Dostawa i montaż dachowej mikroelektrowni fotowoltaicznej o mocy 30-50 kWp na dachu budynku Starostwa Powiatowego w Mielcu przy ul. Wyspiańskiego 6

POWIAT MIELECKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00525710
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00525710/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2022-12-30 12:23
Lokalizacja
Mielec, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-31b103d0-544e-11ed-8832-4e4740e186ac
Identyfikator
8171980506
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Baterie słoneczneInstalacje słonecznePokrywanie dachów panelami ogniw słonecznychRoboty instalacyjne elektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

MARIUSZ WIŚNIEWSKIMielec, PL · lot 0
239 235,01 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00525710 z dnia 2022-12-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i montaż dachowej mikroelektrowni fotowoltaicznej o mocy 30-50 kWp na dachu budynku Starostwa Powiatowego w Mielcu przy ul. Wyspiańskiego 6

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT MIELECKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581442

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wyspiańskiego 6

1.5.2.) Miejscowość: Mielec

1.5.3.) Kod pocztowy: 39-300

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 177800400

1.5.8.) Numer faksu: +48 177800530

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiat-mielecki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://powiat-mielecki.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiat-mielecki.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i montaż dachowej mikroelektrowni fotowoltaicznej o mocy 30-50 kWp na dachu budynku Starostwa Powiatowego w Mielcu przy ul. Wyspiańskiego 6

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-31b103d0-544e-11ed-8832-4e4740e186ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00525710

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-12-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00009675/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.7 Dostawa i montaż dachowej mikroelektrowni fotowoltaicznej o mocy 30-45kW na dachu budynku Starostwa Powiatowego w Mielcu przy ul. Wyspiańskiego 6

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00409558/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WA.272.1.15.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 201390,76 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż dachowej mikroelektrowni fotowoltaicznej o mocy 30-50 kWp na dachu budynku Starostwa Powiatowego w Mielcu przy ul. Wyspiańskiego 6 wraz z wykonaniem dokumentacji technicznej uzgodnionej z rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz i Rejonem Energetycznym Mielec. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1.1. Wykonanie analizy:
a) zużycia kosztów energii elektrycznej przez okres ostatnich 24 m-cy (liczonych od daty podpisania umowy) celem doboru optymalnych wielkości instalacji.
b) powierzchni dachu celem prawidłowego rozmieszczenia paneli fotowoltaicznych z założeniem odpowiednich odległości i pochylenia między panelami,
c) wytrzymałości konstrukcji stropodachu pod względem dodatkowego obciążenia pochodzącego z konstrukcji fotowoltaicznej.
1.2. Wykonanie niezbędnych pomiarów i analiz dla prawidłowego zaprojektowania i wykonania instalacji fotowoltaicznej.
1.3. Opracowane dokumentacji technicznej uzgodnionej z rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz i Rejonem Energetycznym Mielec. Dokumentacja powinna zawierać w szczególności:
a) opis projektowanej instalacji fotowoltaicznej,
b) konfigurację urządzeń,
c) dobór zabezpieczeń, kabli przesyłowych, dobór systemu montażowego i rozmieszczenie modułów,
d) instalację odgromową instalacji,
e) dodatkową konstrukcję wsporczą z kształtowników gorącowalcowanych niwelująca spadek na połaci,
f) wybór optymalnego sposobu montażu instalacji niwelującej zacieniania paneli tj. przy użyciu optymalizatorów mocy lub poprzez pracę mikroinwerterów zamontowanych do każdego panelu fotowoltaicznego zamiast inwertera.
1.4. Przeniesienie majątkowych praw autorskich do dokumentacji z prawem korzystania na polach eksploatacyjnych wymienionych w Umowie.
1.5. Dostawę i montaż paneli na systemowej konstrukcji wsporczej „ekierka” poprzez dobranie optymalnych kątów pochylenia modułów niwelujących spadki na połaci dachu.
1.6. Dostawę, montaż i uruchomienie nowych urządzeń i aparatury w zakresie niezbędnym do zrealizowania przedmiotu zamówienia.
1.7. Wykonanie wszelkich robót w zakresie niezbędnym dla zrealizowania przedmiotu zamówienia.
1.8. Wykonanie niezbędnej rozbudowy urządzeń i systemów istniejących wraz z dostawą niezbędnych, uzupełniających aparatów, urządzeń i okablowania oraz wykonanie prac adaptacyjnych, w tym oprzewodowania dla nowych urządzeń i aparatury.
1.9. Wykonanie wszelkich innych robót, usług i dostaw związanych z realizacją przedmiotu zamówienia, np. demontaż, utylizacja urządzeń i materiałów.
1.10. Wykonanie prób technicznych, pomiarów badań i testów urządzeń i okablowania objętych przedmiotem zamówienia oraz przekazanie wszystkich niezbędnych dokumentów (dokumentacja sprzętu, licencje itp.) obejmujących przedmiot zamówienia.
1.11. Przygotowanie dokumentacji powykonawczej dla potrzeb umowy z PGE.
1.12. Przeprowadzenie szkoleń pracowników wskazanych przez Zamawiającego w zakresie eksploatacji systemu i urządzeń układu fotowoltaicznego.
2. Wykonawca zobowiązany jest udzielić Zamawiającemu gwarancji na Przedmiot Zamówienia na okres minimum 36 miesięcy począwszy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego na warunkach określonych we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ. Gwarancja udzielona zostaje na okres określony w ofercie Wykonawcy wyrażony w miesiącach kalendarzowych. Okres gwarancji wskazany w ofercie oraz wydłużony okres rękojmi za wady stanowi jedno z kryteriów oceny ofert.
3. Zamawiający, zgodnie art. 95 ust. 1 ustawy, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę wszystkich osób wykonujących czynności w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia dotyczące wykonywania prac instalacyjnych, jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. kodeks pracy (Dz. U. z 2022 r. poz. 1510). Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań określone zostały we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09331000-8 - Baterie słoneczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09332000-5 - Instalacje słoneczne

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 239235,01 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 256000,05 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 239235,01 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: "WISMAR" usługi elektryczne i pomiary Mariusz Wiśniewski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8171490191

7.3.3) Ulica: ul. Partyzantów 7/10

7.3.4) Miejscowość: Mielec

7.3.5) Kod pocztowy: 39-300

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-12-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 239235,01 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 84 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2022-12-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy