Budowa sal gimnastycznych z zapleczem szatniowym w formule „zaprojektuj i wybuduj”, z podziałem na 2 zadania

Gmina Kalwaria Zebrzydowska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00036839
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00036839/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-01-15 14:40
Lokalizacja
Kalwaria Zebrzydowska, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1b8b2ab6-c32d-40b2-acef-612b15604135
Identyfikator
5511158182
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne elektryczneRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty malarskie i szklarskiePokrywanie podłóg i ścianRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeUsługi architektoniczne i podobneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi nadzoru budowlanegoUsługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

Wykonawcy

2 przyznane

GAWLIK INWESTYCJE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSkidziń, PL · lot 0
3 970 578,01 PLN
ARTUR ŚWIERKOSZMaków Podhalański, PL · lot 1
4 752 387,85 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00036839 z dnia 2025-01-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa sal gimnastycznych z zapleczem szatniowym w formule „zaprojektuj i wybuduj”, z podziałem na 2 zadania

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kalwaria Zebrzydowska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182060

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 7

1.5.2.) Miejscowość: Kalwaria Zebrzydowska

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-130

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.7.) Numer telefonu: 338766218

1.5.8.) Numer faksu: 338766301

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kalwaria-zebrzydowska.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kalwaria-zebrzydowska.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1b8b2ab6-c32d-40b2-acef-612b15604135

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa sal gimnastycznych z zapleczem szatniowym w formule „zaprojektuj i wybuduj”, z podziałem na 2 zadania

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1b8b2ab6-c32d-40b2-acef-612b15604135

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00036839

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00032701/20/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.19 Budowa sal gimnastycznych z zapleczem szatniowym w formule „zaprojektuj i wybuduj”, z podziałem na 2 zadania

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00609010

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.23.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 7631236,27 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa sali gimnastycznej z zapleczem szatniowym przy Zespole Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim wraz z zapleczem sanitarno – szatniowym i łącznikiem: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami oraz wykonanie na jej podstawie robót budowlano – montażowych i przekazanie do użytkowania inwestycji pn.: „Budowa wielofunkcyjnej sali gimnastycznej o wymiarach pola gry min. 12 m x 24 m przy Zespole Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim wraz z zapleczem sanitarno – szatniowym, a także budowa łącznika do istniejącego budynku szkoły wraz z instalacjami oraz niezbędnym zagospodarowaniem terenu” zgodnie z założeniami programu: „Program Olimpia – Program budowy przyszkolnych sal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”.
Na terenie objętym opracowaniem znajduje się budynek Zespołu Szkół nr 7 pełniący funkcję dydaktyczną i mieszczący oddział przedszkola oraz budynek świetlicy wspomagającej działalność placówki oświatowej będący miejscem okazjonalnych spotkań miejscowej społeczności oraz stowarzyszeń. Przedmiotem zadania inwestycyjnego jest budowa obiektu kubaturowego przeznaczonego do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego, treningów i zawodów sportowych, z co najmniej jednym pomieszczeniem wielkoprzestrzennym o wymiarach pola gry minimum 24 m x 12 m z zapleczem sanitarno – szatniowym oraz budowa łącznika do istniejącego budynku Szkoły Podstawowej. Przewiduje się budowę jednokondygnacyjnego budynku sali gimnastycznej wraz z zapleczem oraz budowę łącznika do istniejącego budynku Szkoły Podstawowej. Konstrukcja dachu sali gimnastycznej z drewna klejonego. Przekrycie budynku sali gimnastycznej, zaplecza i łącznika z blachy płaskiej na rąbek nawiązującej do pokrycia budynku szkoły. W związku z planowaną budową łącznika nastąpi funkcjonalne połączenie obiektu planowego i istniejącego. Włączenie w istniejący obiekt nastąpi w obszarze komunikacji ogólnodostępnej. Konieczne będzie wykonanie niezbędnych prac wyburzeniowych i demontażowych w miejscu włączenia łącznika oraz wykonanie prac budowlano-remontowych w obrębie ściany zewnętrznej będących skutkiem planowanych robót. Szczegółowy opis w znajduje się w Programie funkcjonalno-użytkowym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

4.5.5.) Wartość części: 3453182,29 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa sali gimnastycznej z zapleczem szatniowym przy Zespole Szkolno Przedszkolnym w Zarzycach Wielkich wraz z zapleczem sanitarno – szatniowym i łącznikiem:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami oraz wykonanie na jej podstawie robót budowlano – montażowych i przekazanie do użytkowania inwestycji pn.: „Budowa wielofunkcyjnej sali gimnastycznej o wymiarach pola gry min. 12 m x 24 m przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym wraz z zapleczem sanitarno – szatniowym, a także budowa łącznika do istniejącego budynku szkoły wraz z instalacjami oraz niezbędnym zagospodarowaniem terenu” zgodnie z założeniami programu: „Program Olimpia – Program budowy przyszkolnych sal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”.
Przedmiotem zadania inwestycyjnego jest budowa obiektu kubaturowego przeznaczonego do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego, treningów i zawodów sportowych, z co najmniej jednym pomieszczeniem wielkoprzestrzennym o wymiarach pola gry minimum 24 m x 12 m z zapleczem sanitarno – szatniowym oraz budowa łącznika do istniejącego budynku Szkoły Podstawowej. Na terenie objętym opracowaniem znajduje się budynek Zespołu Szkolno - Przedszkolnego pełniący funkcję dydaktyczną. Przewiduje się budowę jednokondygnacyjnego budynku sali gimnastycznej wraz z częściowo podpiwniczonym zapleczem oraz budowę nadziemnego łącznika do istniejącego budynku Szkoły Podstawowej. Konstrukcja dachu sali gimnastycznej z drewna klejonego. Przekrycie budynku sali gimnastycznej z blachy płaskiej na rąbek. W związku z planowaną budową łącznika nastąpi funkcjonalne połączenie obiektu planowego i istniejącego. Włączenie w istniejący obiekt nastąpi w obszarze komunikacji ogólnodostępnej. Konieczne będzie wykonanie niezbędnych prac wyburzeniowych i demontażowych w miejscu włączenia łącznika oraz wykonanie prac budowlano-remontowych w obrębie ściany zewnętrznej i dachu będących skutkiem planowanych robot. Szczegółowy opis w znajduje się w Programie funkcjonalno-użytkowym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

4.5.5.) Wartość części: 4178053,98 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 16

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 16

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3970578,01 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7304706,78 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3970578,01 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gawlik Inwestycje Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5492480591

7.3.3) Ulica: Oświęcimska 25

7.3.4) Miejscowość: Skidziń

7.3.5) Kod pocztowy: 32-625

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Budowa hali sportowej. Podwykonawca: ALPA CONSULTING Krystyna Gawlik

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3970578,01 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-10-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 17

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 17

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4752387,85 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8461617,72 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4752387,85 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: INTEGRAL Usługi Ogólnobudowlane

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5521714182

7.3.3) Ulica: Wolności 201

7.3.4) Miejscowość: Maków Podhalański

7.3.5) Kod pocztowy: 34-220

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4752387,85 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-10-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-01-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane