Świadczenie usług serwisu i rozwoju systemu DOM5 w 2025 roku
GMINA BYTOM - BYTOMSKIE MIESZKANIA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00036293
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00036293/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-15 13:46
- Lokalizacja
- Bytom, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d8edd23c-2220-40ba-9b72-60b0d83136a8
- Identyfikator
- 6263001827
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00036293 z dnia 2025-01-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług serwisu i rozwoju systemu DOM5 w 2025 roku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BYTOM - BYTOMSKIE MIESZKANIA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 242615406
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 54b
1.5.2.) Miejscowość: Bytom
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-909
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@bm.bytom.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.bm.bytom.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług serwisu i rozwoju systemu DOM5 w 2025 roku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d8edd23c-2220-40ba-9b72-60b0d83136a8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00036293
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00045473/37/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.8 Świadczenie usług serwisu i rozwoju systemu DOM5 w 2025 roku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Serwis oprogramowania zintegrowanego systemu informatycznego systemu Dom 5 obejmuje pomoc w zakresie obsługi systemu, aktualizacje systemu wynikające ze zmian regulacji prawnych, usprawnienia istniejących funkcjonalności zwiększające ergonomię korzystania z systemu.
Zgodnie z przepisami ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych czynności związane z wprowadzeniem zmian do programu objęte są ochroną prawno-autorską i mieszczą się w granicach uprawnień przysługujących twórcy, któremu przysługują autorskie prawa majątkowe do oprogramowania.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP-WR-17/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług serwisu i rozwoju systemu DOM5 w 2025 roku. Serwis oprogramowania systemu DOM5 obejmuje
w szczególności:
1) usuwanie błędów w działaniu oprogramowania;
2) dostarczanie uaktualnień do najnowszych wersji Systemu DOM5;
3) wskazywanie rozwiązań zastępczych w użytkowaniu Systemu DOM5 na czas usuwania nieprawidłowości;
4) realizację zgłoszeń Zamawiającego dotyczących aktualizacji Systemu DOM5 o zmiany zachodzące w obowiązujących przepisach,
5) usuwanie podatności i innych zagrożeń w zakresie bezpieczeństwa informacji;
6) konsultacje techniczne i merytoryczne (w tym udział specjalistów Wykonawcy w rozwiązywaniu problemów w zakresie działania oprogramowania, zgłaszanych przez Zamawiającego oraz współdziałaniu z pracownikami Zamawiającego w diagnozowaniu przyczyny usterek).
4.5.3.) Główny kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
72253200-5 - Usługi w zakresie wsparcia systemu
72253100-4 - Usługi pomocy komputerowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Aleksandra Wojda, Magdalena Bednarczyk, Marcin Wojda prowadzącymi wspólnie działalność gospodarczą w ramach spółki cywilnej SACER
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Sacer s.c.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5860052223
7.3.4) Miejscowość: Gdynia
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 344985,48 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-31SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
cd. uzasadnienie zastosowania trybu udzielenia zamówienia w sytuacji gdy proponuje się wybór trybu niekonkurencyjnego: Tym samym występuje tu sytuacja analogiczna do obowiązujących przepisów prawa ustawy z dnia 11 września 2011 r. Prawo zamówień publicznych, gdzie Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli (…) dostawy, usługi (…) mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn: (…) związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów - jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia. Firma SACER S.C. z siedzibą w Gdyni przy ul. Waszyngtona 34/36 posiada autorskie prawa majątkowe do zintegrowanego systemu informatycznego „DOM 5”, zaś Bytomskie Mieszkania korzystają z tego oprogramowania na podstawie bezterminowej licencji nr L324. Z uwagi na fakt, iż SACER S.C. na podstawie przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jako uprawniony do dysponowania autorskimi prawami majątkowymi do ww. oprogramowania jest jedynym podmiotem, który może wykonać przedmiotowe zamówienie. W związku z ww. faktem, z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze oraz z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych, istnieje tylko jeden Wykonawca SACER S.C., który może zrealizować przedmiotowe zamówienie.| 2025-01-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |