Modernizacja układu komunikacyjnego w ramach rewitalizacji historycznego centrum Wilamowic – przebudowa Rynku w Wilamowicach.
Gmina Wilamowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00508211
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00508211/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-12-21 09:30
- Lokalizacja
- Wilamowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-da8c0ef0-0cd6-11ed-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 9372638755
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00508211 z dnia 2022-12-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja układu komunikacyjnego w ramach rewitalizacji historycznego
centrum Wilamowic – przebudowa Rynku w Wilamowicach.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wilamowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182321
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: RYNEK 1
1.5.2.) Miejscowość: Wilamowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-330
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.7.) Numer telefonu: (033) 8129430
1.5.8.) Numer faksu: (033) 8129431
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@ug.wilamowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.wilamowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja układu komunikacyjnego w ramach rewitalizacji historycznegocentrum Wilamowic – przebudowa Rynku w Wilamowicach.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-da8c0ef0-0cd6-11ed-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00508211
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-12-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00007140/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Modernizacja układu komunikacyjnego w ramach rewitalizacji historycznego centrum Wilamowic – przebudowa Rynku w Wilamowicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00279658/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IS.271.3.12.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 9064378,18 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem inwestycji jest przebudowa terenu Rynku w Wilamowicach. Obszar objęty opracowaniem znajduje się w
centrum Wilamowic, obejmuje płytę rynku ograniczoną z każdej strony kamienicami oraz fragmenty ulic w rejonie rynku.
Zadanie obejmuje:
- przebudowę dróg publicznych w rejonie rynku,
- budowę miejsc postojowych,
- przebudowę ciągów pieszych,
- przebudowę istniejących zjazdów,
- wykonanie odwodnienia dróg oraz przyległego terenu,
- przebudowę urządzeń obcych zlokalizowanych w pasie drogowym, kolidujących z projektowaną inwestycją,
- przebudowę płyty rynku wraz z wymianą nawierzchni,
- usunięcie drzew i krzewów zgodnie z inwentaryzacją dendrologiczną wraz z gospodarką drzewostanem oraz nowe nasadzenia drzew, krzewów, pnączy i bylin,
- budowę fontanny wraz z komorą techniczną,
- zagospodarowanie płyty rynku małą architekturą uwzględniającą ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne, stojaki na rowery, drewniane pergole i trejaże,
- wymianę oświetlenia wysokiego drogowego w granicach opracowania,
- wymianę oświetlenia płyty rynku,
- budowę dwóch skarp z roślinnością ozdobną oraz skarpy izolującej.
Szczegółowy zakres prac opisuje: Dokumentacja Projektowa (projekt budowlany, projekt techniczny (wykonawczy), Przedmiar robót) oraz Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR).
Inwestycja dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
77000000-0 - Usługi rolnicze, leśne, ogrodnicze, hydroponiczne i pszczelarskie
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45233251-3 - Wymiana nawierzchni
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
77300000-3 - Usługi ogrodnicze
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 28.09.2022r. dokonano wyboru oferty najkorzystniejszej opiewającej na kwotę 14.700.000,00 zł.W dniu 03.10.2022r zostało złożone odwołanie do KIO.
KIO oddaliła odwołanie w całości.
Na orzeczenie Izby nie została wniesiona skarga do sądu.
Następnie Zamawiający dniu 15.12.2022 r. dokonał unieważnienia czynności wyboru najkorzystniejszej oferty z powodu okoliczności, o których zaistnieniu powziął wiedzę w trakcie postępowania odwoławczego.
Po przeanalizowaniu nowych materiałów dowodowych dotyczących spełnienia warunku udziału w postępowaniu przez Wykonawcę: Zakład Usług Budowlanych „DĘBOWSKI” Spółka Jawna 3 - oferta Wykonawcy została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 2) lit. b) ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zamawiający pierwotnie zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 12.500.000,00 zł, w toku prowadzenia procedury zwiększył środki możliwe na sfinansowanie zamówienia do kwoty 14.700.000,00 zł.
Wobec odrzucenia oferty Wykonawcy Zakład Usług Budowlanych „DĘBOWSKI” Spółka Jawna, wszystkie pozostałe oferty złożone przez Wykonawców przewyższały kwotę którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 14.700.000,00 zł brutto.
Zamawiający nie mógł ponownie zwiększyć środków finansowych na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2022-12-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |