Konserwacja oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie Gminy Miejskiej Wągrowiec na urządzeniach pozostających we władaniu ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. oraz będących majątkiem Gminy
Gmina Miejska Wągrowiec
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00035877
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00035877/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-15 13:00
- Lokalizacja
- Wągrowiec, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a53b41b0-091a-4336-8be4-90607e3887e2
- Identyfikator
- 7661972436
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00035877 z dnia 2025-01-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Konserwacja oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie Gminy Miejskiej Wągrowiec na urządzeniach pozostających we władaniu ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. oraz będących majątkiem Gminy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Wągrowiec
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570791282
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Tadeusza Kościuszki 15a
1.5.2.) Miejscowość: Wągrowiec
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-100
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wagrowiec.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wagrowiec.eu/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Konserwacja oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie Gminy Miejskiej Wągrowiec na urządzeniach pozostających we władaniu ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. oraz będących majątkiem Gminy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a53b41b0-091a-4336-8be4-90607e3887e2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00035877
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00028643/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 Konserwacja oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie miasta Wągrowiec stanowiących właśność ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. w 2025r.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00656316
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Postępowanie wszczęte na podstawie art. 305 pkt 1) w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1) lit. a) i lit. b) ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320), dalej Prawo zamówień publicznych. Powołany powyżej art. 214 ust. 1 pkt. 1) lit. a) i lit. b) Prawa zamówień publicznych stanowi, że Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli tylko jeden Wykonawca może wykonać świadczenie będące przedmiotem zamówienia z przyczyn:
a) technicznych o obiektywnym charakterze,
b) związanych z ochroną praw wyłącznych, wynikających z odrębnych przepisów, - jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.
Uzasadnienie w Sekcji VI Informacje dodatkowe
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SZ.271.23.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi konserwacji oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie Gminy Miejskiej Wągrowiec na urządzeniach pozostających we władaniu ENEA Oświetlenie sp. z o.o. oraz na urządzeniach będących majątkiem Gminy.
2. Zamawiający zleca, a Wykonawca podejmuje się wykonania usługi w zakresie utrzymania i konserwacji oświetlenia drogowego zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności z:
a. Ustawą z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t. j. Dz. U. z 2024 poz. 266 z późn. zm.),
b. Instrukcją organizacji bezpiecznej pracy przy urządzeniach elektroenergetycznych w ENEA Oświetlenie sp. z o.o. ,
c. Instrukcją organizacji bezpiecznej pracy przy urządzeniach i instalacjach energetycznych w ENEA Operator Sp. z o.o. w ENEA Operator Sp. z o.o.,
d. Instrukcja eksploatacji linii Instrukcja eksploatacji linii i urządzeń oświetlenia drogowego w ENEA Oświetlenie sp. z o.o. urządzeń oświetlenia drogowego w ENEA Oświetlenie sp. z o.o.,
e. Instrukcją ruchu i eksploatacji sieci dystrybucyjnej ENEA Operator Sp. z o.o. oraz Instrukcją ruchu i eksploatacji sieci dystrybucyjnej ENEA Operator Sp. z o.o. oraz z zaleceniami i wytycznymi Zamawiającego.
3. Eksploatacją zostają objęte urządzenia oświetlenia drogowego pozostające we władaniu ENEA Oświetlenie sp. z o.o. w obszarze administrowanym przez Gminę Miejską Wągrowiec.
4. Przedmiot umowy podzielony jest na dwie części:
a. część pierwsza obejmuje zakres stałych czynności nakazanych prawem i zabiegów obligatoryjnych. Ta część umowy ma charakter stały w czasie obowiązywania umowy i objęta jest wynagrodzeniem ryczałtowym.
b. część druga obejmuje wszelkie działania nie objęte częścią pierwszą, uruchamiane każdorazowo na podstawie zleceń przekazywanych przez Zamawiającego.
5. Wykonawca prowadzi, a Zamawiający umożliwia eksploatację urządzeń objętych umową w sposób zapewniający:
a. bezpieczeństwo obsługi i otoczenia,
b. optymalną żywotność urządzeń,
c. utrzymanie efektywności i jakości urządzeń oświetlenia drogowego,
d. zachowanie wymagań ochrony środowiska,
e. bezpieczną i ekonomiczną pracę urządzeń,
f. racjonalne i oszczędne użytkowanie energii elektrycznej.
Przedmiot zamówienia obejmuje następujące rodzaje instalacji oświetleniowej:
- punkty świetlne (oprawy) 1538 szt.,
- linie oświetleniowe kablowe 33,70 km,
- linie oświetleniowe napowietrzne 19,04 km,
- obwody oświetleniowe 91 szt.,
- uziemienia robocze inst. oświetleniowej 577 szt.,
- szafki oświetleniowe (rozdzielnic zasilających) 43 szt.,
- słupy na linii wspólnej należące do ENEA Operator, wykorzystanych do montażu opraw 399 szt.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENEA OŚWIETLENIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8521962912
7.3.4) Miejscowość: Szczecin
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 300000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-31| 2025-01-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |