Utwardzenie placów składowych i dróg dojazdowych przy hali materiałowo – sprzętowej i hali warsztatów PCEZ w Świdniku wraz z modernizacją budynku hali materiałowo – sprzętowej – Etap II

Powiat Świdnicki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00527132
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00527132/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-12-30 21:05
Lokalizacja
Świdnik, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-02af7e5a-1f9f-11ed-b950-8227d40187e8
Identyfikator
7122904539
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00527132 z dnia 2022-12-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Utwardzenie placów składowych i dróg dojazdowych przy hali materiałowo – sprzętowej i hali warsztatów PCEZ w Świdniku wraz z modernizacją budynku hali materiałowo – sprzętowej – Etap II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Świdnicki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019460

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Niepodległości 13

1.5.2.) Miejscowość: Świdnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-040

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@powiatswidnik.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiatswidnik.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/powiatswidnik

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utwardzenie placów składowych i dróg dojazdowych przy hali materiałowo – sprzętowej i hali warsztatów PCEZ w Świdniku wraz z modernizacją budynku hali materiałowo – sprzętowej – Etap II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-02af7e5a-1f9f-11ed-b950-8227d40187e8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00527132

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-12-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00311980/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WID.272.10.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1 Zadanie pod nazwą „Utwardzenie placów składowych i dróg dojazdowych przy hali materiałowo – sprzętowej i hali warsztatów PCEZ w Świdniku wraz z modernizacją budynku hali materiałowo – sprzętowej – Etap II”.
3.2 Przedmiotem zamówienia jest wykonanie:
- nowej konstrukcji nawierzchni dróg dojazdowych w ramach utwardzenia istniejącej nawierzchni
- utwardzenia placu położonego na działce 1765/98 – miejsce składowania soli
- utwardzenie placu na terenie działki 143/8
- poprawy stanu nawierzchni, usprawnienie komunikacji na terenie działek o numerach ewid. 1765/98; 143/8; 143/5.
3.3 Rozwiązanie sytuacyjne:
1) W ramach projektu na terenie działki 1765/98 zaprojektowano utwardzenie placu, na którym składowana będzie sól drogowa. Zaprojektowano utwardzenie o nawierzchni z betonu asfaltowego na podbudowie z kruszywa. Przed wykonaniem robót dokonać rozbiórki nawierzchni z płyt betonowych.
2) Na krawędzi placu i zjazdu z ulicy Warsztatowej zaprojektowano odwodnienie liniowe modułowe z otwieranym rusztem o szerokości 30cm i głębokości 30cm połączone ze zbiornikiem bezodpływowym w postaci studzienki zbiorczej. Odwodnienie liniowe i zbiornik bezodpływowy do wykonania z polimerobetonu. Nawierzchnia obramowana opornikiem betonowym 12x25cm ustawionym na ławie z betonu C12/15 wraz z oporem.
3) Przy krawędzi działki 143/12 zostało zaprojektowane utwardzenie drogi dojazdowej wraz ze zjazdem z ul. Warsztatowej. Szerokość drogi 6,0m i spadku jednostronnym skierowanym w stronę działki 143/8. Droga obramowana opornikiem betonowym 12x25cm ustawionym na ławie betonowej wraz z oporem. Na zjeździe od strony działki 143/8 zaprojektowano łuk kołowy o promieniu R=5,0m. Na zjeździe na krawędzi z ul. Warsztatową zaprojektowano ustawienie krawężnika najazdowego 15x22cm.
4) Na terenie działki 143/8 zaprojektowano drogę dojazdową o szerokości 5,0m wraz ze zjazdem z ul. Warsztatowej . Załamania zjazdu wyokrąglono łukiem kołowym o promieniu R=5,0m. Drogę i zjazd obramowano opornikiem 12x25cm, natomiast od strony ul. Warsztatowej zaprojektowano ustawienie krawężnika najazdowego 15x22cm o odsłonięciu h=4cm.
5) Przy granicy z działką 143/16 jako opór nawierzchni zaprojektowano obrzeże betonowe 8x30cm ustawione na ławie z betonu C12/15 wraz z oporem.
6) Projektowane utwardzenia dowiązać wysokościowo do istniejącego zagospodarowania. Nawierzchnię wykonać tak aby umożliwić odpływ wód opadowych do wpustów kanalizacji deszczowej znajdującej się na terenie działek 1765/98.
3.4 Uwaga: Materiał rozbiórkowy w postaci płyt betonowych 1x3 m należy złożyć w miejscu wskazanym przez Zamawiającego. Płyty betonowe stanowią własność Zamawiającego.
3.5 Konstrukcja nawierzchni zjazdu szerokości 5,0m (przekrój P3) i placów składowych:
- 4cm; warstwa ścieralna z AC 11S, KR1-2 wg WT-2:2014,
- 5 cm, warstwa wiążąca z AC 11W wg WT- 2:2014 ,
- 20 cm; warstwa z mieszanki kruszywa łamanego 0/31,5mm
- 15 cm; warstwa ulepszonego podłoża z piasku stablizowanego cementem wg. PN-S-96012:1997
3.6 Konstrukcja nawierzchni zjazdu szerokości 6,0m (przekrój P2):
- 4 cm; warstwa ścieralna z AC 11S, KR1-2 wg WT-2:2014,
3.7 Nawierzchnię zjazdów, placu od strony ul. Warsztatowej obramowano krawężnikiem betonowym najazdowym 15x22cm ustawionym na ławie z betonu C12/15 gr. 15cm.
3.8 Plac obramowano od strony działki 143/16 obrzeżem betonowym 8x30cm ustawionym na ławie betonu C12/15 wraz z oporem .
3.9 Zjazdy obramowano opornikiem betonowym 12x25cm ustawionym na ławie z betonu C12/15 gr. 15cm.
3.10 Spadek poprzeczny dostosowany do istniejącego zagospodarowania terenu.
3.11 Uwaga: Zamawiający może zdecydować o alternatywnym wykonaniu nawierzchni zjazdu (szer. 5 m) w przekroju P3
- z płyt betonowych „JOMB” 100x75x12,5cm z betonu B30
- z płyt betonowych „ MEBA” 60x40x12cm
Płyty ułożone na podbudowie z kruszywa łamanego 0/31,5mm grubości 30cm.
3.12 Do wyceny robót budowlanych należy przyjąć nawierzchnię podstawową z betonu asfaltowego.
3.13 Odwodnienie: Odwodnienie zjazdów, placów zapewnią przyjęte spadki podłużne i poprzeczne ze skierowaniem wód opadowych do wpustów ulicznych.
3.14 Kolizje: Na wjeździe od strony działki 143/16 znajduje się słup oświetleniowy, który do czasu budowy zostanie przestawiony.
3.15 Oznakowanie obszaru i miejsca prowadzonych robót należy do Wykonawcy.
3.16 Wykonawca w czasie trwania robót przejmuje odpowiedzialność za stan oznakowania i zabezpieczenia wykonywanych robót oraz zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wykonawca jest odpowiedzialny również za przejezdność i bezpieczeństwo ogólnodostępnego ruchu drogowego zgodnie z zatwierdzoną organizacją ruchu. Podczas prowadzenia robót nie dopuszcza się całkowitego zamknięcia drogi dla ruchu pojazdów (z wyjątkiem wykonywania bitumicznej warstwy ścieralnej)
3.17 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają następujące dokumenty:
a) projekt budowlany,
b) szczegółowa specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (SSTWiORB),
c) przedmiar robót.
3.18 Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania zgodnie z art. 257 Ustawy PZP.
3.19 Wykonawca, któremu zostanie udzielone zamówienie udzieli zamawiającemu gwarancji i rękojmi na okres zadeklarowany w ofercie. Minimalny wymagany okres gwarancji i rękojmi na wykonane roboty wynosi 36 miesięcy. Wykonawca może zaproponować dłuższy okres, przedłużając okres minimalny o dodatkowe 12 albo maksymalnie o 24 miesiące, co będzie uwzględnione podczas oceny i badania ofert na zasadach określonych w rozdziale KRYTERIA OCENY OFERT (sekcja 14 SWZ). Okres gwarancji równy jest okresowi rękojmi. Zamawiający wymaga gwarancji w formie pisemnej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający – stosownie do art. 222 ust. 3 ustawy Pzp – bezpośrednio przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia tj. 248026,31 zł.
Po analizie możliwości finansowych, Zamawiający stwierdził, iż w chwili obecnej nie ma możliwości zwiększenia kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację przedmiotu zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej (tj. do kwoty 363 113,47zł) zaoferowanej przezPrzedsiębiorstwo Robót Drogowych Piotr Bąk Ul. Jaworowskiego 1/20 20-612 Lublin.
2022-12-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane