Utrzymanie infrastruktury drogowej na terenie Gminy Ełk

Gmina Ełk

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00032348
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00032348/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-14 14:10
Lokalizacja
Ełk, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-54de709e-d44e-49db-ae2c-6189b846426f
Identyfikator
8481831367
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sprzątania i zamiatania ulicInstalowanie oznakowania drogowego

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁAD USŁUG GMINNYCH GMINA EŁK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄEłk, PL · lot 0
260 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00032348 z dnia 2025-01-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Utrzymanie infrastruktury drogowej na terenie Gminy Ełk

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ełk

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671099

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Tadeusza Kościuszki 28A

1.5.2.) Miejscowość: Ełk

1.5.3.) Kod pocztowy: 19-300

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki

1.5.7.) Numer telefonu: 876194500

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@elk.gmina.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.elk.gmina.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utrzymanie infrastruktury drogowej na terenie Gminy Ełk

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-54de709e-d44e-49db-ae2c-6189b846426f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00032348

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00031885/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.13 Utrzymanie infrastruktury drogowej na terenie Gminy Ełk

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00648793

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 11 Ustawy z dnia 11września2019 r. Prawo Zamówień Publicznych Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zam. udzielane jest przez zamawiającego, o którym mowa wart.4 i art. 5 ust. 1pkt 1, osobie prawnej, jeżeli spełnione są łącznie wszystkie warunki określone w art. 214 ust.1 pkt. 11 ppkt a-c ustawy Pzp:
1) Zamówienie udzielane jest przez zamawiającego Gminę Ełk, o którym mowa w art. 4 i art 5 ust.1 pkt. 1 Pzp, osobie prawnej – Zakładowi Usług Gminnych Gmina Ełk sp. z o.o. (ZUG Gmina Ełk sp. z o.o.)
2) Kontrolę prawną nad ZUG Gmina Ełk sp. z o. o. odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami sprawuje Gmina Ełk która posiada w niej 100%
udziałów
3) Ponad 90% działalności ZUG Gmina Ełk sp. z o.o. dotyczy zadań powierzonych przez Gminę Ełk i została ona powołana w celu realizacji zadań powierzonych przez Gminę Ełk
4) W ZUG Gmina Ełk sp. z o.o. nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KZP.271.3.38.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie infrastruktury drogowej na terenie Gminy Ełk, polegające na:
1.1 Utrzymaniu czystości nawierzchni chodników, placów, podjazdów, mostów, zatok autobusowych, parkingów oraz innych miejsc będących własnością Gminy Ełk lub będących w utrzymaniu Gminy Ełk poprzez zamiatanie i usuwanie wszelkich nieczystości oraz porastającą zieleń wraz z zebraniem i wywiezieniem,
1.2 Uzupełnieniu ubytków w drodze masą mineralno-asfaltową którą zapewnia Zamawiający,
1.3 Montażu słupków pasa drogowego które zapewnia Zamawiający. Wykonawca otrzyma zlecenie wykonania na min. 2 dni przed planowanym montażem,
1.4 Montażu znaków drogowych lub barier olsztyńskich które zapewnia zamawiający,
1.5 Demontażu znaków drogowych lub barier olsztyńskich,
1.6 Wymiany uszkodzonego lub nieczytelnego oznakowania na zlecenie Zamawiającego oraz utylizacja wymienionych znaków,
1.6 Czyszczeniu znaków drogowych w ramach bieżącego utrzymania oznakowania,
1.7 Utrzymaniu czystości wiat przystankowych w tym czyszczenie siedzisk ławek, usuwanie ogłoszeń i plakatów wieszanych na przystankach lub wiatach bez zgody Zamawiającego a także usuwanie plakatów powieszonych w wiatach przez Zamawiającego po upływie terminu ich ekspozycji, wraz z usunięciem pozostałości kleju na szybach i taśmy klejącej, usuwanie napisów oraz innych zanieczyszczeń z wiat przystankowych (graffiti, naklejki, ogłoszenia, wlepki). Zabezpieczenie lub usunięcie zniszczonych w wyniku wandalizmu elementów konstrukcji wiat, które stwarzają zagrożenie. Umyciu i osuszeniu wiat przystankowych.
1.8. Czyszczenie studzienek deszczowych,
1.9. Udrażnianie przepustów drogowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usług Gminnych Gmina Ełk Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 848-187-10-71

7.3.3) Ulica: ul. T. Kościuszki 28A

7.3.4) Miejscowość: Ełk

7.3.5) Kod pocztowy: 19-300

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 260000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-31
2025-01-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi