Rozbudowa drogi powiatowej nr 1356K w km od 0+842,00 do km 1+431,00-odcinek 1 ul. Braci Saków w km od 0+000,00 do km 0+452,25, odcinek 2 ul. Okrężna w km 0+000,00 do 0+137,26, z budową ronda.
Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00007639
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00007639/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-01-04 10:06
- Lokalizacja
- Tarnów, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b06fb433-6718-11ed-aea3-5a7c432eaced
- Identyfikator
- 8731011086
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00007639 z dnia 2023-01-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi powiatowej nr 1356K w km od 0+842,00 do km 1+431,00-odcinek 1 ul. Braci Saków w km od 0+000,00 do km 0+452,25, odcinek 2 ul. Okrężna w km 0+000,00 do 0+137,26, z budową ronda.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 122680121
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bernardyńska 24
1.5.2.) Miejscowość: Tarnów
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-100
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.5.7.) Numer telefonu: 14 6883100
1.5.8.) Numer faksu: 14 6883115
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: b.kurzyp@zdik.tarnow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdik.tarnow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa drogi powiatowej nr 1356K w km od 0+842,00 do km 1+431,00-odcinek 1 ul. Braci Saków w km od 0+000,00 do km 0+452,25, odcinek 2 ul. Okrężna w km 0+000,00 do 0+137,26, z budową ronda.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b06fb433-6718-11ed-aea3-5a7c432eaced
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00007639
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-01-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00021875/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Rozbudowa drogi powiatowej nr 1356K w km od 0+842,00 do km 1+431,00-odcinek 1 ul.Braci Saków w km od 0+000,00 do km 0+452,25, odcinek 2 ul.Okrężna w km 0+000,00 do 0+137,26, z budową ronda.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00446242/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDiK.DZ.271.58.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 18195956,07 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Na przedmiot zamówienia składa się rozbudowa drogi powiatowej nr 1356 i 1357 ul. Braci Saków w km od 0+000,00 do 0+567,07 i drogi powiatowej nr 1356 ul. Okrężna w km 0+000,00 do 0+137,26 w Tarnowie obejmujące m.in.:
1) rozbudowę ul. Braci Saków do drogi o przekroju ulicznym jednojezdniowym, dwukierunkowym, dwupasowym wraz z budową i rozbudową ciągów pieszych, ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych,
2) rozbudowę ul. Okrężnej do drogi o przekroju ulicznym jednojezdniowym, dwukierunkowym, czteropasowym z budową i rozbudową ciągów pieszych, ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych,
3) rozbudowę dróg: ul. J. Nakończego, ul. Sióstr Służebniczek, dwóch odcinków ul. Podmiejskiej, ul. Kosynierów, ul. Przekątnej,
4) budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Braci Saków i Okrężnej,
5) rozbudowę i budowę skrzyżowań wraz z budową placów do zawracania,
6) budowę zatok autobusowych wraz z peronami przystankowymi,
7) przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych oraz dojść do posesji,
8) budowę kanalizacji deszczowej,
9) przebudowę sieci kanalizacji ogólnospławnej,
10) przebudowę sieci wodociągowej,
11) przebudowę sieci gazowej,
12) przebudowę sieci elektroenergetycznej,
13) przebudowę sieci teletechnicznej,
14) rozbiórkę, budowę i przebudowę oświetlenia ulicznego,
15) budowę kanału technologicznego,
16) rozbiórkę obiektów kubaturowych, ogrodzeń, bram i furtek i innych obiektów,
17) zabezpieczenie infrastruktury technicznej,
18) wycinkę drzew, mechaniczne karczowanie pni, cięcie korekcyjne korony drzew w terminach określonych w obowiązujących przepisach i decyzji ZRID, w szczególności z uwzględnieniem konieczności wykonania wycinki drzew poza okresem lęgowym ptaków. W przypadku wycinki drzew dziuplastych o średnicy powyżej 30 cm, Wykonawca zapewni wykonanie przez specjalistę entomologa oceny pod kątem zasiedlenia ich przez pachnicę dębową,
19) opracowanie projektu oraz wprowadzenie czasowej organizacji ruchu drogowego wraz
z zabezpieczeniem i oznakowaniem terenu oraz jej aktualizację w trakcie realizacji budowy w zależności od bieżących potrzeb. Nie dopuszcza się całkowitego zamknięcia przekroju jezdni uniemożliwiającego przejazd pojazdów.
20) wprowadzenie stałej organizacji ruchu drogowego,
21) zabezpieczenie drzew i krzewów w sposób gwarantujący ich skuteczną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 i 2 do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy – załącznik nr 3 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232310-8 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 23157707,92 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 24553526,76 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 23157707,92 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Eurovia Polska S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 272885401
7.3.3) Ulica: Irysowa 1
7.3.4) Miejscowość: Kobierzyce
7.3.5) Kod pocztowy: 55-040
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
całość zamówienia za wyjątkiem robót bitumicznych
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-12-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 23157707,92 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
1. Pełna nazwa zamówienia: „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1356K w km od 0+842,00 do km 1+431,00 - odcinek 1 ul. Braci Saków w km od 0+000,00 do km 0+452,25, odcinek 2 ul. Okrężna w km 0+000,00 do 0+137,26, budowa skrzyżowania o ruchu okrężnym z drogą powiatową nr 1357K w km 0+979,00 - odcinek 3 ul. Braci Saków w km od 0+000,00 do km 0+114,82 wraz z budową oświetlenia ulicznego, kanału technologicznego, kanalizacji deszczowej i przebudową niezbędnej infrastruktury w miejscowości Tarnów, Miasto Tarnów” w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja ulic Braci Saków i Okrężnej wraz z budową ronda” (nazwa skrócona ze względu na ograniczoną ilość znaków w formularzu).| 2023-01-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |