Odbiór, transport i zagospodarowanie komunalnych osadów ściekowych z oczyszczalni ścieków Świlcza - Kamyszyn

ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI W ŚWILCZY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00033110
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00033110/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-14 20:16
Lokalizacja
Świlcza, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ff19ef05-7791-4f05-82c6-79ce06f8e084
Identyfikator
8130012738
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usuwanie i obróbka odpadówUsługi usuwania osadówUsługi transportu osadówUsługi obróbki osadów

Wykonawcy

1 przyznane

AGROBONUS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKorzenica, PL · lot 0
300 240 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00033110 z dnia 2025-01-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór, transport i zagospodarowanie komunalnych osadów ściekowych z oczyszczalni ścieków Świlcza - Kamyszyn

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI W ŚWILCZY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690227114

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 168

1.5.2.) Miejscowość: Świlcza

1.5.3.) Kod pocztowy: 36-072

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zwik@swilcza.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.swilcza.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_swilcza

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbiór, transport i zagospodarowanie komunalnych osadów ściekowych z oczyszczalni ścieków Świlcza - Kamyszyn

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ff19ef05-7791-4f05-82c6-79ce06f8e084

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00033110

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00035550/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Odbiór, transport i zagospodarowanie komunalnych osadów ściekowych z oczyszczalni ścieków Świlcza - Kamyszyn

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00518820

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZWiK 113/09/24

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbiorze, wywozie i zagospodarowaniu komunalnych osadów
ściekowych, mechanicznie odwodnionych (kod odpadu: 19 08 05)
z oczyszczalni ścieków Świlcza-Kamyszyn przez okres 12 miesięcy, tj. od 01 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r. w ilości
około 2 000 ton (słownie: dwa tysiące).
Wykonawca zobowiązany jest do podania w formularzu ofertowym rodzaju procesu odzysku, którym poddany będzie
odebrany komunalny osad ściekowy.
Wykonawca zobowiązany jest do posiadania ważnych zezwoleń (decyzji) właściwego organu na prowadzenie działalności w
zakresie transportu odpadów oraz jeśli rodzaj procesu odzysku tego wymaga w zakresie odzysku i/lub unieszkodliwiania
odpadów (w tym o kodzie: 19 08 05) zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze
zm.). W/w dokumenty muszą posiadać termin ważności obejmujący cały okres realizacji zamówienia. W przypadku gdy
ważność w/w dokumentów wygasa w trakcie realizacji zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wypełnić w treści oferty
oświadczenie deklarujące złożenie we właściwym czasie wniosku o przedłużenie ważności zezwolenia (decyzji) i uzyskanie
stosownego nowego, prawomocnego zezwolenia (decyzji), tak aby zapewnić ciągłość ważności w/w dokumentów, a tym
samym zapewnić ciągłość realizacji zamówienia przez okres 12 miesięcy. Brak stosownych zezwoleń (decyzji) na etapie
realizacji umowy będzie skutkował odstąpieniem od umowy zgodnie z wytycznymi z zawartymi w projekcie umowy.
2. Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązany będzie do:
1) odbioru osadów,
2) ustalenie ilości odbieranych komunalnych osadów ściekowych następować będzie przez zważenie na wadze
samochodowej, przeprowadzone w atestowanym punkcie kontroli obustronnie uzgodnionym, znajdującym się na terenie
gminy Świlcza (Zamawiający może wyrazić zgodę na ustalenie innego miejsca ważenia osadów w przypadku braku
możliwości ustalenia takiego miejsca na terenie gminy Świlcza lub w innych przypadkach uniemożliwiających ich ważenie na
terenie gminy Świlcza lub innego sposobu rozliczania ilości załadowanego osadu. W takich przypadkach wymagana jest
pisemna zgoda Zamawiającego wyrażona na piśmie);
3) zapewnienia odbioru komunalnych osadów ściekowych w ciągu całego okresu trwania umowy,
4) zapewnienia naczep lub dostosowania samochodów do bezpośredniego, odbioru komunalnych osadów ściekowych spod
prasy i bezpośredniego transportu do miejsca zagospodarowania, kontenery, naczepy szczelne (nie powodujące wycieków)
posiadające ładowność i wytrzymałość przystosowaną do wywozu osadów i pozwalającą na ich odbiór w wymaganym przez
Zamawiającego terminie),
5) zapewnienia utrzymania stanu nawierzchni dróg (Zamawiającego i publicznych) pod względem czystości w czasie trwania
usługi,
6) wykonywania obowiązku w zakresie ewidencjonowania odpadów zgodnie
z obowiązującymi w tym zakresie przepisami (potwierdzania odbioru osadów ściekowych na kartach przekazania odpadów i
prowadzenie innych stosownych dokumentów wynikających z ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach oraz
rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 6 lutego 2015 r. w sprawie stosowania komunalnych osadów ściekowych (Dz.
U. z 2023 r., poz. 23 ze zm.).
7) przeprowadzenia procesu zagospodarowania komunalnych osadów ściekowych zgodnie z ustawą o odpadach oraz
prawo ochrony środowiska,
8) udostępnienie niezbędnych danych umożliwiających prowadzenie ewidencji przez Zamawiającego oraz prowadzenie kart
przekazania odpadów w formie elektronicznej.
Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określa Specyfikacja Warunków
Zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90510000-5 - Usuwanie i obróbka odpadów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90513600-2 - Usługi usuwania osadów

90513700-3 - Usługi transportu osadów

90513800-4 - Usługi obróbki osadów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 300240,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 471960,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 300240,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Agrobonus Sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Lelek Katarzyna, Dec Krzysztof i Agnieszka,

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7922293327

7.3.4) Miejscowość: Korzenica

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 300240,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2025-01-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi