Modernizacja przepompowni ścieków na terenie Gminy Grębocice oraz zakup sprzętu do utrzymania sprawności sieci kanalizacyjnej

Gmina Grębocice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00512943
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00512943/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-12-22 14:58
Lokalizacja
Grębocice, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-49b33b94-5106-11ed-8832-4e4740e186ac
Identyfikator
6922257472
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie ściekówRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty izolacyjneWznoszenie ogrodzeńRoboty remontowe i renowacyjneMaszyny do czyszczenia wewnętrznej powierzchni rurociągówCiągniki

Wykonawcy

2 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE 'HYDROTERM' M.DOBROSKOK,M.KRZESZOWSKI SPÓŁKA JAWNAPolkowice, PL · lot 0
517 725,91 PLN
KANRO LTD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBiałystok, PL · lot 1
1 103 310 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00512943 z dnia 2022-12-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja przepompowni ścieków na terenie Gminy Grębocice oraz zakup sprzętu do utrzymania sprawności sieci kanalizacyjnej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Grębocice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647601

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Głogowska 3

1.5.2.) Miejscowość: Grębocice

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-150

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@grebocice.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.grebocice.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.bip.grebocice.com.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja przepompowni ścieków na terenie Gminy Grębocice oraz zakup sprzętu do utrzymania sprawności sieci kanalizacyjnej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-49b33b94-5106-11ed-8832-4e4740e186ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00512943

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-12-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00016029/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.11 Modernizacja przepompowni ścieków na terenie Gminy Grębocice oraz zakup sprzętu do utrzymania sprawności sieci kanalizacyjnej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00403308/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.53.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1: Modernizacja przepompowni ścieków

Obejmuje modernizację czterech przepompowni ścieków w:
- m. Bucze dz. 49/1,
- m. Retkowie dz. 64/2,
- m. Żabice dz. 126/5,
- m. Trzęsów dz. 100/1.
Zakres robót do wykonania przedstawiają projekty techniczne, przedmiary oraz STWiOR wykonane przez Usługi Inżynieryjne „KRAKEN” Marek Kałamajka, ul. Wioślarska 7, 67-200 Głogów, które stanowią załącznik nr 1a do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45232420-2 - Roboty w zakresie ścieków

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.5.) Wartość części: 428580,05 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2: Zakup sprzętu do utrzymania sprawności sieci kanalizacyjnej

Zakres dostawy obejmuje również przeszkolenie przedstawicieli użytkownika
z obsługi technicznej sprzętu.
UWAGA!!!
Minimalne wymagania sprzętu zostały określone w załączniku nr 1b do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 42997200-3 - Maszyny do czyszczenia wewnętrznej powierzchni rurociągów

4.5.5.) Wartość części: 849000,00 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2: Zakup sprzętu do utrzymania sprawności sieci kanalizacyjnej – zakup ciągnika
Zakres dostawy obejmuje również przeszkolenie przedstawicieli użytkownika z obsługi technicznej ciągnika.
UWAGA!!!
Minimalne wymagania ciągnika zostały określone w załączniku nr 1c do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 16700000-2 - Ciągniki

4.5.5.) Wartość części: 554000,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 517725,91 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 517725,91 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 517725,91 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO- USŁUGOWE „ HYDROTERM” M.DOBROSKOK, M.KRZESZOWSKI SPÓŁKA JAWNA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6921003002

7.3.3) Ulica: Przemkowska 55

7.3.4) Miejscowość: Polkowice

7.3.5) Kod pocztowy: 59-101

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-12-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 517725,91 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1103310,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1103310,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1103310,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KANRO LTD SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 542-020-11-04

7.3.3) Ulica: Fasty, Szosa Knyszyńska 89

7.3.4) Miejscowość: BIAŁYSTOK

7.3.5) Kod pocztowy: 15-690

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-12-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1103310,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W prowadzonym postępowaniu do upływu terminu składania ofert tj. do dnia 10.10.2022 r. do godziny 9:00 wpłynęły dwie oferty. Najkorzystniejszą ofertą w oparciu o podane kryteria wyboru (cena 60%, dodatkowa gwarancja 40%), jest oferta złożona przez firmę AGROHANDEL s.j. A. Plecety, I. Plecety, ul. Jaworzyńska 261,
59-220 Legnica, która zaoferowała wykonanie zamówienia za kwotę 959 400,00 zł.
Zamawiający na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 580 000,00 zł.
Stosownie do art. 255 pkt. 3 zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.

2022-12-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane