Remont budynku administracyjno-mieszkalnego, remont przyłącza energetycznego i przyłącza instalacji sanitarnej do budynku Zarządu Zlewni w Augustowie, ul. 29-go Listopada 5

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00508704
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00508704/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-12-21 10:55
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9119ee6b-5500-11ed-8832-4e4740e186ac
Identyfikator
5272825616
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty w zakresie kanalizacji ściekowejInstalowanie urządzeń telekomunikacyjnychRoboty instalacyjne elektryczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00508704 z dnia 2022-12-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont budynku administracyjno-mieszkalnego, remont przyłącza energetycznego i przyłącza instalacji sanitarnej do budynku Zarządu Zlewni w Augustowie, ul. 29-go Listopada 5

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia-bi@wody.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wody.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://przetargi.wody.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont budynku administracyjno-mieszkalnego, remont przyłącza energetycznego i przyłącza instalacji sanitarnej do budynku Zarządu Zlewni w Augustowie, ul. 29-go Listopada 5

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9119ee6b-5500-11ed-8832-4e4740e186ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00508704

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-12-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00068742/16/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.297 Remont budynku administracyjno - mieszkalnego, remont przyłącza energetycznego i przyłącza instalacji sanitarnej do budynku Zarządu Zlewni w Augustowie, ul. 29-go Listopada 5

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00411013/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BI.ROZ.2810.82.2022.AC

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1 Przedmiotem zamówienia jest remont budynku administracyjno-mieszkalnego, remont przyłącza energetycznego i przyłącza instalacji sanitarnej do budynku Zarządu Zlewni w Augustowie, ul. 29-go Listopada 5.
4.2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
1) Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 5 do SWZ
2) Dokumentacja projektowa – załącznik Nr 6 do SWZ w skład, której wchodzą:
a) Projekt budowlany
b) Projekty wykonawcze wraz ze Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych poszczególnych branż
c) Dokumenty uzupełniające:
− Pozwoleniem na budowę Starosty Augustowskiego Nr AB-VII-1.6740.5.2022 z dnia 15.02.2022
− Pozwoleniem Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Nr Z.5142.121.2021.MUK z dnia 22.12.2021 r
d) Przedmiary robót stanowią załącznik Nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający – stosownie do art. 224 ust. 4 Pzp – bezpośrednio przed otwarciem ofert zamieścił na stronie
internetowej prowadzonego postępowania plik z informacją o kwocie, jaką zamierza i może przeznaczyć na
sfinansowanie przedmiotowego zamówienia tj. 4 522 250,00 zł brutto. Do upływu terminu składania ofert tj. do
dnia 10.11.2022 r. do godz. 11.00 wpłynęła 1 oferta, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Geno
ul. Witosa Wincentego 135, 16-100 Sokółka – cena oferty 6 547 725,24 zł . Cena jedynej złożonej oferty w
postępowaniu przekraczają kwotę, jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizację przedmiotowego
zamówienia. Po analizie możliwości finansowych, Zamawiający stwierdził, iż w chwili obecnej nie ma możliwości
zwiększenia kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do kwoty oferty z najniższą ceną.
W przypadku, gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na
sfinansowanie zamówienia, postępowanie unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty.
Hołdując zasadzie racjonalności, przesłanka ta zakłada unieważnienie postępowania bez konieczności badania i
oceny ofert w celu wyboru oferty najkorzystniejszej w sytuacji, gdy od początku wiadomo, że cena żadnej oferty
nie zmieści się w ustalonym limicie, a Zamawiający tego limitu nie zmieni. Sformułowanie przepisu („zamawiający
unieważnia”) prowadzi do wniosku, że ustawowy przymus unieważnienia postępowania zachodzi od razu, gdy
tylko okaże się, że zachodzi jedna z dwóch alternatywnych przesłanek, a Zamawiający nie może zwiększyć kwoty
pokrycia finansowego.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6547725,24 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6547725,24 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-12-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane