Dostawa gazu płynnego propan do Domu Pomocy Społecznej w Zagórowie w 2025 roku
Dom Pomocy Społecznej w Zagórowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00036268
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00036268/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-01-15 13:44
- Lokalizacja
- Zagórów, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-024d2d8e-7362-4d13-8500-0767bdb241c2
- Identyfikator
- 6671054842
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00036268 z dnia 2025-01-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa gazu płynnego propan do Domu Pomocy Społecznej w Zagórowie w 2025 roku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Dom Pomocy Społecznej w Zagórowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001182078
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Konstantego Lidmanowskiego 4
1.5.2.) Miejscowość: Zagórów
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-410
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.5.7.) Numer telefonu: 632761023
1.5.8.) Numer faksu: 632761023
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zagorow@domypomocy.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zagorow.domypomocy.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-024d2d8e-7362-4d13-8500-0767bdb241c21.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
pomoc społeczna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa gazu płynnego propan do Domu Pomocy Społecznej w Zagórowie w 2025 roku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-024d2d8e-7362-4d13-8500-0767bdb241c2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00036268
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00054094/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Dostawa gazu płynnego propan do Domu Pomocy Społecznej w Zagórowie w 2025 roku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00585098
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DPS.ZP.01.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 208299,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia publicznego jest sukcesywna dostawa gazu płynnego propan do celów grzewczych obejmująca zadanie pod nazwą: „Dostawa gazu płynnego propan do Domu Pomocy Społecznej w Zagórowie w 2025 roku”.
2. Rodzaj zamówienia publicznego oraz nazwa i kod dotyczące przedmiotu zamówienia publicznego - zgodnie z nomenklaturą określoną we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV):
1) Rodzaj zamówienia publicznego: dostawy.
2) Nazwa i kod CPV zamówienia publicznego: Propan - 09122100-1.
3. Gaz płynny propan opisany jest kodem CN: 27111294.
4. Zamawiający ustala maksymalny zakres zamówienia publicznego dla gazu płynnego propan w 2025 roku w ilościach: 91 000,00 litrów.
5. Zamawiający dopuszcza zmniejszenie zakresu zamówienia w 2025 roku. Ograniczenie zakresu zamówienia nie przekroczy 15,00% ilości gazu płynnego propan określonej w pkt 4 wyżej. Z tytułu zmniejszonej ilości dostawy gazu płynnego propan nie przysługuje Wykonawcy wynagrodzenie ani żadne roszczenie cywilno-prawne.
6. Zamawiający przewiduje prawo opcji w 2025 roku.
1) Zamawiający, stosownie do art. 441 ustawy Pzp, przewiduje możliwość zwiększenia zakresu zamówienia polegającą na zwiększeniu gazu płynnego propan do 5,00% ilości wskazanej w pkt 4 wyżej, wraz z możliwością odpowiedniego zwiększenia łącznego maksymalnego wynagrodzenia Wykonawcy za wykonanie zwiększonego zakresu dostaw na warunkach określonych w umowie. Prognozowana maksymalna opcja dla maksymalnej ilość gazu płynnego propan przewidzianej do zakupu w 2025 roku: 4 550,00 litrów.
2) Zamawiający będzie uprawniony do skorzystania z opisanego powyżej prawa opcji w sytuacji, w której prognozowana ilość gazu płynnego propan w okresie realizacji umowy (i przed nadejściem jej terminu końcowego) osiągnie ilości maksymalne.
3) Zamawiający nie będzie zobligowany do skorzystania z zastrzeżonego w umowie prawa opcji a Wykonawca nie będzie uprawniony, aby dochodzić z tego tytułu jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego.
4) Zamawiający ma prawo do skorzystania z prawa opcji w sytuacji wystąpienia większego aniżeli przewidywane zapotrzebowania na dostawy gazu płynnego propan spowodowanego np. warunkami atmosferycznymi lub uruchomieniem dodatkowego źródła ciepła, czego nie można będzie przewidzieć przy zawarciu umowy.
5) Skorzystanie z prawa opcji zostanie przez Zamawiającego poprzedzone stosownym powiadomieniem skierowanym do Wykonawcy drogą elektroniczną (e-mailowo), z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem. W treści powiadomienia, o którym mowa w zdaniu poprzednim, Zamawiający może wskazać okres na jaki uruchamia prawo opcji, który nie będzie dłuższy niż okres na jaki zostanie zawarta umowa między Zamawiającym a Wykonawcą.
6) Rozliczenie za dostawę gazu płynnego propan w ramach uruchomionego prawa opcji będzie dokonywane przy zastosowaniu ceny jednostkowej za 1 litr gazu płynnego propan wskazanej w umowie, według analogicznych reguł odnoszących się do podstawowego zakresu zamówienia.
7. Gaz płynny propan musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą (PN-C-96008:1998P) w sprawie wymagań jakościowych dotyczących składu i wartości opałowych. Charakteryzować ma się m.in.:
- zawartość węglowodorów C3 - jednostka % (m/m) - nie mniej niż 90,00,
- gęstość w 15,6 °C - jednostka (t/m3 ) - nie mniej niż 0,495,
- wartość opałowa - jednostka (kJ/kg) - nie mniej niż 45 640,
- prężność absolutna par w -15 °C - jednostka (MPa) - nie mniej niż 0,20.
8.Przedmiot zamówienia publicznego będzie dostarczany sukcesywnie w postaci jednostkowych dostaw, w ilościach i datach ustalonych przez Zamawiającego. Orientacyjna wielkość jednorazowego zamówienia to 10 000,00 litrów.
9.Dostawy będą realizowane w dniach: od poniedziałku do piątku (oprócz sobót i dni ustawowo wolnych od pracy), w godzinach: od 7:00 do 15:00, po wcześniejszym zgłoszeniu zapotrzebowania drogą elektroniczną (e-mailowo) przez wyznaczonego pracownika Zamawiającego.
Termin realizacji jednostkowej dostawy nie może być dłuższy niż 4 dni od dnia zgłoszenia zapotrzebowania drogą elektroniczną (e-mailowo).
Termin realizacji jednostkowej dostawy określony wyżej liczony jest od dnia następującego po dniu zgłoszenia zapotrzebowania drogą elektroniczną (e-mailowo), w termin ten nie wliczane są soboty i dni ustawowo wolne od pracy.
10.Miejscem dostawy przedmiotu zamówienia publicznego będzie: Dom Pomocy Społecznej
w Zagórowie, ul. Konstantego Lidmanowskiego 4, 62-410 Zagórów.
11.Ilość i pojemność zbiorników na gaz płynny propan w miejscu dostawy określonym wyżej: 4 zbiorniki o pojemności 6 700,00 litrów każdy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09122100-1 - Propan
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 218263,50 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 346983,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 218263,50 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GASPOL SPÓŁKA AKCYJNA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7790020583
7.3.3) Ulica: AL. JANA PAWŁA II 80
7.3.4) Miejscowość: WARSZAWA
7.3.5) Kod pocztowy: 00-175
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 218263,50 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-31| 2025-01-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |