Przebudowa drogi powiatowej 5927S, ul. Mielęckiego w Bieruniu

POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W BIERUNIU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00511064
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00511064/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-12-22 09:46
Lokalizacja
Bieruń, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-df1cba36-5b4b-11ed-9171-f6b7c7d59353
Identyfikator
6462529844
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogowePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejRoboty w zakresie naprawy drógRoboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowychRoboty w zakresie różnych nawierzchniMalowanie nawierzchiInstalowanie znaków drogowychInstalowanie urządzeń ochronnychRoboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnychUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychUsługi w zakresie trawników

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-PRODUKCYJNE "ROL-BUD" SPÓŁKA JAWNA PASTOR KAZIMIERZKobielice, PL · lot 0
5 013 648,21 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00511064 z dnia 2022-12-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej 5927S, ul. Mielęckiego w Bieruniu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W BIERUNIU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 277653948

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Warszawska 168

1.5.2.) Miejscowość: Bieruń

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-155

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.7.) Numer telefonu: (32) 216-21-73

1.5.8.) Numer faksu: (32) 216-21-73

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@pzdbierun.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.pzd-powiatbl.bip.net.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://www.pzd-powiatbl.bip.net.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej 5927S, ul. Mielęckiego w Bieruniu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-df1cba36-5b4b-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00511064

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-12-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00025004/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Przebudowa drogi powiatowej 5927S, ul. Mielęckiego w Bieruniu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00420964/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZP/18/2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 5283913,44 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w rozumieniu art. 7 pkt 21 ustawy p.z.p. polegających na przebudowie drogi powiatowej 5927S, ul. Mielęckiego w Bieruniu.

Roboty w ramach przedmiotowego zadania polegały będą w szczególności na:
- przebudowie pobocza i budowie ciągu pieszo-rowerowego z betonu asfaltowego,
- przebudowie nawierzchni drogi na odcinku 184 m,
- przebudowie istniejącej kanalizacji deszczowej,
- wykonaniu zjazdów indywidualnych zlokalizowanych w pasie drogowym,
- wykonaniu pobocza gruntowego,
- odtworzeniu istniejących rowów oraz skarp,
- zabezpieczeniu oraz przebudowie podziemnej sieci elektro-energetycznej i napowietrznej linii nN wraz ze słupami i oświetleniem,
- wykonaniu oznakowania pionowego i poziomego.

Długość odcinka objętego wnioskiem wynosi ok. 1871 m. Na przedmiotowym odcinku drogi wykonany zostanie z betonu asfaltowego ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,00 m.
W ramach zadania wykonany zostanie również chodnik z betonu asfaltowego o szerokości 2,00. Ponadto na odcinku 184 m wykonana zostanie nawierzchnia drogi. Ciąg pieszo-rowerowy oraz chodnik odwadniany będzie poprzez wpusty deszczowe do istniejącej kanalizacji deszczowej oraz rowów odwadniających. Poprzez przebudowę pobocza na ciąg pieszo-rowerowy oddzielony zostanie ruch pieszych i rowerzystów od ruchu pojazdów mechanicznych.
Budowa ciągu pieszo-rowerowego oraz chodnika na przedmiotowym odcinku drogi nie spowoduje wykluczenia z udziału w życiu społecznym mieszkańców ulicy Mielęckiego jak i całej gminy Bieruń, a wręcz przeciwnie poprzez przebudowę drogi doprowadzi do rozwoju tego obszaru. Odpowiednia i dobrej jakości sieć dróg ma często znaczący wpływ na rozwój gospodarczy i pozyskanie inwestorów. Efektem realizacji niniejszego projektu będzie zniwelowanie różnic społeczno-gospodarczych na obszarze powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Ponadto budowa ciągu pieszo-rowerowego wpłynie na atrakcyjność miejscowości Bieruń dla rowerzystów przejeżdżających drogami rowerowymi przez powiat bieruńsko-lędziński. Dzięki realizacji zadania nastąpi osiągnięcie jednego z wielu celów projektu, polegającego na dostępności Gminy Bieruń przez potencjalnych inwestorów czy nowych mieszkańców. Efektem długoterminowym realizacji inwestycji będzie poprawa warunków życia mieszkańców gminy oraz stworzone zostaną korzystne warunki dla jej rozwoju. Zwiększy się także atrakcyjność gminy dla lokalizacji działalności gospodarczej. Przebudowa przedmiotowego odcinka drogi doprowadzi do rozwoju obszaru znajdującego się w obrębie drogi poprzez poprawę dostępności dla potencjalnych usługodawców. Podsumowując powyższe przebudowa drogi powiatowej ul. Mielęckiego będzie miała znaczący wpływ na sytuację mieszkańców Gminy Bieruń i powiatu bieruńsko-lędzińskiego, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej.
Wykonawca dokona nasadzeń 17 szt. drzew gatunku wiąz pospolity umus minor (mill) o obwodzie pnia mierzonym na wysokości 100 cm wynoszącym min 10 cm.
Miejsce wykonania robót budowlanych – lokalizacja dla drogi objętej przedmiotem zamówienia: droga powiatowa 5927S, ul. Mielęckiego w Bieruniu w km od 0+000,00 do 1+871,00, Powiat Bieruńsko-Lędziński, województwo śląskie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233292-2 - Instalowanie urządzeń ochronnych

45232300-5 - Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5013648,21 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7188279,67 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5013648,21 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne „ROL-BUD” Spółka Jawna Pastor Kazimierz

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 271736544

7.3.3) Ulica: Rolna

7.3.4) Miejscowość: Kobielice

7.3.5) Kod pocztowy: 43-262

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-12-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5013648,21 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 300 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2022-12-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane