Zakup wraz z dostawą oleju napędowego (ON) autocysterną Wykonawcy do zbiornika Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu Lubelskim z siedzibą w Poniatowej
ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W OPOLU LUBELSKIM Z SIEDZIBĄ W PONIATOWEJ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00035727
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00035727/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-01-15 12:46
- Lokalizacja
- Poniatowa, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f0b2cc05-3994-4b99-9f3c-c6aa6ba092ee
- Identyfikator
- 7171553471
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00035727 z dnia 2025-01-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup wraz z dostawą oleju napędowego (ON) autocysterną Wykonawcy do zbiornika Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu Lubelskim z siedzibą w Poniatowej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W OPOLU LUBELSKIM Z SIEDZIBĄ W PONIATOWEJ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431029613
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Młodzieżowa 6
1.5.2.) Miejscowość: Poniatowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 24-320
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdpsekretariat@opole.lublin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdpopole.bip.lubelskie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://opole-lublin.ezamawiajacy.pl/pn/opole-lublin/demand/186587/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup wraz z dostawą oleju napędowego (ON) autocysterną Wykonawcy do zbiornika Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu Lubelskim z siedzibą w Poniatowej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f0b2cc05-3994-4b99-9f3c-c6aa6ba092ee
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00035727
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00030764/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Zakup wraz z dostawą oleju napędowego (ON) autocysterną Wykonawcy do zbiornika Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu Lubelskim z siedzibą w Poniatowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00633124
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DT.ZP.2720.07.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia stanowi sukcesywna dostawa oleju napędowego ON do silników diesla pojazdów oraz sprzętów będących w posiadaniu przez Zamawiającego w 2025 r. Wykonawca zobowiązuje się do dostawy autocysterną oleju napędowego do zbiornika o pojemności 2500 litrów, zlokalizowanego w bazie Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu Lubelskim z siedzibą w Poniatowej, tj. Obwód Drogowo-Mostowy, mieszczącej się pod adresem: ul. Szkolna 28, 24-320 Poniatowa
4.5.3.) Główny kod CPV: 09100000-0 - Paliwa
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09134100-8 - Olej napędowy
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W wyniku przeprowadzonego postępowania Zamawiający w dniu 02.01.2025 r. dokonał wyboru oferty Wykonawcy Wach we Frampolu Sp. z o.o., ul. Marii Konopnickiej 7, 23-400 Biłgoraj. Następnie w dniu 09.01.2025 r. Zamawiający wyznaczył w/w Wykonawcy termin do podpisania umowy, tj. 13.01.2025 r. Wykonawca w dniu podpisania umowy uchylił się od jej podpisania, podając następujący powód: ,,Po dogłębnej analizie zapisów umowy przez nasz dział prawny jesteśmy zmuszeni odstąpić od podpisania umowy. Zawarte w niej zapisy m.in dotyczące zagadnień logistycznych mogą spowodować nieproporcjonalnie negatywne skutki finansowe zważywszy na dynamiczną sytuację na rynkach paliw. Umowa jest niesymetryczna i obwarowana wieloma karami, a wymagania dotyczące dyspozycyjności- realizacja w 24 godziny od zamówienia telefonicznego pod groźbą kary jest nie do przyjęcia. Ponadto ograniczone godziny dostaw: 7-15 to dodatkowe utrudnienie. Nasze doświadczenie w tym zakresie wskazuje, że niejednokrotnie w sytuacjach dynamicznie zmieniających się cen nie mamy wpływu na kolejki w oczekiwaniu na załadunki na naftobazach. Z przyczyn niezależnych od nas warunek zrealizowania dostawy w czasie poniżej 24 godzin od złożenia zamówienia może być często niemożliwy do wykonania, a minima logistyczne pojedynczych dostaw są zbyt małe żeby utrzymywać ciągłą gotowość do realizacji przedstawionej umowy”.Powyższy zapis przemawia o tym, że Wykonawca odstępuje od podpisania umowy. Zamawiający dokonując wyboru najkorzystniejszej oferty jednocześnie odrzucił Wykonawcę, tj. TANKBUD Andrzej Rosiński, ul. Kraczewicka 15, 24-320 Poniatowa. W postępowaniu złożono dwie oferty przez w/w Wykonawców. Odrzucenie oferty drugiego Wykonawcy uniemożliwia Zamawiającemu dokonanie ponownego badania i oceny ofert.
Z uwagi na powyższe okoliczności Zamawiający postanawia o unieważnieniu przedmiotowego postępowania.
| 2025-01-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |