Opracowanie dokumentacji projektowo- kosztorysowej dla zadania pn. „Budowa rowu infiltracyjnego wraz ze ścieżką dydaktyczną z elementami małej architektury przy ul. Olszynowej w Dębicy”
Gmina Miasta Dębica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00034896
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00034896/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-15 11:28
- Lokalizacja
- Dębica, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-faa5d8bb-22de-4203-aecd-6c89c83c32e7
- Identyfikator
- 8721000477
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00034896 z dnia 2025-01-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowo- kosztorysowej dla zadania pn. „Budowa rowu infiltracyjnego wraz ze ścieżką dydaktyczną z elementami małej architektury przy ul. Olszynowej w Dębicy”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Dębica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000524648
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ratuszowa 2
1.5.2.) Miejscowość: Dębica
1.5.3.) Kod pocztowy: 39-200
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@umdebica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://debica.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/um_debica1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowo- kosztorysowej dla zadania pn. „Budowa rowu infiltracyjnego wraz ze ścieżką dydaktyczną z elementami małej architektury przy ul. Olszynowej w Dębicy”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-faa5d8bb-22de-4203-aecd-6c89c83c32e7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00034896
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00017195/20/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.65 Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. "Budowa rowu infiltracyjnego wraz ze ścieżką dydaktyczną z elementami małej architektury przy ul. Olszynowej w Dębicy"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
FEPW.02.02-IW.01-0015/23 „Adaptacja miasta Dębica do zmian klimatu” Program Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 Priorytet FEPW.02 Energia i klimat, Działanie 2.2. Spójne i zintegrowane przedsięwzięcia infrastrukturalne, kompleksowo dostosowujące miasta do ekstremalnych stanów pogodowych oraz łagodzące efekt miejskich wysp ciepła przez rozwój zielono-niebieskiej infrastruktury.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00666251
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.72.2024.PB
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 116625,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem umowy jest „Opracowanie dokumentacji na budowę rowu infiltracyjnego wraz z ścieżką dydaktyczną z elementami małej architektury przy ul. Olszynowej w ramach zadania „Adaptacja miasta Dębica do zmian klimatu”, na dz. nr ewid. 2015, 2016, 2017 obr. 0004 położonych przy ul. Olszynowej w miejscowości Dębica”.
2) Zakres opracowania obejmować będzie:
1) Wykonanie projektu zagospodarowania – 5 egz.
(w tym 2 egz. w formie wydrukowanych skanów projektu opieczętowanego przez organ administracji architektoniczno – budowlanej).
2) Wykonanie projektu architektoniczno – budowlanego – 5 egz.
(w tym 2 egz. w formie wydrukowanych skanów projektu opieczętowanego przez organ administracji architektoniczno – budowlanej),
3) Wykonanie projektu technicznego – 5 egz.
4) Wykonanie projektu wykonawczego- 5 egz.
5) Wykonanie przedmiaru robót oraz kosztorysów inwestorskich wszystkich branż – 2 egz.
6) Wykonanie Szczegółowych Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych – 2 egz.
7) Wykonanie specyfikacji wyposażenia – 2 egz.
8) Wykonanie inwentaryzacji dendrologicznej wraz z wyznaczeniem stref ochrony drzew (SOD) przez osobę posiadającą stosowne uprawnienia zgodnie z wymogami Standardu Ochrony Drzew i Innych Form Zieleni w Procesie Inwestycyjnym (SODIZ 001:2021) – 2 egz.
9) Wykonanie operatu dendrologicznego przez osobę posiadającą stosowne uprawnienia zgodnie z wymogami Standardu Ochrony Drzew i Innych Form Zieleni w Procesie Inwestycyjnym (SODIZ 001:2021) – 2 egz.
10) Wykonanie projektu ochrony zieleni przez osobę posiadającą stosowne uprawnienia zgodnie z wymogami Standardu Ochrony Drzew i Innych Form Zieleni w Procesie Inwestycyjnym (SODIZ 001:2021) – 2 egz.
11) Uzyskanie pozwolenia na budowę wraz z uprzednim uzyskaniem wszystkich wymaganych uzgodnień, opinii, warunków technicznych, odstępstw, pozwoleń, postanowień i decyzji, w tym decyzji zezwolenia na wycinkę w razie konieczności oraz pozwolenia wodno- prawnego
12) Sprawowanie nadzoru autorskiego nad przedsięwzięciem w czasie robót budowlanych oraz w okresie rękojmi za wady dla zrealizowanych robót.
13) Wykonanie kompletu niezbędnych załączników wymienionych w § 5 ust. 1 pkt 4 Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11.09.2020r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (t.j. w Dz. U. z 2022r. poz. 1679) w ilości 5 sztuk.
14) Wykonanie wizualizacji przedmiotu zamówienia – 2 egz. (wersja wstępna do uzyskania pozytywnej akceptacji Zamawiającego i wersja ostateczna projektu).
15) Wykonanie innych czynności formalno – prawnych nie wymienionych powyżej, w tym: uzyskanie mapy do celów projektowych, wykonanie opinii geotechnicznej przez uprawnionego geologa, wykonanie innych opracowań, ekspertyz, badań.
Szczegółowo zakres zamówienia obejmuje:
3) Wykonanie projektu zagospodarowania terenu obejmującego:
• rów infiltracyjny o powierzchni min. 373,51 m2 zapewniający infiltrację wody ze spływu powierzchniowego ze zlewni (dla średniego deszczu) w ciągu 24 godzin.
• ścieżkę dydaktyczną- zaprojektowaną z drewnianej kładki o powierzchni min. 544,48 m2, której celem będzie regulacja ruchu turystycznego- z jednej strony, z drugiej natomiast edukacja poprzez obserwację. Ścieżkę należy zaprojektować zapewniając dostępność osobom ze szczególnymi potrzebami poprzez zaprojektowane pochylnie, nawierzchnia pochylni również powinna zostać zaprojektowana w sposób umożliwiający się poruszanie osób ze szczególnymi potrzebami wraz z stosownym oznakowaniem, ścieżka powinna posiadać schody umożliwiające zejście na tereny zielone, schody powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby można było na nich usiąść i odpocząć , a także podziwiać otaczającą przyrodę,
• lokalizację elementów małej architektury jak ławki, kosze na odpady, pojemniki na odchody zwierzęce, zestawy zabawek do zabawy z wodą, drewniane gry logiczne, budki dla jeży, stację meteorologiczną oraz tablice informacyjne informujące o miejscu w którym się znajdujemy. Elementy małej architektury powinny być wykonane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne. Szczegóły lokalizacji omawiane na etapie konsultacji z Zamawiającym.
• oświetlenie terenu – przewiduje się oświetlenie terenu w uzgodnieniu z Zamawiającym,
• projektowaną zieleń obejmującą roślinność wodną, która przystosowana będzie do życia w wodzie i na pograniczu wody i lądu, nasadzenia drzew liściastych i krzewów, zakres niezbędnych wycinek drzew zgodnie z dokumentacją opracowaną z wymogami Standardu Ochrony Drzew i Innych Form Zieleni w Procesie Inwestycyjnym (SODIZ 001:2021),
1) Opracowanie koncepcji i uzyskanie pozytywnej opinii Zamawiającego.
4) W przedmiocie umowy należy przyjąć rozwiązania, aby osiągnąć niżej wymienione wielkości:
a) Powierzchnia terenu – 6919 m2
b) Zielona infrastruktura wybudowana/zmodernizowana w celu przystosowania się do zmian klimatu – 6839,99 m2
c) Powierzchnia drewnianej kładki – 544,48 m2
d) Powierzchnia zabudowy- drewniane panele tworzące konstrukcję kładki – 6,16 m2
e) Powierzchnia z kruszywa łamanego jako podbudowa zasadnicza pod budowę drogi zgodnie z MPZP z dn. 31.01.2008r. – 72,85 m2
f) Powierzchnia rowu infiltracyjnego- 373,51 m2
Pełny Opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się w Sekcji B SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia
4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia gdyż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie posiada dodatkowych środków na ten cel.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 228780,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 228780,00 PLN
| 2025-01-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |