
4. Do obowiązków Wykonawcy w zakresie realizacji robót budowlanych (na koszt Wykonawcy) należy,
w szczególności:
1) zapewnienie wykonania i kierowania robotami objętymi umową przez osoby posiadające stosowne kwalifikacje zawodowe;
2) sporządzenie - najpóźniej do dnia przekazania terenu budowy - planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w procesie robót budowlanych (BiOZ);
3) zorganizowanie zaplecza robót oraz urządzenie i zabezpieczenie na własny koszt terenu budowy (koszty bieżącej eksploatacji sieci wodociągowej, elektrycznej, itp., podczas realizacji przedmiotu umowy, będzie ponosić Wykonawca), zapewnienie materiałów, urządzeń i sprzętu niezbędnego do wykonania przedmiotu umowy;
4) oznakowanie i zabezpieczenie terenu robót, z uwzględnieniem szczegółowych warunków zabezpieczenia terenu budowy i prowadzenia robót budowlanych;
5) ochrona istniejących obiektów naziemnych oraz urządzeń uzbrojenia podziemnego, a w przypadku ich odkrycia zabezpieczenie przed uszkodzeniem i utrzymaniem w należytym stanie technicznym;
6) okazanie, na każde żądanie Zamawiającego, certyfikatów zgodności z normami, aprobatami lub specyfikacjami technicznymi, określonymi w SWZ wraz z załącznikami, każdego używanego wyrobu;
7) zagospodarowanie odpadów powstałych przy realizacji przedmiotu umowy, zgodnie z obowiązującymi
w tym zakresie przepisami w tym zapewnienie na własny koszt transportu odpadów do miejsc ich wykorzystania lub utylizacji łącznie z kosztami utylizacji;
8) przeprowadzenie wszelkich wymaganych przepisami prób, sprawdzeń i odbiorów, koniecznych do uzyskania odbioru robót;
9) utrzymanie terenu wykonywania przedmiotu umowy w należytym stanie i porządku oraz w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych, a w sytuacji powstania tych przeszkód, sporządzenie projektu organizacji ruchu i uzgodnienie go z właściwymi organami;
10) uczestniczenie w czynnościach odbioru końcowego;
11) w terminie nie późniejszym niż w dniu odbioru końcowego robót uporządkowanie terenu wykonywanych prac, jego zaplecza, jak również sąsiadujących nieruchomości zajętych lub użytkowanych przez wykonawcę, w tym dokonania na własny koszt renowacji zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku prowadzonych prac obiektów, fragmentów terenów dróg, nawierzchni lub instalacji;
12) wykonanie dodatkowych badań, pomiarów lub ekspertyz w porozumieniu z Zamawiającym w przypadku wątpliwości Zamawiającego, co do jakości robót lub stwierdzenia wad oraz poniesienie kosztów
w przypadku wyników negatywnych;
13) uzyskanie wszystkich niezbędnych pozwoleń, uzgodnień i decyzji, zgodnie z zapisami decyzji
o pozwoleniu na budowę nr 183/22 z dnia 20 października 2022 r.;
14) dostarczenie Zamawiającemu, wraz z wnioskiem o dokonanie końcowego odbioru robót:
a) dziennika budowy, oświadczenia kierownika budowy o zgodności wykonania prac z projektem budowlanym, obowiązującymi przepisami i normami, dokumentów potwierdzających dopuszczenie wbudowanych materiałów do obrotu, a także ich powszechnego stosowania w budownictwie, protokołów z przeprowadzonych przez wykonawcę prób technologicznych i innych wymaganych badań, świadectw jakości, certyfikatów, atestów, planów i schematów instalacji - w jednym egzemplarzu,
b) kompletu dokumentacji powykonawczej, w szczególności: decyzji, zezwoleń i pozwoleń koniecznych do zrealizowania zamówienia, oraz projektów powykonawczych (z zaznaczeniem ewentualnych zmian w stosunku do projektu) - w dwóch egzemplarzach;
15) usunięcie wszelkich wad i usterek, stwierdzonych w trakcie realizacji umowy oraz w okresie gwarancyjnym;
16) informowanie Zamawiającego (lub zgłaszanie inspektorowi nadzoru inwestorskiego) w terminie 2 dni od powzięcia wiadomości:
a) o terminie zakończenia robót podlegających zakryciu oraz robót zanikających. O ile Wykonawca nie dopełni tego obowiązku jest zobowiązany odkryć roboty lub wykonać odpowiednie odkrycia, otwory niezbędne do zbadania wykonanych robót, a następnie przywrócić je do stanu poprzedniego,
b) o konieczności wykonania robót dodatkowych lub zamiennych,
c) o dostrzeżonych brakach lub błędach w dokumentacji i związanej z tym konieczności dokonania zmiany i uzupełnień tej dokumentacji;
17) pełnienie funkcji koordynacyjnych i nadzorczych w stosunku do prac realizowanych przez Podwykonawców;
18) ponoszenia wyłącznej odpowiedzialności za wszelkie szkody będące następstwem niewykonania
lub nienależytego wykonania przedmiotu umowy, które to szkody Wykonawca zobowiązuje się pokryć
w pełnej wysokości.
19) elementy wykończeniowe, kształt opraw, kolorystyka itp. należy uzgodnić z Zamawiającym.
5. Ogólne wymagania dotyczące materiałów:
5.1 Wykonawca robót jest odpowiedzialny za jakość ich wykonania oraz za ich zgodność z przedmiarem robót, Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych i poleceniami Zamawiającego. Przekazanie terenu prac budowlanych – Zamawiający w terminie określonym w umowie przekaże Wykonawcy teren działań;
6. W zakresie robót ogólnobudowlanych zakres ilościowy przedstawiono w przedmiarze robót. Przedmiar robót stanowi jedynie funkcję pomocniczą i nie może być jedyną podstawą do obliczenia ceny oferty.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45262350-9 - Betonowanie bez zbrojenia
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421153-1 - Instalowanie zabudowanych mebli
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45432120-1 - Instalowanie nawierzchni podłogowych
45410000-4 - Tynkowanie
45431200-9 - Kładzenie glazury
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45442100-8 - Roboty malarskie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1254600,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2490000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1254600,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUDIMET Krzysztof Zalewski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6721821670
7.3.3) Ulica: Wiślana 15 B
7.3.4) Miejscowość: Białogard
7.3.5) Kod pocztowy: 78-200
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-12-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1254600,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 308 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-12-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |