Sukcesywna dostawa oleju napędowego grzewczego do budynków gminnych położonych na terenie gminy Puchaczów
Gmina Puchaczów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00034773
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00034773/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-01-15 11:12
- Lokalizacja
- Puchaczów, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0e339bf9-9c50-4589-ba6c-b21a3b75c997
- Identyfikator
- 5050040501
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00034773 z dnia 2025-01-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywna dostawa oleju napędowego grzewczego do budynków gminnych położonych na terenie gminy Puchaczów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Puchaczów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000550143
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Lubelska 22
1.5.2.) Miejscowość: Puchaczów
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-013
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.7.) Numer telefonu: 81 5358841
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@puchaczow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.puchaczow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0e339bf9-9c50-4589-ba6c-b21a3b75c9971.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Sukcesywna dostawa oleju napędowego grzewczego do budynków gminnych położonych na terenie gminy Puchaczów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0e339bf9-9c50-4589-ba6c-b21a3b75c997
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00034773
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00058474/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Sukcesywna dostawa oleju napędowego grzewczego do budynków gminnych położonych na terenie gminy Puchaczów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00630050
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/9/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 145773,61 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Zamawiający zleca a Wykonawca przyjmuje do realizacji zamówienie publiczne polegające na „Sukcesywnej dostawie oleju napędowego grzewczego do budynków gminnych położonych na terenie gminy Puchaczów.”
4.2. Dostawa obejmuje: załadunek, transport i rozładunek oleju napędowego grzewczego do budynków gminnych:
- Budynek Wielofunkcyjny w Bogdance,
- Budynek Wielofunkcyjny w Albertowie,
- Budynek Wielofunkcyjny w Zawadowie.
4.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
4.3.1. Olej napędowy grzewczy musi być zgodny z Polską Normą PN-C-96024 „Przetwory naftowe. Oleje opałowe” i posiadać parametry nie gorsze niż:
1) Wartość opałowa: min 42,6 MJ/kg;
2) Gęstość w temp. 15 °C: max 860 kg/m³;
3) Temperatura zapłonu: m in. 56°C;
4) Lepkość kinematyczna w temperaturze 20 °C: max 6,00 mm2/s;
5) Skład frakcyjny:
a) do temperatury 250 °C destyluje max 65% (V/V);
b) do temperatury 350 °C destyluje min 85% (V/V);
6) Temperatura płynięcia: max -20°C;
7) pozostałość po koksowaniu z 10% pozostałości destylacyjnej max. 0,3% (m/m),
8) Pozostałość po spopieleniu: max 0,01% (m/m);
9) Zawartość siarki: max 0,1 % ( m/m );
10) Zawartość wody: max 0,02 (m/m)
11) Zawartość zanieczyszczeń stałych: max 24 mg/kg;
12) Barwa: czerwona.
4.3.2. Przewidywane zapotrzebowanie na olej napędowy grzewczy wynosi 50 m3, podana ilość oleju jest szacunkowym zapotrzebowaniem w okresie trwania umowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia lub zmniejszenia szacunkowej ilości oleju w ramach przedmiotu zamówienia, które dostosowywane będą do potrzeb i warunków zaopatrzenia w ciepło. Ostatecznie zamówiona ilość będzie wynikać ze stwierdzonych potrzeb Zamawiającego. Minimalna jednorazowa dostawa to 4 m3 oleju.
4.3.3. Zamawiający wymaga, aby paliwo spełniało wymagania określone w:
- Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r. w sprawie wymagań jakościowych paliw ciekłych (Dz. U. z 2023r. poz. 1314)
- Rozporządzenia Ministra Energii z dnia 1 grudnia 2016r. w sprawie wymagań jakościowych dotyczących zawartości siarki dla olejów oraz rodzajów instalacji i warunków, których będą stosowne ciężkie oleje opałowe (dz. U. z 2016 r. poz. 2008)
- Polskiej normie PN-C-96024 lub równoważnej
- jak również będą zgodne z nowelizowanymi w trakcie dostaw normami i przepisami określającymi wymagania jakościowe oraz ze Świadectwem jakości wystawionym przez producenta paliw.
4.3.4. W trakcie trwania umowy Zamawiający zastrzega sobie prawo do wyrywkowej weryfikacji jakości paliwa, które będzie wykonane przez certyfikowane laboratorium analityczne.
4.3.5. Autocysterna dostarczająca olej opałowy ma być wyposażona w atestowany, zalegalizowany licznik prawidłowo wskazujący dostarczoną / zatankowaną ilość paliwa do zbiornika magazynującego. Licznik umożliwi dokonanie wydruku dokumentu WZ, na którym widoczna będzie wielkość dostawy paliwa w ilościach rzeczywistych oraz w ilościach wynikających z przeliczenia do temperatury 150C.
4.3.6. Dostawy oleju opałowego będą odbywać się na każdorazowe zgłoszenie zapotrzebowania przez Zamawiającego. Zgłoszenia będą przekazywane Wykonawcy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00 za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie. Wykonawca będzie zobowiązany zrealizować dostawę objętą zgłoszeniem w czasie 48 godzin od dnia otrzymania zgłoszenia (od poniedziałku do piątku), w godzinach pracy Zamawiającego tj. od 8:00 do 15:00. Wykonawca przy każdej dostawie przedstawia świadectwo jakości dostarczonego oleju.
4.3.7. Dostarczona przez Wykonawcę ilość paliwa powinna być zgodna ze wskazaniami licznika urządzenia dystrybucyjnego w autocysternie.
4.3.8. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zamówienia ilości mniejszej niż wskazana maksymalna ilość paliwa, nie mniejszej jednak niż wskazana ilość minimalna.
4.3.9. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania aktualnej koncesji na obrót paliwami w zakresie objętym zamówieniem o której mowa w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 Prawo energetyczne (Dz. U. 2022 poz. 1385)
4.3.10. Wykonawca ponosi ryzyko oraz wszelkie koszty transportu oleju napędowego grzewczego do miejsca realizacji zamówienia, jak również koszty ubezpieczenia przedmiotu dostawy oraz koszty przemieszczania oleju opałowego ze środka transportu do kotłowni wskazanych przez Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 191695,50 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 198829,50 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 191695,50 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PETROLUX Anna Pawłat
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7132829934
7.3.4) Miejscowość: Olszanka 117
7.3.5) Kod pocztowy: 23-110
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 191695,50 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-12-27| 2025-01-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |