Poprawa infrastruktury sportowej na terenie gminy Sanok

GMINA SANOK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00506130
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00506130/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-12-20 11:20
Lokalizacja
Sanok, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cab7d42b-6411-11ed-abdb-a69c1593877c
Identyfikator
6871783356
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneWyrównywanie terenu obiektów sportowychInstalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnegoRoboty remontowe i renowacyjneRoboty renowacyjneRoboty instalacyjne w budynkach

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00506130 z dnia 2022-12-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa infrastruktury sportowej na terenie gminy Sanok

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SANOK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440749

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kościuszki 23

1.5.2.) Miejscowość: Sanok

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-500

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.7.) Numer telefonu: 134656551

1.5.8.) Numer faksu: 134656553

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: k.kaczak@gminasanok.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://gmina.sanok.com.pl/bip

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://gmina.sanok.com.pl/bip/index.php?page=position.php&id=2859&grp=13

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa infrastruktury sportowej na terenie gminy Sanok

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cab7d42b-6411-11ed-abdb-a69c1593877c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00506130

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-12-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00003132/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.14 Poprawa infrastruktury sportowej na terenie gminy Sanok

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00437059/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GKI.271.34.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 3107762,05 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane na zadaniu inwestycyjnym pn. „Poprawa infrastruktury sportowej na terenie gminy Sanok”.
2. Opis inwestycji:
Zakres rzeczowy zadania obejmuje roboty budowalne związane z modernizacją istniejących stadionów piłkarskich w miejscowościach: Niebieszczany i Strachocina.
Prace budowlane mają na celu poprawę bezpieczeństwa graczy, widzów, trenerów, sędziów w trakcie rozgrywania meczy ligowych i sparingowych, podniesienie komfortu gry, polepszenie estetyki obiektu, oraz jego zabezpieczenie przed osobami postronnymi jak i zwierzyną leśną. Obiekty sportowe pod względem rozwiązań technicznych i funkcjonalnych będą w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych. Zakres prac inwestycyjnych Stadionu sportowego w Strachocinie obejmuje następujące prace budowlane: Boisko trawiaste – wykonanie drenażu, zdjęcie warstwy ziemi nieurodzajnej, wykonanie warstwy odsączającej, położenie siatki przeciw kretom, rozścielenie warstwy ziemi urodzajnej i obsianie boiska trawą, wykonanie bariery zabezpieczającej, wykonanie systemu nawadniającego murawę. Zaplecze szatniowo-sanitarne zostanie wyremontowane w zakresie wymiany pokrycia dachu wraz konstrukcją drewnianą oraz montażem instalacji odgromowej. Elewacja budynku zostanie docieplona. Wnętrze budynku zostanie w pełni wyremontowane oraz wyposażone w instalację wod-kan. i centralne ogrzewanie. Przebudowana zostanie instalacja elektryczna. Na dachu budynku i w jego sąsiedztwie planuje się montaż instalacji fotowoltaicznej uzupełniającej energetyczne zapotrzebowanie obiektu. Wyremontowana zostanie również trybuna. Ponadto obiekt zyska nowe wyposażenie sportowe. Wymianie podlegać będzie również wiata dla zawodników rezerwowych. Obiekt zyska również nowe ogrodzenie. Całość prac dopełni nowe oświetlenie boiska. Zakres prac inwestycyjnych stadionu sportowego w Niebieszczanach obejmuje następujące prace budowlane: Boisko trawiaste – zdjęcie warstwy ziemi nieurodzajnej, wykonanie warstwy odsączającej, położenie siatki przeciw kretom, rozścielenie warstwy ziemi urodzajnej i obsianie boiska trawą, wykonanie bariery zabezpieczającej wykonanie systemu nawadniania murawy. Zakupione zostanie nowe wyposażenie sportowe. Obiekt zyska nowe ogrodzenie, wiaty dla zawodników rezerwowych, ławki dla kibiców, a także oświetlenie boiska. Ponadto planowana jest wymiana pokrycia na istniejącym budynku szatniowo-rekreacyjnym oraz wykonanie elewacji części szatniowej.
3. Zakres robót obejmuje między innymi:
1) w zakresie modernizacji istniejącego stadionu piłkarskiego w miejscowości Niebieszczany:
a) rewitalizacja płyty boiska (Zdjęcie warstwy ziemi urodzajnej, profilowanie płyty boiska, z nawiezieniem ziemi, wykonanie drenażu, wykonanie warstwy odsączającej, ułożenie siatki przeciw kretom, rozścielenie warstwy urodzajnej, obsianie boiska trawą, wykonanie nawodnienia murawy, wykonanie bariery zabezpieczającej);
b) infrastruktura zewnętrzna (remont istniejącego ogrodzenia, wykonanie nowego ogrodzenia, montaż bram i furtek systemowych, wykonanie piłkochwytów, częściowe powierzchniowe utwardzenie terenu);
c) wyposażenia (bramki systemowe, kabina dla zawodników rezerwowych, trybuna modułowa);
d) zaplecze szatniowo –sanitarne (roboty remontowe dachu wraz z orynnowaniem, wykonanie instalacji odgromowej, częściowe docieplenie budynku, płytka odbojowa, roboty wykończeniowe pomieszczeń toaletowych);
e) wykonanie oświetlenia zewnętrznego;
f) kompleksowa obsługa geodezyjna na etapie realizacji
umowy i po jej wykonaniu, w szczególności wytyczenie obiektu i urządzeń do wbudowania, wykonanie inwentaryzacji powykonawczej geodezyjnej;
2) w zakresie modernizacji istniejącego stadionu piłkarskiego w miejscowości Strachocina:
a) rewitalizacja płyty boiska (zdjęcie warstwy ziemi urodzajnej, wykonanie drenażu, wykonanie warstwy odsączającej, ułożenie siatki przeciw kretom, rozścielenie warstwy ziemi urodzajnej, obsianie boiska trawą, wykonanie nawodnienia murawy, wykonanie bariery zabezpieczającej);
b) zaplecze szatniowo -sanitarne (roboty remontowe dachu wraz z orynnowaniem, roboty remontowe tarasu, schodów wejściowych, płytka odbojowa przy tarasie i schodach, częściowy remont pomieszczeń (roboty budowlane, roboty wod-kan, roboty elektryczne), instalacja fotowoltaiczna 3,5kW);
c) infrastruktura zewnętrzna (częściowa wymiana ogrodzenia, wykonanie ogrodzenia wys. 6.0m, montaż furtek systemowych, wykonanie piłkochwytów);
d) wyposażenie (bramki systemowe, kabiny dla zawodników rezerwowych);
e) wykonanie oświetlenia zewnętrznego;
f) kompleksowa obsługa geodezyjna na etapie realizacji umowy i po jej wykonaniu, w szczególności wytyczenie obiektu i urządzeń do wbudowania, wykonanie inwentaryzacji powykonawczej geodezyjnej.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ - dokumentacji. Składają się na niego następujące dokumenty:
1) projekty budowlane,
2) przedmiary robót.
W związku z tym, że wynagrodzenie będzie miało charakter kosztorysowy przedmiary robót załączone do SWZ są wiążące. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia kosztorysu ofertowego (kosztorysów ofertowych) w oparciu o otrzymane od Zamawiającego przedmiary robót, przy zastosowaniu przyjętej przez siebie bazy cenowej do kosztorysowania i po doliczeniu podatku VAT. Kosztorys ofertowy (kosztorysy ofertowe) musi (muszą) być zgodny (zgodne) z przedmiarami robót i powinien (powinny) zawierać podstawę wyceny robót, opis robót zgodny z opisem ujętym w przedmiarze robót, obmiar zastosowany w przedmiarze robót oraz zryczałtowaną cenę jednostkową netto dla każdej pozycji przedmiaru (przedmiarów). Kosztorys ofertowy (kosztorysy ofertowe) należy sporządzić zgodnie z pkt 13.4 SWZ.
UWAGA:
załączona do SWZ dokumentacja projektowa obejmuje szerszy zakres - do wyceny należy przyjmować zakres robót ujęty w przedmiarach robót.
5. Rozwiązania równoważne.
W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
W przypadku użycia w dokumentacji projektowej odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację projektową, przedmiary robót powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumentacji projektowej, przedmiarach robót towarzyszy wyraz „lub równoważne".
W przypadku, gdy w dokumentacji projektowej, przedmiarach robót zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Użycie w dokumentacji projektowej etykiety oznacza, że Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety. W przypadku gdy wykonawca z przyczyn od niego niezależnych nie może uzyskać określonej przez Zamawiającego etykiety lub równoważnej etykiety, zamawiający, w terminie, przez siebie wyznaczonym akceptuje inne odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile dany wykonawca udowodni, że roboty budowlane, dostawy lub usługi, które mają zostać przez niego wykonane, spełniają wymagania określonej etykiety lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego.
Użycie w dokumentacji projektowej wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Zamawiający akceptuje także inne odpowiednie środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, w przypadku, gdy dany Wykonawca nie ma ani dostępu do certyfikatów lub sprawozdań z badań, ani możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, o ile ten brak dostępu nie może być przypisany danemu Wykonawcy, oraz pod warunkiem, że dany Wykonawca udowodni, że wykonywane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymogi lub kryteria określone w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub wymagania związane z realizacją zamówienia.
Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący na konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach Zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z dokumentacją techniczną.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45236100-1 - Wyrównywanie terenu obiektów sportowych

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45453100-8 - Roboty renowacyjne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert wpłynęło 2 oferty złożone przez:
- Skrijka Piotr P.P.H.U Hłomcza 6, 38-503 Mrzygłód, na kwotę brutto 3 980 158,39 zł;
- Zakład Remontowo-Budowlany Roman Olszowy, ul. Szkolna 55, 36-147 Kosowy, na kwotę brutto 3 876 649,73 zł.
Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 3 333 000,00 zł brutto.
Po dokonanej analizie możliwości finansowej jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3876649,73 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3980158,39 PLN

2022-12-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane