Odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Pilzno - w roku 2025

Gmina Pilzno

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00036002
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00036002/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-15 13:17
Lokalizacja
Pilzno, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2cbd55a9-cc02-43e9-a401-fe93a7b5d139
Identyfikator
8722219344
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

Wykonawcy

1 przyznane

MIEJSKI ZAKŁAD KOMUNALNY PILZNO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄStrzegocice, PL · lot 0
1 972 706,66 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00036002 z dnia 2025-01-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Pilzno - w roku 2025

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pilzno

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851661197

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 6

1.5.2.) Miejscowość: Pilzno

1.5.3.) Kod pocztowy: 39-220

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gminapilzno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pilzno.um.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Pilzno - w roku 2025

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2cbd55a9-cc02-43e9-a401-fe93a7b5d139

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00036002

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00043378/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.3.4 Odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Pilzno - w roku 2025

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00654091

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Gmina Pilzno jest Zamawiającym, o którym mowa w art. 4 ustawy Pzp i zamierza udzielić zamówienia osobie prawnej tj.
Miejskiemu Zakładowi Komunalnemu Pilzno Sp. z o.o. (Wykonawca). Wykonawca jest spółką prawa handlowego, w której
100% udziałów należy do Gminy Pilzno.
Gmina Pilzno sprawuje nad Wykonawcą kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami,
polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami
Wykonawcy. Ponadto w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
Ponad 90% działalności Wykonawcy dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez Gminę Pilzno.
Biorąc powyższe pod uwagę spełnione są wszystkie warunki określone w art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Pzp.
Przedmiot zamówienia zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt. 3 ustawy o samorządzie gminnym należy do zadań własnych gminy o
zasadniczym znaczeniu z zakresu gospodarki komunalnej.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.2710.28.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Pilzno w okresie od 01-01-2025 r. do 31-12-2025 r.
Przedmiot zamówienia obejmuje odbieranie odpadów komunalnych pochodzących z wszystkich nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy. Obecnie na terenie gminy zameldowanych jest ok. 18 tys. osób, natomiast 15 276 osób (4 596 nieruchomości) objętych jest usługą odbierania odpadów komunalnych. Na terenie Gminy Pilzno znajdują się dwa bloki mieszkalne tj. w m. Pilzno i w m. Strzegocice.
Szacowana (planowana) masa odpadów przewidziana do odbioru:
- 20 03 01 niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne: 1500 Mg,
- 15 01 01 opakowania z papieru i tektury: 12 Mg,
- 15 01 02, ex 15 01 06 opakowania z tworzyw sztucznych, metale, opakowania wielomateriałowe: 400 Mg,
- 15 01 07 opakowania ze szkła: 250 Mg,
- 20 01 32 przeterminowane leki: 0,400 Mg,
- 20 01 34 zużyte baterie: 0,6 Mg,
- ex 20 01 99 popioły: 70 Mg,
- 20 02 01 odpady ulegające biodegradacji: 130 Mg.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Miejski Zakład Komunalny Pilzno Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8721659408

7.3.4) Miejscowość: Strzegocice

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1972706,66 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-31
2025-01-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi