Dystrybucja energii elektrycznej od dnia 01.01.2025 r. dla ZUH Komunalnik Sp. z o.o.
ZAKŁAD USŁUGOWO-HANDLOWY "KOMUNALNIK" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00035984
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00035984/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-01-15 13:14
- Lokalizacja
- Recz, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-edb0551d-6ac3-48a7-938f-b3016ccef877
- Identyfikator
- 5941520680
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00035984 z dnia 2025-01-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dystrybucja energii elektrycznej od dnia 01.01.2025 r. dla ZUH Komunalnik Sp. z o.o.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD USŁUGOWO-HANDLOWY "KOMUNALNIK" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 812695746
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Ratuszowa 7
1.5.2.) Miejscowość: Recz
1.5.3.) Kod pocztowy: 73-210
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: komunalnikrecz@idsl.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.komunalnikrecz.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
spółka z ograniczoną odpowiedzialnością własność jednostek samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dystrybucja energii elektrycznej od dnia 01.01.2025 r. dla ZUH Komunalnik Sp. z o.o.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-edb0551d-6ac3-48a7-938f-b3016ccef877
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00035984
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00655769/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 dystrybucja energii elektrycznej od dnia 01.01.2025 r. dla ZUH Komunlanik Sp. z o.o.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Enea Operator sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu jest jedynym podmiotem uprawnionym do świadczenia usługi przesyłu
(dystrybucji) energii elektrycznej do punktów poboru podłączonych do sieci Operatora. Wykonawca jako jedyny podmiot
posiada koncesję na dystrybucję energii elektrycznej na obszarze, na którym znajdują się punktu poboru objęte niniejszym
postępowaniem. Prezes Urzędu Zamówień Publicznych i Prezes Urzędu Regulacji energetyki we wspólnym komunikacie z
dnia 24.04.2008r. w sprawie stosowania przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych w zakresie dostaw energii
elektrycznej jednoznacznie wskazali, że o ile istnieje możliwość wyboru sprzedawcy energii elektrycznej, to brak jest
możliwości wyboru przedsiębiorstwa energetycznego zajmującego się świadczeniem usługi dystrybucji lub przesyłania
energii elektrycznej.
Podstawa prawna zastosowania trybu z wolnej ręki:
art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1 a ustawy Pzp
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 2964/DT/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot postępowania: dystrybucja energii elektrycznej od dnia 01.01.2025r.
Dystrybucja - rozumiana jako transport / przesył energii za pomocą linii energetycznych wysokiego, średniego i niskiego
napięcia
4.5.3.) Główny kod CPV: 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 1
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Enea Operator Sp. zo.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7822377160
7.3.4) Miejscowość: Poznań
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 184532,82 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2026-12-31SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
umowy zawarte na czas nieokreślony. zawarto w sumie 24 umowy na świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej.Umowy podpisywane były w dniach: 12.12.2024, 17.12.2024 i 18.12.2024
| 2025-01-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |