Budowa bazy turystyczno – kulturalnej opartej o bitwę pod Legnicą 1241r. oraz budowa nowego pola campingowego w Legnickim Polu
GMINA LEGNICKIE POLE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00521775
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00521775/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-12-29 12:19
- Lokalizacja
- Legnickie Pole, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1e2590a7-7ba2-11ed-94da-6ae0fe5e7159
- Identyfikator
- 6911276075
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00521775 z dnia 2022-12-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa bazy turystyczno – kulturalnej opartej o bitwę pod Legnicą 1241r. oraz budowa nowego pola campingowego w Legnickim Polu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LEGNICKIE POLE
1.3.) Oddział zamawiającego: GMINA LEGNICKIE POLE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647481
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kiliana Ignacego Dientzenhofera, 1
1.5.2.) Miejscowość: Legnickie Pole
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-241
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@legnickiepole.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.legnickiepole.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.legnickiepole.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa bazy turystyczno – kulturalnej opartej o bitwę pod Legnicą 1241r. oraz budowa nowego pola campingowego w Legnickim Polu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1e2590a7-7ba2-11ed-94da-6ae0fe5e7159
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00521775
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-12-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00495367
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ROG.271.29.2022.R.TP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 8780487,80 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
CZĘŚC 1 - Budowa bazy turystyczno-kulturalnej opartej o bitwę pod Legnicą z 1241 r
3. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie budynku kulturalno-sportowo-rekreacyjnego w Legnickim Polu wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną. Przedmiotowa inwestycja zlokalizowana przy ulicy Henryka Brodatego 7, na działce nr 66 obręb 0009 Legnickie Pole.
Kompleksowe centrum turystyczno-kulturalne LEGNICKIE POLA 1241. W ramach zadania planuje się wybudować nowy budynek wraz z parkingiem, stanowiącym centrum turystyczno- kulturalne oparte na historycznej Bitwie pod Legnicą z 1241 r. W ramach budynku planuje się utworzenie interaktywnych sal edukacyjnych, wystawienniczych, konferencyjnych i bankietowych z miejscami noclegowymi dla przyjezdnych turystów i gości. W budynku prowadzone będą zajęcia, wykłady i warsztaty historyczne oraz inne w zależności od potrzeb. Parking będzie podzielony na miejsca postojowe wraz z miejscami przeznaczonymi dla osób niepełnosprawnych. Cały budynek jak i parking będzie doświetlony lampami solarnymi lub hybrydowymi. Miejscowość, w której projektuje się budynek, jest historycznym miejscem bitwy z 1241r., gdzie wojska księstwa zachodniego starły się z wojskami Mongolskimi. Gmina nawiązała współpracę partnerską z Ambasadą Mongolii na współpracę przy wymianie naukowej, kulturalnej, a także w pomocy przy organizacji corocznej inscenizacji Bitwy pod Legnicą na którą przyjeżdża kilka tysięcy turystów z całego kraju oraz Europy. Dlatego też w ramach funkcjonowania przedmiotowego budynku, będziemy organizować konferencje ogólnopolskie i międzynarodowe na tematy związane z lokalnym dziedzictwem kulturalnym.
CZĘŚĆ 2 - Budowa nowego pola campingowego w Legnickim Polu
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie zagospodarowania terenu istniejącego kempingu w Legnickim Polu wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Przedmiotowa inwestycja zlokalizowana przy ulicy Henryka Brodatego 7, na działce nr 66 obręb 0009 Legnickie Pole.
Inwestycja ma za zadnie przywrócenie świetności terenowi kempingu w Legnickim Polu poprzez rewitalizację zagospodarowania przestrzennego. W ramach inwestycji planuje się całkowicie przemodelować zagospodarowanie kempingu. W szczególności planuje się: wyrównanie nawierzchni; rozbiórkę istniejących, nie zdatnych do użytku domków kempingowych; budowa/zakup 5 sztuk w pełni wyposażonych nowych domków kempingowych; utworzenie 5 miejsc dla kamperów/przyczep campingowych; stworzenie pola namiotowego z miejscem na ognisko; budowę/ zakup sceny oraz miejsc dla publiczności; remont wewnętrznej infrastruktury technicznej; przebudowę istniejącej toalety publicznej wraz z rozbudową o dodatkowe pomieszczenia; budowę ciągów pieszych; wiaty rekreacyjnej; zakup i montaż lamp hybrydowych; zakup i montaż elementów małej architektury takich jak ławki, kosze na odpady, pergole itp.; zakup i montaż stacji ładownia rowerów elektrycznych wraz z zakupem rowerów elektrycznych. Dla celów bezpieczeństwa, na obiektach zostanie zamontowany system kamer i monitoringu terenu wraz z wymianą całego ogrodzenia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45212400-0 - Budynki hotelowe i restauracyjne
45212000-6 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne: została złożona 1 oferta. Jej wartość ( część 1 + część 2) to 25 199 000,00 zł brutto. Cena tej oferty znacznie przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę brutto – 10 800 000,00 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny podanej w ofercie.Uzasadnienie prawne: zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych - „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty
| 2022-12-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |