Przebudowa i remont dróg gminnych i ciągów pieszo-rowerowych w miejscowości Krzywiń ul. Kilińskiego i Chłapowskiego

Gmina Krzywiń

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00515640
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00515640/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-12-27 10:37
Lokalizacja
Krzywiń, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1d0385df-7535-11ed-b4ea-f64d350121d2
Identyfikator
6981722189
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogowePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00515640 z dnia 2022-12-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa i remont dróg gminnych i ciągów pieszo-rowerowych w miejscowości Krzywiń ul. Kilińskiego i Chłapowskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Krzywiń

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050570

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Krzywiń

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-010

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@krzywin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.krzywin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/krzywin

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa i remont dróg gminnych i ciągów pieszo-rowerowych w miejscowości Krzywiń ul. Kilińskiego i Chłapowskiego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1d0385df-7535-11ed-b4ea-f64d350121d2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00515640

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-12-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00003512/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Przebudowa i remont dróg gminnych i ciągów pieszo-rowerowychw miejscowości Krzywiń ul. Kilińskiego i Chłapowskiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00485258

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIG.271.21.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem całości zamówienia jest:
Projekt polega na przebudowie i remoncie dróg gminnych i ciągów pieszo-rowerowych w miejscowości Krzywiń na ulicach Kilińskiego i Chłapowskiego. Całość planowanych w ramach inwestycji dróg ma długość ok. 1,5 km. Na ulicy Kilińskiego planowana jest nowa nakładka asfaltowa oraz przebudowa chodnika na ścieżkę rowerową. Na ulicy Chłapowskiego planowane są: nowa nawierzchnia asfaltowa, częściowa przebudowa chodnika na ścieżkę rowerową, odnowienie rowu, przebudowa wyniesionego przejścia dla pieszych. Do tego planowana jest przebudowa ronda łączącego te ulice. Drogi te stanowią bardzo istotne arterie dla mieszkańców gminy Krzywiń. Ulica Kilińskiego łączy się z drogą wojewódzką nr 432 i przez ulicę Chłapowskiego prowadzi dalej do Strefy Aktywizacji Gospodarczej, gdzie mieści się wiele firm: z branży rolnej – produkcja pasz, produkcja konstrukcji stalowej, meblarskie, ogólnousługowe. Przy ulicy Chłapowskiego znajdują się także: cmentarz, sala widowiskowo-sportowa i budynek Centrum Usług Społecznych, w którym mieszczą się: policja, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ośrodek zdrowia. Inwestycja z uwagi na strategiczne położenie planowanych do przebudowy dróg oddziaływać będzie pozytywnie na wszystkich mieszkańców gminy, w tym zamieszkujących wsie popegeerowskie. Istniejąca Strefa Aktywizacji Gospodarczej znajdująca się przy planowanej do przebudowy drodze jest szansą na znalezienie i utrzymanie zatrudnienia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenów wiejskich, w tym zamieszkujących wsie gdzie funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne i które bardzo ucierpiały w wyniku transformacji.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają:
• specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych,
• dokumentacja projektowa,
kosztorysy ofertowe (ślepe) i/lub przedmiary robót stanowią dodatkowy, pomocniczy element opisu przedmiotu zamówienia

KODY WSPÓLNEGO SŁOWNIKA ZAMÓWIEŃ CPV:
45233140-2 - Roboty drogowe
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Prace należy wykonać zgodnie z dokumentacją techniczną (projektami budowlanymi, projektami wykonawczymi, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót, stanowiącymi załącznik do niniejszej specyfikacji.
Wykonawca będzie przeprowadzał na własny koszt pomiary i badania materiałów oraz robót zgodnie z zasadami kontroli jakości materiałów i robót określonych w ST.
Na przedmiotowe zadanie Zamawiający wymaga udzielenia co najmniej 3 - letniego okresu gwarancji i rękojmi - okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert.

Wykonawca winien wykonywać prace w pasie drogowym w oparciu o przygotowany siłami własnymi i zatwierdzony projekt organizacji ruchu oraz uzyskać decyzję na zajęcie pasa drogowego na czas realizacji prac budowlanych.
Ponadto Zamawiający uznaje za wiążące Zapytania i odpowiedzi do nich w ramach postępowania nr RIG.271.11.2022

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający przed otwarciem ofert dnia 23 grudnia 2022 roku podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, wynoszącą 2.040.816,00 zł. Oferty w postępowaniu złożyło dwóch wykonawców. Cena oferty najkorzystniejszej oraz najniższa cena spośród ofert przewyższają kwotę, jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Wobec tego Zamawiający na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych zmuszony jest unieważnić postępowanie w sprawie udzielenia zamówienia publicznego.
2022-12-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane