Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: "Przebudowa/rozbudowa drogi powiatowej nr 4911E - ul. Wspólna w Pabianicach"

Powiat Pabianicki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00034908
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00034908/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-15 11:30
Lokalizacja
Pabianice, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-eb5fed87-4aa2-4abb-bd89-7087d1de68ce
Identyfikator
7311749778
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00034908 z dnia 2025-01-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: "Przebudowa/rozbudowa drogi powiatowej nr 4911E - ul. Wspólna w Pabianicach"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Pabianicki

1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Pabianicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057655

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 2

1.5.2.) Miejscowość: Pabianice

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-200

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 42 225 40 00

1.5.8.) Numer faksu: +48 42 215 91 66

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiat.pabianice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.pabianice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_pabianice

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: "Przebudowa/rozbudowa drogi powiatowej nr 4911E - ul. Wspólna w Pabianicach"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-eb5fed87-4aa2-4abb-bd89-7087d1de68ce

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00034908

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00031893/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.8 Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00638512

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DM.272.70.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 172560,98 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 111585,37 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla realizacji inwestycji pn. „Przebudowa/rozbudowa drogi powiatowej nr 4911E – ul. Wspólna w Pabianicach”. Na odcinku ok. 1,2 km (od skrzyżowania ulicy Wspólnej z ulicą Brauna do granicy miasta Pabianice) należy zaprojektować w szczególności przebudowę jezdni dla osiągnięcia parametrów dla ruchu pojazdów o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi napędowej min. 11,5 tony, dla ruchu KR4, z dopuszczeniem wykorzystania istniejącej nawierzchni (wzmocnienie), szerokość jezdni należy przyjąć 6m na całym projektowanym odcinku, elementy ochrony niechronionych uczestników ruchu tj.: droga dla pieszych, droga dla rowerów lub droga dla pieszych i rowerów, utwardzone pobocza i/lub ziemne, odwodnienie korpusu drogowego (poprzez zaprojektowanie kanalizacji deszczowej, wpustów deszczowych, odwodnienie poprzez rowy przydrożne tylko odcinkowo), miejsca postojowe, przystanki autobusowe, oświetlenia przejść dla pieszych, tereny zielone, oznakowanie pionowe, poziome, elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, przebudowa/budowa zjazdów, remont przepustów pod jezdnią i/lub pod zjazdami, wycinka drzew i krzewów w korpusie drogowym – jeśli wymagana.
Wykonawca zobowiązany jest uzyskać wszystkie wymagane opinie, warunki, uzgodnienia, zgody, decyzje właściwych instytucji, umożliwiające złożenie wniosku o uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) zgodnie z ustawą z dnia 10.04.2003r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t.j. Dz. U. z 2024r., poz. 311) i dokonać wszelkich uzupełnień i poprawek niezbędnych do jej uzyskania.
Wykonawca nie jest zobowiązany do uzyskania decyzji ZRID.
2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione z uwagi na wystąpienie następującej przyczyny:
• oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Zamawiający unieważnia postępowanie zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych. W toku przeprowadzonego postępowania związanego z badaniem złożonych ofert Komisja Przetargowa stwierdziła, że w postępowaniu pn. „Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: „Przebudowa/rozbudowa drogi powiatowej nr 4911E – ul. Wspólna w Pabianicach”” wpłynęło pięć (5) ofert.

Oferta z najniższą ceną spośród ofert niepodlegających odrzuceniu wynosi 293.970,00 zł (słownie złotych: dwieście dziewięćdziesiąt trzy tysiące dziewięćset siedemdziesiąt 00/100)
i przewyższa kwotę, którą zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 191.880,00 zł (słownie złotych: sto dziewięćdziesiąt jeden tysięcy osiemset osiemdziesiąt 00/100) o kwotę 102.090,00 zł (słownie złotych: sto dwa tysiące dziewięćdziesiąt 00/100).
Zamawiający nie może zwiększyć powyższej kwoty do ceny najniższej oferty.

Powyższy stan faktyczny wypełnia przesłanki określone w art. 255 pkt 3
ustawy – Prawo zamówień publicznych, dlatego zamawiający postanowił, jak na wstępie.
2025-01-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi