Remont dróg gminnych o nawierzchni gruntowej na terenie miasta i gminy Reszel

GMINA RESZEL

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00518961
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00518961/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-12-28 13:20
Lokalizacja
Reszel, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-af7666d6-5f53-11ed-8832-4e4740e186ac
Identyfikator
7422243326
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie naprawy dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00518961 z dnia 2022-12-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont dróg gminnych o nawierzchni gruntowej
na terenie miasta i gminy Reszel

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RESZEL

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743611

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 24

1.5.2.) Miejscowość: Reszel

1.5.3.) Kod pocztowy: 11-440

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gminareszel.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bipreszel.warmia.mazury.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont dróg gminnych o nawierzchni gruntowej
na terenie miasta i gminy Reszel

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-af7666d6-5f53-11ed-8832-4e4740e186ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00518961

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-12-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00019349/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Remont dróg gminnych o nawierzchni gruntowej na terenie miasta i gminny Reszel

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00429067/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: TB-ZP.271.18.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont dróg gminnych o nawierzchni gruntowej na terenie miasta i gminy Reszel
45233140-2 Roboty drogowe,
45233142-6 Roboty w zakresie naprawy dróg

4.1 Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie dróg gminnych o nawierzchni gruntowej na terenie miasta i gminy Reszel.
4.2. Wykonanie przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) Dowóz i rozścielenie kruszywa naturalnego 0-31,5 mm, kategorii C50/30 w szacunkowej ilości 275 ton, w miejsce wskazane przez Zamawiającego.
2) Profilowanie nawierzchni około 10 km dróg równiarką drogową o mocy co najmniej 110 KM wraz z usunięciem zbędnych kamieni. Szacunkowy czas pracy równiarki – około 30 h
4.3. Przewidywane ilości są jedynie ilościami szacunkowymi określonymi dla potrzeb przeprowadzenia postępowania przetargowego. Zamawiający przewiduje możliwość zmniejszenia lub zwiększenia szacunkowych ilości przedmiotu umowy w zależności od bieżących potrzeb i nie może przekroczyć wynagrodzenia określonego w umowie.
4.4. Przewidywane ilości będące przedmiotem niniejszego zamówienia nie mogą stanowić podstawy do wnoszenia roszczeń przez Wykonawcę, co do ilości faktycznie zakupionych przez Zamawiającego w toku realizacji umowy.
4.5. Zamawiający w miarę potrzeb będzie każdorazowo zlecał odcinki dróg do remontu, ustalał zakres prac oraz termin ich wykonania. Wykonawca przystąpi do realizacji zlecenia najpóźniej w ciągu 2 dni od dnia przekazania drogi do remontu .
4.6. Końcowe rozliczenie zadania zostanie dokonane na podstawie faktycznej ilości wykonanej długości konserwacji dróg.
4.7. Wykonawca zobowiązuje się do:
- oznakowania miejsca robót, zapewniając jednocześnie płynność ruchu kołowego
i pieszego,
- wykonania zleconych prac solidnie i fachowo,
- realizacji robót na każde żądanie i wskazanie Zamawiającego,
- przestrzegania warunków bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisów p.-poż. i innych obowiązujących przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia.
4.8. Zobowiązuje się Wykonawcę do dostarczania kart pracy sprzętu za każdy wykonany
i odebrany przez Zamawiającego odcinek drogi. Czas pracy sprzętu będzie potwierdzany przez Zamawiającego.
4.9. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie
z obowiązującymi przepisami, polskimi normami, zasadami wiedzy technicznej, ofertą
i zawartą umową.
4.10. Cena oferty musi zawierać wszystkie koszty niezbędne do zrealizowania zamówienia wynikające wprost z dokumentacji przetargowej, jak również koszty w niej ujęte, a bez których nie można wykonać zamówienia. Mogą to być m.in. następujące koszty:
1) oznakowania i odpowiedniego zabezpieczenia terenu budowy zapewniając jednocześnie płynność ruchu kołowego i pieszego,
2) dozoru a także właściwych warunków bezpieczeństwa i higieny pracy,
3) uporządkowania terenu budowy po zakończeniu robót i doprowadzenie go do stanu pierwotnego,
4) inne, mogące wyniknąć w trakcie zadania, związane z prawidłowym wykonaniem przedmiotu zamówienia.
4.11. Materiały proponowane przez Wykonawcę podlegają przed wbudowaniem wcześniejszej ocenie oraz akceptacji przez Zamawiającego.
4.12. Wykonawca zobowiązany jest na zadanie Zamawiającego dołączyć dokumenty stwierdzające jakość wbudowanego materiału lub wyrobu.
4.13. Zamawiający ma prawo w trakcie realizacji umowy wstrzymać każdą robotę w razie niezgodnego z wymaganiami technicznymi i PN wykonywania robót i odmówić ich odbioru.
4.14. Wymagania dla materiałów:
1) Kruszywo kategorii nie mniejszej niż C50/30 – zgodnie z normą PN-EN 933-5
Rysunek 1. Pole dobrego uziarnienia kruszyw przeznaczonych na podbudowy wykonywane metodą stabilizacji mechanicznej.
1-2 kruszywo na podbudowę zasadniczą (górną warstwę) lub podbudowę jednowarstwową.
1-3 kruszywo na podbudowę pomocniczą (dolną warstwę).

Krzywa uziarnienia kruszywa powinna być ciągła i nie może przebiegać od dolnej krzywej granicznej uziarnienia do górnej krzywej granicznej uziarnienia na sąsiednich sitach. Wymiar największego ziarna kruszywa nie może przekraczać 2/3 grubości warstwy układanej jednorazowo.

4.15. Realizacja przedmiotu umowy będzie do wysokości środków finansowych jakie Zamawiający zamierza przeznaczyć na ten cel.
4.16. Czas pracy sprzętu liczy się od miejsca, w którym będą prowadzone prace, Koszty dojazdu do miejsca robót są ponoszone przez oferenta.
4.17. Szczegółowe warunki przedmiotu zamówienia zawierają projektowane postanowienia umowy.
4.18. Zamówienie jest finansowane ze środków własnych Gminy.

UWAGA!
Zamawiający nie mógł zamieścić kompletnego zapisu z uwagi na ograniczoną ilość znaków. Pełen zapis w SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 28382,25 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 28382,25 PLN

2022-12-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane