"Usługi gospodarcze prowadzone na rzecz Kopalni Soli "Wieliczka" S.A. na terenach należących do Kopalni Soli "Wieliczka"”
KOPALNIA SOLI "WIELICZKA" SPÓŁKA AKCYJNA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00009718
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00009718/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2023-01-04 14:19
- Lokalizacja
- Wieliczka, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-624ee4c5-7470-11ed-b4ea-f64d350121d2
- Identyfikator
- 6830003427
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00009718 z dnia 2023-01-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
"Usługi gospodarcze prowadzone na rzecz Kopalni Soli "Wieliczka" S.A. na terenach należących do Kopalni Soli "Wieliczka"”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: KOPALNIA SOLI "WIELICZKA" SPÓŁKA AKCYJNA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000041683
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Park Kingi 1
1.5.2.) Miejscowość: Wieliczka
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-020
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat.sa@kopalnia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kopalniawieliczka.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://kopalniawieliczka.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Górnictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
"Usługi gospodarcze prowadzone na rzecz Kopalni Soli "Wieliczka" S.A. na terenach należących do Kopalni Soli "Wieliczka"”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-624ee4c5-7470-11ed-b4ea-f64d350121d2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00009718
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-01-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00476105/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KSW/2022/SIP/112
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem umowy jest wykonywanie usług polegających na:
1) utrzymaniu porządku i czystości:
a) w budynku szybu Regis,
b) teren wokół budynku szybu Regis,
c) teren w obrębie Tężni solankowej,
d) na terenie Parkingu dla pojazdów mechanicznych przy ul. Dembowskiego 22,
e) w budynku Parkingu dla pojazdów mechanicznych przy ul. Dembowskiego 22,
f) na innych placach, w tym placach postojowych, alejkach, drogach wewnętrznych, drogach dojazdowych, chodnikach, rampach i schodach, teren zewnętrzny szybu Wilson oraz na innych terenach zielonych,
g) w budynkach w obrębię szybu Daniłowicz:
- w budynku nadszybia szybu Daniłowicza, budynku biurowym szybu Daniłowicz oraz budynku świetlicy Daniłowicz,
- w budynku maszyny wyciągowej szybu Daniłowicz,
- w budynku ochrony przy szybie Daniłowicz (portiernia Daniłowicz),
- w budynku przechowalni bagażu,
- w budynku toalet przy szybie Daniłowicz,
- w budynku DORT, budynku kasy przy szybie Daniłowicz oraz budynku Informacji Turystycznej przy szybie Daniłowicz,
- w pomieszczeniach wynajmowanych przez Zamawiającego w budynku MŻK, za wyjątkiem pomieszczeń zajmowanych przez Bistro „Posolone”,
h) w budynkach administracyjnych Zamawiającego:
- w budynkach administracyjnych Zamawiającego (budynki A, B i C),
- w budynku E - Nowych asortymentów, w zakresie obejmującym części, z których korzystać mogą wszyscy korzystający z budynku,
- w budynku Markowni,
- w budynku Warzelni, w zakresie części biurowej,
- w budynku G – „OSLO” GSTR,
- w budynku I – Młyn Solny, w części obejmującej przewiązkę oraz w budynku J, w części obejmującej parter budynku,
- w budynku nadszybia szybu Kinga,
- w budynku D (bez pomieszczeń stołówki oraz kuchni),
- w budynku Magazynu Głównego, w części obejmującej pomieszczenia biurowe i socjalne,
2) pielęgnacji trawników dywanowych na terenach Kopalni Soli „Wieliczka” S.A., w zakresie:
a) pielęgnacji trawników dywanowych,
b) pielęgnacji krzewów, w tym róż i rabat bylinowych,
c) pielęgnacji powierzchni żwirowych,
3) pielęgnacji trawników parkowych, wraz z krzewami i rabatami, oraz koszeniu łąk na terenach Kopalni Soli „Wieliczka” S.A.
4) wykonywaniu przeglądów polegających na konserwacji i czyszczeniu urządzeń klimatyzacyjnych oraz wymianie filtrów,
5) obsłudze, przeglądach i konserwacji, a także bieżących naprawach i pracach przy usuwaniu awarii instalacji,
6) obsłudze 4 kotłowni gazowych na terenie Kopalni Soli „Wieliczka”,
7) świadczeniu na zlecenia Zamawiającego innych usług określonych w załączniku nr 14 do umowy, w liczbie nieprzekraczającej 1542 roboczogodzin.
4.5.3.) Główny kod CPV: 77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90910000-9 - Usługi sprzątania
50730000-1 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji układów chłodzących
50721000-5 - Obsługa instalacji grzewczych
77311000-3 - Usługi utrzymania ogródków ozdobnych
77312000-0 - Usługi usuwania chwastów
77312100-1 - Usługi odchwaszczania
77313000-7 - Usługi utrzymania parków
77314000-4 - Usługi utrzymania gruntów
77314100-5 - Usługi w zakresie trawników
77340000-5 - Usługi okrzesywania drzew oraz przycinania żywopłotów
90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic
90911200-8 - Usługi sprzątania budynków
90911300-9 - Usługi czyszczenia okien
90914000-7 - Usługi sprzątania parkingów
90919100-3 - Usługi czyszczenia urządzeń biurowych
90919200-4 - Usługi sprzątania biur
90921000-9 - Usługi dezynfekcji i dezynsekcji budynków
39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne
50531100-7 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji kotłów grzewczych
50700000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych
50710000-5 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych i mechanicznych instalacji budynkowych
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4587217,31 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4587217,31 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4587217,31 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kopalnia Soli „Wieliczka” Wsparcie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 683-170-50-25
7.3.4) Miejscowość: Wieliczka
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-12-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4587217,31 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zgodnie z treścią art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Pzp, zamówienie udzielane jest przez zamawiającego, o którym mowa w art. 4 i art. 5 ust. 1 pkt 1, osobie prawnej, jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki:a) zamawiający sprawuje nad tą osobą prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej; warunek ten jest również spełniony, gdy kontrolę taką sprawuje inna osoba prawna kontrolowana przez zamawiającego w taki sam sposób,
b) ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną, nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę, o której mowa w lit. a,
c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
Ad. a. Zamawiający jest spółką prawa handlowego, której jedynym akcjonariuszem jest Skarb Państwa. Jest on równocześnie założycielem i jedynym udziałowcem spółki Kopalnia Soli „Wieliczka” Wsparcie Sp. z o. o., zwanej dalej „Wykonawcą”. Wykonawca prowadzi działalność w obiektach stanowiących własność Zamawiającego, a jej głównym celem (zgodnie z treścią aktu założycielskiego) jest „świadczenie usług na rzecz wspólnika Kopalni Soli „Wieliczka” Spółka Akcyjna z siedzibą w Wieliczce wpisanej w rejestrze przedsiębiorców pod numerem 0000278401. Zamawiający ma także wyłączne prawo do powoływania i odwoływania członków zarządu Wykonawcy. Niezależnie od powyższego, zarząd spółki Wykonawcy musi również uzyskiwać zgodę Zamawiającego na dokonanie licznych czynności wskazanych w jej akcie założycielskim (m. in. w zakresie wyrażania zgody na nabycie lub zbycie składników aktywów trwałych o znaczącej wartości). Zamawiający zatwierdza także obowiązujące w spółce Regulaminy: Organizacyjny oraz Zarządu, a także przyjmuje roczne plany rzeczowo – finansowe i strategiczne plany wieloletnie. Zamawiający ma również zagwarantowane w akcie założycielskim prawo żądania przedstawienia wszelkich dokumentów dotyczących prowadzenia spraw spółki. Tym samym, kontrola sprawowana przez Zamawiającego odpowiada w istocie kontroli sprawowanej przez niego nad własnymi jednostkami.
Ad. b. Średni przychód osiągnięty przez Wykonawcę z tytułu wykonywania zadań powierzonych jej przez Zamawiającego lub przez inną osobę prawną, nad którą Zamawiający sprawuje kontrolę w ciągu trzech lat poprzedzających udzielenie zamówienia, zgodnie z treścią dokumentów finansowych, był wyższy niż 90% wszystkich osiąganych przez niego przychodów. Jednocześnie, zmiany, jakie wprowadzono w 2021 roku grupie kapitałowej Kopalni Soli „Wieliczka” (z czym wiąże się m. in. znaczące zwiększenie zatrudnienia w spółce Wykonawcy oraz zakładane rozszerzenie zakresu usług świadczonych przez Wykonawcę w ramach umów typu in–house), sprawiają, że dane liczbowe odnośnie do przychodów za trzy ostatnie lata mogą wydawać się nieadekwatne do aktualnego stanu faktycznego. Wiarygodne prognozy finansowe, a w szczególności zamiar zawarcia pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą kilku kolejnych umów typu in-house, a także zawarte w akcie założycielskim ograniczenie możliwości świadczenia usług na rzecz podmiotów trzecich do mniej niż 10% wartości przychodów Wykonawcy, sprawia, że warunek należy uznać za spełniony.
Ad. c. W spółce Kopalnia Soli „Wieliczka” Wsparcie Sp. z o. o. nie ma bezpośredniego ani pośredniego udziału kapitału prywatnego. Właścicielem 100% udziałów tej spółki jest Zamawiający, którego akcje w całości są własnością Skarbu Państwa.
| 2023-01-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |