Odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z terenu Gminy Krośniewice w okresie od dnia zawarcia umowy do 31.03.2025 r.
Gmina Krośniewice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00032244
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00032244/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-14 13:59
- Lokalizacja
- Krośniewice, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-276afc9e-f9fa-4861-b0a5-ef37652d029f
- Identyfikator
- 7752407009
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00032244 z dnia 2025-01-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z terenu Gminy Krośniewice w okresie od dnia zawarcia umowy do 31.03.2025 r.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Krośniewice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 611015448
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Poznańska 5
1.5.2.) Miejscowość: Krośniewice
1.5.3.) Kod pocztowy: 99-340
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki
1.5.7.) Numer telefonu: 24/2523024
1.5.8.) Numer faksu: 24/2547782
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@krosniewice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.krosniewice.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z terenu Gminy Krośniewice w okresie od dnia zawarcia umowy do 31.03.2025 r.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-276afc9e-f9fa-4861-b0a5-ef37652d029f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00032244
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zgodnie z treścią art.305 pkt 1 oraz art.214 ust.1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia. W związku z faktem, że Zamawiający jest zobowiązany zapewnić ciągłość w odbiorze odpadów komunalnych na terenie Gminy Krośniewice, z uwagi na unieważnienie pierwszego postępowania i brak możliwości zachowania terminów w kolejnym przeprowadzanym w trybie przetargu nieograniczonego postępowaniu, będąc zobowiązanym do zapewnienia odpowiedniej sytuacji sanitarnej na terenie Gminy, zamawiający w trybie awaryjnym po przeprowadzeniu procedury zamówienia z wolnej ręki zamierza zawrzeć umowę na minimalny okres 3 miesięcy, tj. czas na przeprowadzenie postępowania w trybie przetargu nieograniczonego.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-85c61510-75d0-4ab8-aa4e-7f592d1de459
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IŚZ.271.12.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 583148,15 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z terenu Gminy Krośniewice w okresie od dnia zawarcia umowy do 31.03.2025 r. w trybie zamówienia z wolnej ręki, na zasadach określonych w art. 305 pkt 1 oraz art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320) – zwanej dalej „ustawą PZP”. Zakres zamówienia dotyczy wszystkich nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Krośniewice - Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz ogólną charakterystykę Gminy w kontekście odbioru
i zagospodarowaniu odpadów komunalnych zawiera Załącznik Nr 1 do zaproszenia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami
90513200-8 - Usługi wywozu stałych odpadów miejskich
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakłd Gospodarki Komunalnej i Mechanizacji Rolnictwa Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8880007836
7.3.4) Miejscowość: Baruchowo 54
7.3.5) Kod pocztowy: 87-821
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 629800,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-03-31| 2025-01-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |