WYKONANIE WINDY W BUDYNKU URZĘDU GMINY PRZY UL. KSIĘCIA LUDWIKA I 3.

GMINA LUBIN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00006539
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00006539/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-01-03 15:16
Lokalizacja
Lubin, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3b28a402-7b81-11ed-94da-6ae0fe5e7159
Identyfikator
6922256461
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00006539 z dnia 2023-01-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
WYKONANIE WINDY W BUDYNKU URZĘDU GMINY
PRZY UL. KSIĘCIA LUDWIKA I 3.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LUBIN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647541

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Księcia Ludwika I 3

1.5.2.) Miejscowość: Lubin

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-300

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.) Numer telefonu: 768403100

1.5.8.) Numer faksu: 768403140

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@ug.lubin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.ug.lubin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ug-lubin.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

WYKONANIE WINDY W BUDYNKU URZĘDU GMINY
PRZY UL. KSIĘCIA LUDWIKA I 3.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3b28a402-7b81-11ed-94da-6ae0fe5e7159

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00006539

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-01-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024922/18/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Wykonanie windy w budynku urzędu Gminy przy ul. Księcia Ludwika I 3

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Na realizację zadania Zamawiający uzyskał grant w ramach projektu „Dostępny samorząd-granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach działania 2.18 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00496232

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR.271.52.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa szybu oraz dostarczenie i montaż windy osobowej w budynku Urzędu Gminy Lubin. W ramach przedmiotowej inwestycji zaprojektowano szyb windowy od poziomu piwnic do poziomu 3 piętra. Szyb projektuje się jako murowany z bloczków betonowych przewiązany wieńcami
i trzpieniami żelbetowymi. Zakres robót do wykonania obejmuje między innymi następujące podstawowe elementy:
• roboty rozbiórkowe,
• roboty budowlane w zakresie budowy fundamentu, ścian fundamentowych i nadziemnych szybu, stropodachu oraz ścianek działowych w pomieszczeniach, z których wydzielany jest szyb windy,
• dostarczenie i montaż drzwi w pomieszczeniach powstałych po wydzieleniu szybu,
• dostarczenie i montaż elektrycznego dźwigu osobowego o udźwigu 630kg lub 8 osób,
• budowę wewnętrznej linii zasilającej,
• przebudowę istniejącej rozdzielnicy,
• wykonanie oświetlenia,
• roboty wykończeniowe i porządkowe.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi udostępniona ze SWZ dokumentacja techniczna.
Wymagane cechy robót budowlanych zamawiający określił w ww. dokumentach.
W celu dostosowania funkcjonalności obiektów dla potrzeb wszystkich użytkowników w tym osób niepełnosprawnych, zaprojektowano obiekt budowlany bez barier architektonicznych.
Na realizację zadania Zamawiający uzyskał grant w ramach projektu „Dostępny samorząd-granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach działania 2.18 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. W związku z powyższym przeprowadzono audyt w zakresie dostępności architektonicznej oraz komunikacyjno-informacyjnej, w którym określono m.in. warunki szczegółowe dotyczące kabiny dźwigu osobowego. Wymagania szczegółowe dotyczące kabiny stanowią załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnił postępowanie, na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp – cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.

Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości 522 663,51 zł brutto.
Ceny wszystkich ofert złożonych w postępowaniu przekraczają kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Wobec tego należy przyjąć, iż zaszły przesłanki unieważnienia postępowania polegające na tym, iż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Ponieważ Zamawiający nie może zwiększyć kwoty jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, postanawia jak wyżej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 621000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1492240,27 PLN

2023-01-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane