Świadczenie usług w postaci schronienia w schronisku dla osób bezdomnych oraz schronienia w schronisku z usługami opiekuńczymi dla osób bezdomnych z terenu Gminy Jonkowo w 2025 roku.
GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00035413
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00035413/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-15 12:17
- Lokalizacja
- Jonkowo, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3361e9a0-f272-4a66-a9e7-4475c3a5ab48
- Identyfikator
- 7393185418
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi opieki społecznej obejmujące miejsca noclegowe
Wykonawcy
2 przyznane
Stowarzyszenie Monar Schronisko dla Osób Bezdomnych Markot w MarwałdzieDąbrówno, PL · lot 0
60 225 PLNStowarzyszenie Monar Schronisko dla Osób Bezdomnych Markot w MarwałdzieDąbrówno, PL · lot 1
109 500 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00035413 z dnia 2025-01-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług w postaci schronienia w schronisku dla osób bezdomnych oraz schronienia w schronisku z usługami opiekuńczymi dla osób bezdomnych z terenu Gminy Jonkowo w 2025 roku.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 004453106
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Lipowa 11
1.5.2.) Miejscowość: Jonkowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 11-042
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.7.) Numer telefonu: 89 512 92 10
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gops@jonkowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.jonkowo.naszops.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3361e9a0-f272-4a66-a9e7-4475c3a5ab481.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług w postaci schronienia w schronisku dla osób bezdomnych oraz schronienia w schronisku z usługami opiekuńczymi dla osób bezdomnych z terenu Gminy Jonkowo w 2025 roku.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3361e9a0-f272-4a66-a9e7-4475c3a5ab48
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00035413
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00623642/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Ośrodki wsparcia - Świadczenie usług w postaci schronienia w schronisku dla osób bezdomnych oraz schronienia w schronisku z usługami opiekuńczymi dla osób bezdomnych, z terenu Gminy Jonkowo w 2025 r.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00627239
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.321.1.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 169725 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług społecznych w postaci tymczasowego schronienia wraz z wyżywieniem dla osób bezdomnych, z terenu Gminy Jonkowo, zgodnie z ustawą z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej oraz z Rozporządzeniem Ministra Rodziny,Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2018 r. w sprawie minimalnych standardów schronisk dla osób bezdomnych, schronisk dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi, noclegowni i ogrzewalni. Postępowanie prowadzone będzie w ramach zadań budżetowych tj. zapewnienie schronienia w ośrodkach wsparcia. Zamówienie składające się na przedmiot postępowania zostało podzielone na dwie części, w celu umożliwienia złożenia ofert częściowych.2. Zamówienie obejmuje świadczenie usług w postaci tymczasowego schronienia w schronisku dla osób bezdomnych.
3. Prognozowana liczba osób bezdomnych potrzebujących schronienia w okresie realizacji zamówienia wynosi łącznie 3 osób, z czego Zamawiający przewiduje, że 3 osoby przebywać będą w schronisku dla osób bezdomnych.
4.CZĘŚĆ 1 ZAMÓWIENIA:
Wymagany zakres obowiązków Wykonawcy – dotyczy 1 części zamówienia - schroniska dla osób bezdomnych:
1) okres, forma i standard świadczonych usług:
a) zapewnienie trzech posiłków dziennie wraz z napojem, w tym jednego gorącego, odpowiedniego ze względu na wiek lub stan zdrowia;
b) świadczenie usługi przez cały rok, przez 7 dni w tygodniu,
c) możliwość całodobowego przebywania w schronisku, w tym zapewnienie miejsca do spania w ogrzewanym pomieszczeniu, którego temperatura nie jest niższa niż 20°C,
d) umożliwienie spożycia posiłku oraz dostęp do pomieszczenia kuchennego,
umożliwiającego samodzielne przygotowanie posiłku i gorącego napoju,
e) umożliwienie skorzystania z prysznica, wymiany odzieży oraz umożliwienie prania i suszenia odzieży,
f) zapewnienie dezynfekcji i dezynsekcji odzieży w przypadku braku możliwości jej wymiany,
g) zapewnienie informacji o dostępnych formach pomocy, a w razie potrzeby pomoc w jej zorganizowaniu,
h) zapewnienie usług aktywizacyjnych ukierunkowanych na wzmacnianie aktywności społecznej, uzyskanie samodzielności życiowej i wyjście z bezdomności,
i) zapewnienie opieki przez co najmniej 1 opiekuna na nie więcej niż 50 osób przebywających w schronisku,
j) zatrudnienie nie mniej niż 1 pracownika socjalnego na nie więcej niż 50 osób
przebywających w schronisku,
k) w porze nocnej zapewnienie opieki przez co najmniej 1 opiekuna,
2) w zakresie standardu obiektu:
a) liczbę miejsc w schronisku nie większą niż 80,
b) nie więcej niż 10 osób w jednym pomieszczeniu (nie mniej niż 4 m2 /osobę, a w pomieszczeniach z łóżkami piętrowymi nie mniej niż 3 m2 /osobę),
c) pomieszczenia mieszkalne z co najmniej 1 oknem, zapewniające swobodny dostęp do łóżek wyposażonych w materac i komplet pościeli (tj. poduszkę, koc, prześcieradło i pokrycie na koc) oraz dostęp do szafy,
d) urządzenie natryskowe - 1 dla 15 osób, miska ustępowa - 1 dla 10 kobiet oraz 1 dla 20 mężczyzn, umywalka - 1 dla 5 osób, pisuary – 1 dla 20 mężczyzn,
e) pomieszczenia sanitariatów ze stałym dostępem do bieżącej ciepłej i zimnej wody oraz gwarantujące możliwość przeprowadzenia zabiegów higienicznych,
f) wydzielone pomieszczenie do samodzielnego przygotowywania posiłków wyposażone w co najmniej jedną kuchenkę i lodówkę oraz szafki kuchenne,
g) pomieszczenie do spożywania posiłków, które poza porami posiłków może pełnić funkcję świetlicy lub sali spotkań grupowych,
h) pomieszczenie na pralnię i suszarnię, wyposażone w co najmniej jedną pralkę na 30 osób. W przypadku gdy schronisko nie posiada suszarni, zapewnia dostęp do co najmniej jednej suszarki elektrycznej na 30 osób,
i) pomieszczenia wyposażone w regały, szafy i inne meble umożliwiające wymianę ubrań,
j) wydzielone pomieszczenie na środki czystości i higieny,
k) wydzielone pomieszczenie do prac biurowych,
l) wydzielone pomieszczenie do spotkań indywidualnych,
m) wydzielone pomieszczenie lub jego część, wyposażone w komputer z dostępem do Internetu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 85311000-2 - Usługi opieki społecznej obejmujące miejsca noclegowe
4.5.5.) Wartość części: 60225 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług społecznych w postaci tymczasowego schronienia wraz z wyżywieniem dla osób bezdomnych, z terenu Gminy Jonkowo, zgodnie z ustawą z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej oraz z Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2018 r. w sprawie minimalnych standardów schronisk dla osób bezdomnych, schronisk dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi,noclegowni i ogrzewalni. Postępowanie prowadzone będzie w ramach zadań budżetowych tj. zapewnienie schronienia w ośrodkach wsparcia.
Zamówienie składające się na przedmiot postępowania zostało podzielone na dwie części, w celu umożliwienia złożenia ofert częściowych.
2. Zamówienie obejmuje świadczenie usług w postaci tymczasowego schronienia w schronisku dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi.
3. Prognozowana liczba osób bezdomnych potrzebujących schronienia w okresie realizacji zamówienia wynosi łącznie 3 osób, z czego Zamawiający przewiduje, że 3 osoby zostaną skierowane do schroniska dla osób
bezdomnych z usługami opiekuńczymi.
4. CZĘŚĆ 2 ZAMÓWIENIA:
Wymagany zakres obowiązków Wykonawcy – dotyczy 2 części zamówienia - schroniska dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi:
1) zakres, okres i forma świadczonych usług:
a) zapewnienie trzech posiłków dziennie wraz z napojem, w tym jednego gorącego, odpowiednich ze względu na wiek lub stan zdrowia;
b) świadczenie usługi przez cały rok, przez 7 dni w tygodniu,
c) możliwość całodobowego przebywania w schronisku, w tym zapewnienie miejsca do spania w ogrzewanym pomieszczeniu, którego temperatura nie jest niższa niż 20°C,
d) umożliwienie spożycia posiłku w pokoju mieszkalnym, a w razie potrzeby karmienie, a także dostęp do pomieszczenia kuchennego umożliwiającego samodzielne przygotowanie posiłku i gorącego napoju,
e) umożliwienie skorzystania z prysznica, wymiany odzieży. W miarę potrzeby pomoc w myciu, kąpaniu i ubieraniu,
f) opieka higieniczna. Zapewnienie usług opiekuńczych w wydzielonym pomieszczeniu lub w pokoju mieszkalnym, jeżeli łóżko jest oddzielone zasłoną,
g) umożliwienie prania i suszenia odzieży,
h) zapewnienie dezynfekcji i dezynsekcji odzieży w przypadku braku możliwości jej wymiany,
i) niezbędną pomoc w załatwianiu spraw osobistych,
j) zapewnienie pomocy w korzystaniu ze świadczeń zdrowotnych przysługujących na podstawie odrębnych przepisów,
k) zapewnienie usług aktywizacyjnych ukierunkowanych na wzmacnianie aktywności społecznej,
l) zapewnienie opieki przez co najmniej 1 opiekuna na nie więcej niż 15 osób
przebywających w schronisku,
m) zatrudnienie nie mniej niż 1 pracownika socjalnego na nie więcej niż 50 osób
przebywających w schronisku,
n) w porze nocnej zapewnienie opieki przez co najmniej 1 opiekuna na nie więcej niż 40 osób,
2) w zakresie standardu obiektu:
a) liczbę miejsc w schronisku nie większą niż 80,
b) nie więcej niż 6 osób wymagających usług opiekuńczych w jednym pomieszczeniu, nie mniej niż 5 m2 /osobę,
c) pomieszczenia mieszkalne z co najmniej 1 oknem, zapewniające swobodny dostęp do łóżek wyposażonych w materac i komplet pościeli (tj. poduszkę, koc, prześcieradło i pokrycie na koc) oraz dostęp do szafy,
d) pomieszczenia mieszkalne wyposażone w łóżko parterowe, krzesło, szafkę nocną - po 1 sztuce dla każdej osoby, stół, szafę - co najmniej jedna.
4.5.3.) Główny kod CPV: 85311000-2 - Usługi opieki społecznej obejmujące miejsca noclegowe
4.5.5.) Wartość części: 109500 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 60225 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 87600 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 60225 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Stowarzyszenie Monar Schronisko dla Osób Bezdomnych Markot w Marwałdzie
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: Regon: 000972654-00929
7.3.3) Ulica: Marwałd 56
7.3.4) Miejscowość: Dąbrówno
7.3.5) Kod pocztowy: 14-120
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 60225 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-31Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 109500 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 131400 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 109500 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Stowarzyszenie Monar Schronisko dla Osób Bezdomnych Markot w Marwałdzie
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: Regon: 000972654-00929
7.3.3) Ulica: Marwałd 56
7.3.4) Miejscowość: Dąbrówno
7.3.5) Kod pocztowy: 14-120
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 109500 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-31| 2025-01-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |